Mamici de martie - aprilie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:


HAI ROXY

HAI SHERBI



FELICITARI LAURA

laura36+6 arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

Florin_a eu te inteleg tare bine...si noi suntem in aceeasi situatie si de ieri am intrat in saptamana 36. Din pacate nu sunt prea multe de facut, decat cateva exercitii de gimnastica (exercitii cu ajutorul carora ar trebui sa porti bazinul mai sus decat capul, sau pur si simplu culcata pe podea cu cateva perne sub bazin), acupunctura sau tehnica moxa (incalzirea cu un betisor a anumitor puncte de pe corp).
Eu fac exercitiile de cateva saptamani si tot nimic, zilele acestea va trebui sa ma decid daca vreau sa fac acupunctura sau moxa...
Pentru mai multe detalii poti sa faci o cautare pe net (in engleza termenul pentru copil cu capul in sus este "breech").
Puiutul meu se misca si f.putin insa am observat ca devine mai vioi daca beau cafea si mi-a mai recomandat cineva sa mananc f.picant. Poate dau o tura la un restaurant mexican, pap bine si beau si-o cafea..poate poate se misca mai mult si reuseste sa se intoarca.

36+1 Riccardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

dr meu nici nu a pomenit de cezariana! mai ales ca politica sp.Cantacuzino e cum e! oricum va fi langa mine, dar am citit tot felul de grozavii pe net si m-am cam speriat! ei, dar nu prea cred ca ma va expune vreunui pericol sau sa ma lase sa ma chinui!sper si eu...de....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

ROXANICI,bafta multa!!!!
Punem majoretele pentru tine






Laura,ai facut-o lata!!!Ce surpriza super de ziua ta.Sa va dea Dumnezeu sanatate la amandoi.
La multi ani cu o mica intarziere...pupici


Hai Sherbi...bafta multa.

Si eu mai am lohii desi a trecut o luna si o zi,dar deja sunt maro deschis...chiar bej...Nu stiu cat ar trebui sa tina...oricum la 6 saptamani mergem la control.

Operatia arata chiar bine...nu se mai vede decat taietura...si daca apas pe ea se simte tare,deci o fi normal,zic eu.

Pupici si bafta multa mamicilor care nasc azi.

Mada si bebe Mark Alexandru(22.02.2007)

http://b1.lilypie.com/dmDIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Tzuna- mersi de raspuns.Da,sunt la prima nastere si acum ma sperie orice.Pun aceleasi intrebari la toata lumea si mai toate au povestea lor separata,una nu stie ce-i dopul,la una i-a cazut in wc si nu a vazut,cu apa la fel,ba s-a rupt ,ba nu s-a rupt...Asa e ca fiecare corp difera dar parca eu vreau sa stiu totul,sa vad cat tip

Am apucat sa-i zic la moasa ca probabil voi tipa in romana si atunci ea mi-a scris pe fisa ca sa mi se aduca interpretor,deci dupa ce tip eu in romana,interpretorul tipa in daneza

Bafta multa lui Roxanici si Sherbi si sa aveti nasteri cat mai usoare si bebeii sanatosi



La multi ani pt Anca_anca si toate cele bune la tinesa fie!


Stefania38+2 cuCarl

*****BEBE*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

Florin_a uite si-un sit http://www.pregnancy.com.au/breech_babies_breech_birth.htm

sper sa-ti fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

alesandra multam mult.Uite chiar acum am gasit pe reclama mascata//avertizare un exercitiu: stat pe o suprafata tare in genunchi cu coatele pe podea si cu bazinul sus.O sa incerc si asta..si am observat ca si eu cand beau o cafeluta e putin mai agitat.
Mai caut....poate cine stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

florin_a, si cat trebuie stat asa? ca nu e tocmai confortabil!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Andra in primul rand ma bucur ca bebelul s-a refacut..despre Romania si tratamentul de aici no comment....Raisa nu te-ai saturat de facut copii ????Nici nu la-i scos pe asta si deja iti faci planuri???.......vreau si eu trei copii dar daca s-ar putea sa iasa toti acum cand vine bebelina ca momentan nu stiu daca mai rezist asa curand la inca o sarcina



Diana 36+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

hai feteleeeeeeeeee!
hai Roxi!
hai Sherbi
Felicitari Laura!
Paula mamica deEliana Ioana

Mergi la inceput