Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Natalia, cum faci sa pui un link din capitolele anterioare care sa te duca exact la postul dorit, nu la inceputul paginii ce contine postul respectiv? (scuze de offtopic)


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Bumbacel, ca sa nu scriu cu cuvintele mele, uite subiectul unde am adresat intrebarea moderatorilor si am fost invatata cum sa fac. E simplu, dar se poate face numai in subiectele deschise.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Natalia, ai ***** de la mine! Am facut prajitura Krem a la Krem pentru cheful de rev, si a iesit super buna! Am fost cea mai laudata dintre toate gospodinele.
Am fost nevoita sa experimentez un pic, deoarece in 31, cand m-am apucat de gatit, nu am mai gasit nicaieri smantana Dorna rosie, asa ca am inlocuit cu frisca hulala, cremele Ole - erau si ele de negasit, asa ca pentru crema am folosit praf de crema Tiramisu, si pentru blat praf de crema pentru prajituri cu ciocolata/cacao, de la Dr Oetker.


Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">MUZICA PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gabi, hihi, banuiesc de ce n-ai gasit creme ole, probabil toata lumea a facut prajitura krem de revelion. Buna ideea cu crema de tiramisu, probabil am s-o incerc si eu.
Sa va fie de bine!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

normal nati toata lumea a facut prajiturile tale de rev mai ales krem eu am facut 3 portii deci iti dai seama ca-n iasi nu mai erau in supermarketuri creme ole

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nushulica, Gabi, eu zic sa va faceti rezerve de Pasti de pe acum.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

hihihiam fost mai isteata cu o secunda glumesc s-a nimerit ca mi-am trimis sotul la cumparaturi in metro si i-am scris 3 creme ole cioco si 3 creme ole vanilie si el mi-a luat cate 3 tiple(a cate 3 bc fiecare)asa ca eu sigur am si pt craciunul viitor

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Natalia am gasit un site despre decoratiunile pt torturi. Cum tu ai foarte multe idei ...poate te ajuta sa le faci mai usor sau mai fantezist.

www.wilton.com/decorating/basic/index.cfm" target="_blank">Decorating techniques

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ami, multumesc de link, il stiam. Din pacate, nu prea ma duce capul la decoratiuni sofisticate, care cer multa rabdare. Am spus-o de nenumarate ori, sint o amatoare in domeniu, si ma multumesc sa fac chestii simple, punind mai mult accentul pe gust, si mai putin pe aspect.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by nushulica

hihihiam fost mai isteata cu o secunda glumesc s-a nimerit ca mi-am trimis sotul la cumparaturi in metro si i-am scris 3 creme ole cioco si 3 creme ole vanilie si el mi-a luat cate 3 tiple(a cate 3 bc fiecare)asa ca eu sigur am si pt craciunul viitor

INGRID



Hihi, eu n-as fi asa sigura, pina atunci mai cumperi citeva tiple, sint convinsa.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput