Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mina, eu inca iti tin pumnii. Sa scri repede tot .

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

moni, te pup si iti multumesc din suflet pentru
incurajari. atata timp cat nu mai curge pe tampon o sa
ma linistesc.sper ca maine sa nu mai curga si sa fie ok, dar sa stii ca durerile le am in permanenta.asta ma sperie cel mai tare.

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Danotino, sora mea a pierdut 2 sarcini una in sapt 10 si una in sapt 12. La ea a fost de ambele dati sangerare ca la CM rosu si abundent si dintr-o data. Asa ca maroniile noastre sunt ok. Maine vei fi mult mai bine. Iar durerile de cm se vor mai atenua.

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc de incurajari!!
akuma m-am ridicat si eu din pat doar pt putin. scurgerea nu mai e asa de tare, dar e, sper sa nu am surprize la noapte. dureri ca de CM inka am. doamne ajuta sa fie bine la toate!!
va pup dragutzelor!~!
ramo, de ai stii ce mi-ai facut cu strugurii tai negri!! pe langa ca nu pot manca nimik, azi doar un corn am mancat pana la ora asta, cand am citit de struguri am plecat sa imi caut struguri, ma gasit dar nu sunt negri si tot la aia negri imi sta capul. ai mei sunt roz si nu prea au gust!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

5 sapt +


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele, oua de rata prajite putem manca???


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

5 sapt +


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna seara,

nu am apucat sa citesc celelalte pagini, dar o voi face maine. Sunt o proaspata viitoare mamica, azi intru in saptamana 5.

Ma numesc Mihaela, am 32 de ani sunt din Buzau si sarcina a fost obtina un cursul primei noastre incercari cu FIV.

Speram sa mearga toate bine.

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MIHUTA, BINE AI VENIT MAMICO!
Sa ai o sedere lunga si placuta. Cand e data probabila a nasterii. Iti calculezi asa: ziua punctie - 14 zile = UM. Apoi cauti in tabel si iti apare DPN-ul.

Monica 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

bine ai venit mihuta! sarcina usoara!
bb_yasmi vad ca esti mai optimista decat mine si asta imi convine imi mai ridici moralul.
moniland este cea mai optimista! sa dea DD sa fim bine toate si de maine sa nu ne mai facem griji.

danotino 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mihuta, bine ai venit!!!

stiti cumva daca sunt interzise ouale de rata?? tocmai mi-am prajit unul (mie imi plac) si cum azi nu am putut minca nimik....

donatino, trebuie sa fim optimiste!! oricum nu ne putem pune cu Dumnezeu, el hotaraste!!! eu imi doresc si am rog sa fie bine la toate!!




Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

5 sapt +


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

yasmi, eu stiu ca sunt interzise ouale crude, Daca e bine prajit si galbenusul atunci nu cred sa fie probleme. Acum ca o fi de rata, ca o fi de gaina, eu cred ca e totuna.
danotino, sunt foarte optimista azi. Ieri am avut cea mai nasoala zi a sarcini ,la psihic ma refer, caci in rest as zice ca imi chiar prieste ca sunt bine dispusa mai tot timpul.

Monica 5+

Mergi la inceput