Mamici de martie - aprilie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Laura! Frumos cadou ti-a factu baiatul tau! Sanatate multa! Iar bb Eduard sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata si de mult noroc!

Hai Roxana!
Hai Sherbi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Haide Roxanici si Sherbi!

Raisa nu te-ai saturat de facut copii ????Nici nu la-i scos pe asta si deja iti faci planuri???

Anca la multi ani sanatate si tot ce-ti doresti al tau sa fie!




Dimineata am fost la doctor si manutza e bine,s-a vindecat si am scapat de bandaj ,prestatia dr m-a nemultumit si am facut cam urat pe acolo insa asta e "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul",in orice caz daca un bebelus de 10 zile esti in stare sa-l ignori numai ptr ca stai sa-ti bei cafeaua si sa-ti fumezi tigara inseamna ca nu ai suflet,asta a fost concluzia mea.

la burtici, mamici si bebici.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Hai fetele ELA, Roxanici, Sherbi curaj
sa dea Domnul sa nasteti usor si sa va tineti repede puiutii in brate !!!

Laura felicitari si refacere usoara! Ce cadou de ziua ta !

si nu in ultimul rand pentru Anca_anca sa -ti dea Dumnezeu un bebelus asa cum ti-l doresti iar tie sanatate sa il cresti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

La multi ani Anca_anca sanatate si tot ce iti doresti.
Nu stiu cum e pe la voi da la Brasov e o vreme oribila, ploua, e intunecat si bate vantul.

Andra din pacate se intampla cam des lucruri dinastea la noi.

Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns phili spune:

hai ROXANICI
hai SHERBI
+36 Bogdan Eugen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

buna, fetelor! nu am mai scris de foarte mult timp dar v-am urmarit zilnic!stau cu laptop-ul langa mine si citesc! stiu prin ce ati trecut fiecare si am fost alaturi de voi!am contractii de cate ori aud ca mai naste cineva si imi vine sa plang! mai am putin si eu...maine am 37 saptamani! nu a fost tocmai usoara ultima perioada! placenta e cam imbatranita de ceva timp, masuratorile ies putin mai mici dar fluxurile sunt bune! iar flacaul meu nu vrea sa se intoarca si nici nu cred ca o va mai face! sta cu capsorul in ficatii mei! si nu vreau cezarianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! dar dr meu a zis ca pot sa nasc normal si asa, cu el neintors! dar mi-e frica! voi ce credeti?
va pup pe toate si mai ales pe bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Karla sunt exact in aceeasi situatie cu tine
Si mie mi-a zis ca pot naste normal dar este musai nevoie de prezenta dr. la nastere. Daca se intoarce pot naste doar cu moasa. Mai sus am cerut ajutor fetelor, daca cunosc ceva metode pentru a face bebelul sa se intoarca dar se pare ca nimeni nu ne ajuta!!!!E o euforie totala cu nasterile pe aici!!!!

quote:
Originally posted by karla32

buna, fetelor! nu am mai scris de foarte mult timp dar v-am urmarit zilnic!stau cu laptop-ul langa mine si citesc! stiu prin ce ati trecut fiecare si am fost alaturi de voi!am contractii de cate ori aud ca mai naste cineva si imi vine sa plang! mai am putin si eu...maine am 37 saptamani! nu a fost tocmai usoara ultima perioada! placenta e cam imbatranita de ceva timp, masuratorile ies putin mai mici dar fluxurile sunt bune! iar flacaul meu nu vrea sa se intoarca si nici nu cred ca o va mai face! sta cu capsorul in ficatii mei! si nu vreau cezarianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! dar dr meu a zis ca pot sa nasc normal si asa, cu el neintors! dar mi-e frica! voi ce credeti?
va pup pe toate si mai ales pe bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

florin-a, karla32: suntem mai multe mami de flacai lenesi (sau smecheri ) carora le place mai mult cu capsorul in sus... si eu vreau din toata fiinta mea sa evit cezariana, iar medicul mi-a spus ca nu am ce sa ii fac sa se intoarca... Asa ca astept dupa el, povestesc frumos, il mai cert, cand il simt ca face gimnastica mai incerc un masaj circular pe burtica, poate-poate se duce dupa mana mea... evident fara efect pana acuma

Ce sa spun, capul sus, si eu una as astepta pana in ultimul moment, sper sa se intoarca macar cand se simte pregatit sa vina la lumina...



Diana 35+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelac spune:

quote:

hai roxi ,si cele care nu se anunta dar paote cine stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Majorete pentru SHERBI si pentru ROXI


Si pentru fetele care vor naste neanuntat


Nastere cat mai usoara si bebici sanatosi.

LA MULTI ANI Flopici si Anca_anca. Sa fiti sanatoase, iubite si sa aveti parte de multe bucurii voi si minunile voastre.

Eu sunt la fel, cu problemele inerente de trim III si cu spaimele legate de nastere. Am cam inceput sa fac edeme si tensiunea diastolica (minima) a cam inceput sa imi creasca. Mi-am luat niste ceaiuri diuretice, a mai folosit cineva?

Fetele care au fost la Baby Expo , merita sa ma deplasez pana acolo? Sa fiu sincera nu vreau sa cumpar lucruri foarte scumpe pentru ca majoritatea sunt de folosit pe termen scurt si sunt convinsa ca exista si produse mai putin ieftine, la fel de bune.

Pupici

Valentina 33+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput