Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

moniland, multumesc de incurajari, dar parca ma doare burta
ca la CM. si sanii, cat de tare ma dureau azi-dimi, parca nici nu-i mai simt.
sper sa fie stari normale,asa cu ti-a zis medicul, dar ceva ma face sa zic ca nu e ok. la tine asa maro inchis? cat de mult...mie mis-a parut ceva cantitatea...
ma duc sa stau in pat...am bagat 2 utrogestan si vreau sa nu curga.
va pup.revin...


danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

anca, nu e sange, e ceva maro, fara miros...

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Danotino, Cum ziceam parca as fi in ziua 2 de CM la cantitate ma refer. Iar culoarea e maro inchis, dar nu spre negru ci spre galben, si sunt si niste fircele mai inchise prin el.Sigur nu miroase ca la ce sensibil mi-a devenit mirosul imi dadeam seama.
Si dr. a zis ca daca fac repaus la pat sa nu ma gandesc ca se opreste din aceasta cauza. Andicu, imi zicea ca va mai curge cateva zile. Si atunci de ce sa ma agit?! Hai ca va fi bine. Imposibil sa ne fi adunat toate cele cu problema la mamici nov-dec? Eu cu asta ma consolez

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Danotino si la mine a curs destul de mult ieri dimineata. Doctorul zicea ca de la utrogestan ar trebui sa inceapa sa devina din maro in galbui.
Asa s-a intamplat si azi nu a mai curs deloc.
Alarmant, mi-a zis, este doar daca incepe sa curga rosu.

5+

http://tickers.baby-gaga.com/p/car311pb_.png
http://photos.yahoo.com/alina2814

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

moniland, asa simt si eu. parca as fi la CM. dureri ai?
darleena, la tine cat timp a curs? cu dureri? ti-a dat
o explicatie? adica de la ce sa curga? sau ce?

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Nu prea au fost dureri, mai mult pe seara, am avut dureri de spate, dar atunci deja nu prea mai curgea.
Explicatii prea multe nu mi-a dat..mi-a zis ca poate fi implantare sau poate fi si un defect de implantare. Acum nu vreau sa te sperii, dar la mine daca a cautat bb cam 20 de minute ca nu-l gasea, asa de mic era, a zis ca nu poate inca sa se pronunte.
Si mai bine vin sambata sa vedem mai clar, ca pana atunci creste.
In orice caz, el era foarte optimist, si asa cum am mai scris, mi-a spus ca in momentul in care ar fi pericol sa pierzi sarcina scurgerea devine rosie, sange rosu.
Daca iei utrogestan si no spa cred ca e bine.

5+

http://tickers.baby-gaga.com/p/car311pb_.png
http://photos.yahoo.com/alina2814

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Moniland ,multumesc de raspuns.Asa e ,cu cat ti-ai dorit mai mult cu atat mai greu iti vine sa crezi ca s-a intamplat.Sotul meu in fiecare seara sare in sus la propriu de bucurie .Singurul lucru care ne jeneaza e ca dr ne-a interzis sa pana ce implinim 8 saptamani .si asta e un lucru care ma face sa ma gandesc ca totusi nu e chiar perfecta situatia ,mai ales ca am citit aici ca voua v-a zis ca aveti unda verde.
Inca ceva ce mi-a zis dr si am auzit f multi colegi de ai lui taica-meu si inclusiv si pe el recomandand ...in primul trimestru de sarcina doar dusuri ,nu avem voie deloc sa facem baie in cada.Eu ma tin de asta chit ca sunt o fana infocata a bailor cu spuma.
La mine e ciudat ca tata e medic ginecolog si suntem destul de apropiati si nu pot inca sa ii zic despre minunea care s-a produs.
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Salut burtici, fruntea sus ca trec si petele!
Mi-e mi s-a rotunjit un pic burtica, si ma dor ligamentele in continuare. In rest, doar pofta de mancare.
Greturile nu m-au vizitat inca.

Shery 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna burtici!!

sunt asa de suparata, azi dimi aveam o mica scurgere bej, pe la amiaza sa facut maro inchis iar akuma cand am ajuns aks era spre rosu deja... sper sa nu-l pierd pe bebe . pe mine tot de azi a inceput sa ma doare burtik si spatele ca la ciclu....sunt suparata!!!
ma pun repede in pat si imi pun 2 utrogestan akuma si 2 diseara si pana luni stau in pat nu merg la job!!

hai ca ne mai auzim mai tarziu!!

aa si imi cer scuze ca nu le-am urat BUN VENIT NOILOR GRAVIDUTZE!! SARCINA USOARA!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

5 sapt +


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Danotino, doar dureri de CM si de mijloc. De azi am simtit si pionezele in burtica si m-am bucurat
Criss, eu inca nu am fost la dr. De abia in We acesta. Oricum la scurgerile astea si de as avea cu cine tot nu-mi vine sa fac
Ce mult se va bucura bunicul cand va afla. Dar daca ai asa incredere in dr. tau atunci mai asteapta , cu toate ca ti-ar da si bunicul niste sfaturi super.
Sheritra, SUPER! de abia astept sa te vad cu burtica. Cand se vede mai bine vreau si poze .
Mina, bafta azi la eco. Sa-mi zici tot.

Monica 5+

Mergi la inceput