Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Porumbita, multumesc pentru cuvintele frumoase! Ai incercat ceva din retete?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Ce fete harnicute...am ramas in urma tare, dar am citit tot constiincioasa, Nati, parol!

Mai intai LA MULTI ANI! SA AI UN AN NOU BINECUVANTAT ALATURI DE FAMILIA TA!
LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR DIN "CLUBUL NATALIEI"!

Natalia, diplomatul tau chiar arata din reviste cum zicea cineva. iar mingea de fotbal, de asemenea.
saru'mana de informatia cu cocosul colorat, o sa merg cu prima okzie la Kauflandul nostru sa caut. chiar am nevoie de albastru la "tonasul" pentru aniversarea lui Stefu ce vine acus-acus.

hihi, si eu am facut diplomatul de REV, tot cu gardulet de piscoturi, insa deocamdata nu mai am cu ce face poze . a iesit grozav. bineinteles a fost insotit de Krem (si de televizor).
Iar de Sf Stefan am facut tortul nemtesc, o bunaciune, atat de fin!

Apropo de brownies pe care le-am facut de Craciun, eu am folosit philadelphia si a iesit crema perfect. sigur e diferita consistenta in functie de crema de branza folosita.

am vazut in noile poze fursecuri cu porto si cioco, poate ne spui cum le-ai facut .

Oana, La multi ani baietelului tau!(cu intarziere, scuze) tu cum ai colorat crema cu care ai ornat masinuta?

aaa, si mie imi ia sotul creme Ole cu tipla!

toate cele bune!

Gratiela, mamica strumfilor "Ayla" si "Nunutz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Si asa cum am promis am venit si eu cu poze la
www.flickr.com/photos/89518425@N00/349060081/" target="_blank">Tortul nemtesc si la
www.flickr.com/photos/89518425@N00/349061857/" target="_blank">Brownies
Mai am in album si o poza la o placinta foarte buna si rapidaa de placinta cu lapte batut.

Azi am facut briose cu nuca si ciocolata!

Va puup!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, multumesc tare mult de urari!
Stai cumva in zona Obor? Poate ne ciocnim (intimplator) prin Kaufland saptamina viitoare.
Fursecurile cu ciocolata si portocale le-am facut dupa o www.culinar.ro/forum/index.php?s=88099393675998b35aa5dc2a350bffd7&showtopic=13567&st=0" target="_blank">reteta de pe culinar, multumesc Adrianei pentru link.

Ami, ce-mi place cum arata tortul tau cu brinza, este asa de apetisant cu bilutele alea de sirop iesite deasupra! Si brownies, si placinta, ce mai, imi vine sa intind mina spre monitor, sa insfac bunatatile.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:



www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Aaa, Nati, as vrea eu sa ne ciocnim... insa ma refeream la Kauflandul nostru din Pitesti, dar dk nu gasesc aici, sigur il trimit pe sotz cand vine in Buc (adik saptamanal).

Multumesc pentru link!

Ami, subscriu la spusele Nataliei referitor la poze. Si intr-adevar, placinta pare yummy, yummy
Nu ne spui cum o faci?

Gratiela, mamica strumfilor "Ayla" si "Nunutz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, aaa, nu stiam ca stai in Pitesti, vedeam la profil ca esti in Strumph-ville dar nus de ce eram convinsa ca e vorba de Bucuresti.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Hi, hi, e orasul nostru personal cu locatia in apartament

Am vazut si reteta, dar biscuitii tai sunt mai frumosi, aurii in mijloc, simetrici. ce ai folosit in aluatul cu portocale?


Gratiela, mamica strumfilor "Ayla" si "Nunutz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004


Am vazut si reteta, dar biscuitii tai sunt mai frumosi, aurii in mijloc, simetrici. ce ai folosit in aluatul cu portocale?




N-am avut pe moment nimic cu aroma de portocale in casa, asa ca am pus o lingura de gem de caise si niste esenta de migdale. Dupa copt, aroma de ciocolata a astupat cam tot.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Natalia, am si eu o intrebare arzatoare: eu si toti din casa mea suntem fani Lady's Fingers, as face in fiecare zi, insa ma rupe incorporarea oualelor (mai ales acum insarcinata); pot incorpora ouale si altfel decat cu lingura de lemn? as putea folosi paletele pentru aluat de la mixer? sau orice alteva mai simplu fara sa stric consistenta aluatului pentru degetele??

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Oana 35+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput