Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Natalia, mersi ca m-ai luminat.


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nushulica

hihihiam fost mai isteata cu o secunda glumesc s-a nimerit ca mi-am trimis sotul la cumparaturi in metro si i-am scris 3 creme ole cioco si 3 creme ole vanilie si el mi-a luat cate 3 tiple(a cate 3 bc fiecare)asa ca eu sigur am si pt craciunul viitor

INGRID



Deci din cauza ta n-am mai gasit eu Creme Ole!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Balbina, ma tot uit ep retzetele tale si nu ma hotarasc ce sa pregatesc pt sf IOn.Atatea noi retete, atatea praji bune, incat nu stiu pe care sa o fac prima.
Vad ca sunteti mari amatoare de krem a la krem, as face,dar toturi m-ar tenta un tort pe care sa scriu.Sa sti ca nu-i frumos sa dai atatea retete de bunatati ca sunt prea tentante si vrem sa le facem pe toate si uite cum se duce de rapa curile noastre de slabireA mai uit putin pe aici si sa vad la ce ma hotarasc sa fac.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by tumpi

Balbina, ma tot uit ep retzetele tale si nu ma hotarasc ce sa pregatesc pt sf IOn.Atatea noi retete, atatea praji bune, incat nu stiu pe care sa o fac prima.
Vad ca sunteti mari amatoare de krem a la krem, as face,dar toturi m-ar tenta un tort pe care sa scriu.Sa sti ca nu-i frumos sa dai atatea retete de bunatati ca sunt prea tentante si vrem sa le facem pe toate si uite cum se duce de rapa curile noastre de slabireA mai uit putin pe aici si sa vad la ce ma hotarasc sa fac.




Ioana, imi pare rau ca te zapacesc cu retetele si pozele mele. Va trebui sa-ti pui tabu pe subiect pe timpul curei de slabire. Chiar eu tre sa-mi pun interdictie pt. o vreme, ca e musai sa dau jos macar 3 kile cit mai urgent.

Krem il poti face si ca tort. Chiar reteta originala era prezentata sub forma de tort. Daca esti curioasa, poti rasfoi subiectul din sursa, chiar daca e in rusa, tu uita-te doar la poze. In 100 de pagini sint f. multe poze, gasesti o groaza de sugestii de prezentare.


------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Natalia, m-am uitat putin peste poze, interesant, chiar am sa fac krem a la krem,dar nu acum, ca din pacate nu am stiut ca maine e liber si nu mi-am luat toate ingredientele.Poate cu ocazia asta scap de bucatareala si ma scoate al meu la restaurant.
Orium azi nu m-am abtinut si ma facut prejitura cu banane, yami, cand a intrat al meu in casa a fost lovit de mirosul imbietor.Ina nu l-am taiat, e inca la racit,maine am sa fac poze si sper sa reusesc sa pun cate ceva.
Merci oricum de ideile si retetele tale.



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Natalia jos palaria in fata tortului "minge de fotbal" , cum sunt "friend for you" la poze am primit imaginea si mi-a placut la nebunie, ca de altfel tot ce faci tu


As vrea sa fac si eu Noaptea la Venetia si ma intrebam ce tava sa folosesc?

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aime, merci de aprecieri. Tortul l-am facut pt. baietelul matusii mele, care ieri a implinit 2 ani. Sarbatoritul nu prea a avut treaba cu tortul, in schimb surorile lui (12 si 5 ani) au fost incintate. A mai fost un tort, dar ele vroiau numai din cel cu minge . La urma aia mica a sters toata crema de pe minge cu degetul si a lins-o.

Pentru Venetia sa iei o tava mai mare, vreo 25/35, daca ai.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Chiar e interesant tortul minge.
Natalia, de unde iei tu cocos verde? Eu n-am vazut pe nicaieri.
Deocamdata fac o pauza de la prajituri, si in general de la mancare multa , da-s pe aici, nu scapati de mine.


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ligia, am gasit cocos verde (precum si albastru, rosu, galben) la Kaufland Obor. Tot acolo am vazut ornamente argintii si aurii, bilute si alte forme, de marimi mai mari si mai mici. Chiar saptamina viitoare o sa merg sa mai cumpar cite ceva.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

vreau sa-ti spun ca sunt super retetele merci mult pentru ele

MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL(31.10.2006)
[url="http://new.photos.yahoo.com/stelastratulat/album/bebe"poze Mario[/url]

Mergi la inceput