Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Yasmi, poate sunt firicelele care sunt maro mai inchis. Si la mine au fost dureri de CM la burtica si de mijloc. Exact asa se manifestau. Stai linistita ca trebuie sa fie rosu. Si stii ceva, nici macar atunci nu e foarte sigur ca ar fi bb cel cu problema.
Sa stai intinsa in pat mai mult timp dupa ce iei Utrogestanul sa poata sa-si faca efectul si sa nu-l elimini.
Of Doamne, chiar asa multe trebuie sa trecem prin asta .


Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

criss, esti tare de tot!
sa ai ginecologul in familie si sa nu ii spui
cred ca l-as suna la fiecare 2 minute sa il intreb de fiecare intepatura, de fiecare junghiulet si daca nu m-ar durea, l-as suna la fiecare 2 minute sa il intreb de ce nu ma doare
poate ii faci un cont lui tati si ii spui sa intre pe forum ca sunt vreo 20 de gravidute panicate (cu mine in frunte) la mamicile de noiembrie-decembrie...

Tooth fairy 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Parca ar fi o epidemie. Chiar stau sa ma intreb de ce oare, pentru ca sunt multe gravidutze care nu au avut problemele astea in timpul sarcinii. Pe noi toate parca ne-a apucat asa, dintr-o data, de ieri pana azi parca s-a declansat la toate.
BB stai linistita, dar daca vezi ca se inteteste scurgerea si e rosie, du-te te rog la doctor, e mai bine si pentru psihicul tau si pentru bb daca ar fi sa fie vreo pb. Pup fata si sper sa fie numa' bine si sa fi exagerat tu un picutz

5+

http://tickers.baby-gaga.com/p/car311pb_.png
http://photos.yahoo.com/alina2814

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

O fi de la venirea primaverii!!!!?????

5+

http://tickers.baby-gaga.com/p/car311pb_.png
http://photos.yahoo.com/alina2814

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

mai fetelor! ce se intampla? ne apuca pe toate?
eu mai am dureri ca la CM, de curs nu curge pe tampon, dar la pipi pe hartie sunt mereu pete.eu nu cred ca este normal...la mine.
poate ca sunt si scurgeri maronii normale, dar dupa simptome simt ca s-a terminat.
stiti ce a zis sotul meu? lasa ca o sa fie data viitoare! pai, cand data viitoare? de 2 ani tot mergem pe la doctori...
bb_yasmi imi pare rau, lasa ca o sa fie bine. poate se opreste.

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

danotino, nu va fi data viitoare. Acum este si va fi bine acum. Daca tu numai cu mici pete zici asa, ce sa cred eu cu scurgeri ca la CM?

Tocmai am citit de inca o reusita la FIV. Ce mult ma bucur. Va fi colega cu noi .

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

moniland, sunt f trista, cred ca se poate si asa, dar
simptomele mele zic altceva. nu stiu daca pot spera...

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

danotino ok, azi te simti asa, dar de maine iti revii. O sa vezi. Asa am fost si eu ieri. Atata timp cat nu e sange in faza aceasta a sarcinii ar trebui sa nu fie probleme. Bineinteles ca sunt exceptii, dar nu suntem noi printre ele. Mai ales la cata grija avem de noi. Probabil intr-o faza mai avansata a sarcinii sa apara scurgeri maronii cu probleme, dar cate au trecut prin asa ceva si acum sunt bine mersi si ele si bb.
Mai ai pioneze in burtica?
Ce simptome ai acum, sau care ti-au disparut?

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

moni, acum ma doare burta ca la CM, sanii parca ma dor dar nu asa cum erau, si petele de pe hartie parca nu mai sunt maro, sunt ba roz (adica sange, nu?) ba maro galbui...

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Danotini, la mine sangele e rosu, nu roz.
Am avut si eu ieri dureri ca la CM, azi am inceput sa simt intepaturile la ovare. Ceea ce ma bucura f. mult pt.ca ma gandesc ca uterul mai creste. Mai stii cand eram agitate de intepaturile prin burta?!
Petele mai deschise sunt date de combinatia cu galbuiul utrogestanului. Iar sanii pe mine nu ma mai dor, dar au rams plini.
Eu zic sa incerci sa-ti revi ca nu cred ca ar fi ceva periculos. Cum ti-am mai spus, sigur dr. m-ar fi trimis la urgenta daca era ceva alarmant.

Monica 5+

Mergi la inceput