Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Ami, la glazura cantitatea de ciocolata e mai mare decit cea de frisca, pe cind la crema tortului e invers.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze




asa este
barem mai aveti o varianta de glazura

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Ia ghiciti ce prajitura am facut eu azi ?

Krem a la krem .

Suuuuper delicioasa si super rapida .Pina la urma au adus crema Ole si la mine in cartier .Probabil au remarcat cit de mult e cautata

Acum sa vad ce urmeaza sa incerc .Sau poate imi sugerati voi ceva

GABI25+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gabi,eu zic sa iei lista de la cap la coada. Sigur nu vei regreta.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

am facut si eu tortul pt nepot.abia astept sa-l taiem,inauntru e o nebunie(zic eu):pandispan,sos de capsuni,frisca cu gelatina.din graba am rupt hartia aia dantelata.mersi pt inspiratie Natalia

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gabi, sper ca ai cumparat tot stocul de creme ole de la voi, nu de alta, dar nu se stie citi vecini de cartier intra in subiectul asta si au auzit de krem Bravo pentru reusita!
Sint multe retete usor de facut in lista, citeste-le si vezi care crezi ca o poti face tu. Mult succes!

Ortansa, super tortul! Cred ca nepotul e in culmea fericirii! Astept si sectiunea. Apropo, am vazut sectiunea tortului cu trandafiri, arata tare .

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Ortansa da...super tort si am vazut si celelalte torturi care arata de nota 10! felicitari!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Miha - am umplut foile cu crema ta. Si a iesit o minunatie. Am adaugat glazura pe care am folosit-o la krem si niscaiva alune. Iata ce a iesit: http://community.webshots.com/album/557856801nCOSnS

Natalia - iar te stresez...am vazut eu la tine niste babornite. Ai postat pe undeva reteta? Mi se pare super pana si denumirea Saptamana viitoare o sa fac niste lemon meringue, ca arata super-bine.

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Roxana,super...Ma bucur ca ti-a placut.Cata crema ai facut?

Ortansa,multe minunatii am vazut acolo in pozele tale...


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Roxana, frumoasa prajitura ti-a iesit, bravo! Babornitele sint niste "babas" in engleza, am facut eu haz. N-am postat pina acum reteta si mi-a mai cerut-o cineva, dar, spre rusinea mea, am uitat de ea si inca n-am tradus-o. Incerc sa o fac saptamina asta, cit mai curind.

Miha, unde-s bunatatile facute in we? Doar placinta cu mere ai facut? (am zarit noutatea din album)

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Miha, unde-s bunatatile facute in we? Doar placinta cu mere ai facut? (am zarit noutatea din album)



Bunatatile facute in week-end sunt si papate de-acu. Am facut si krem a la krem sub forma de tort,dar n-am mai avut chef sa-l cosmetizez ca sa-l pot trage-n poza. Am avut oareshce aventuri in bucatarie si nervi pe masura. Mi-a luat foc mixerul mey...La propriu... Si-a dat obstescul sfarsit.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput