Link direct spre mesaj?

Link direct spre mesaj? | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

Am o intrebare catre moderatori/admini. Acest tip de forum permite sa dai link-uri direct spre mesaj, nu doar spre pagina din subiect? Mi-ar placea ca in subiectul meu cu deserturi sa pot da link-urile cu retete direct spre mesajele unde au fost postate, ca sa nu caute lumea ca disperata pe toata pagina.
Initial am crezut ca nu e posibil acest lucru, dar am observat ca daca deschid ultima postare a cuiva (mentionata pe pagina principala a forumului), mi se deschide un link cu o terminatie de gen "# 4387654", exact la mesajul cu pricina. Va rog frumos, lamuriti-ma si invatati-ma si pe mine cum trebuie sa procedez. Merci frumos.

------------------
Numai bine,

Natalia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ok.
Ai link-ul subiectului cu pagina sa zicem din capitolul 8, pagina 10 de la subiectul tau, adaugi la coada #+numar, numar pe care il iei de la mesajul respectiv facand un roll over (adica pui numai mouse-ul nu dai clic peste butonul "reply with quote") si te uiti in josul paginii in browser unde ai un carnat lung si undeva prin mijloc scrie REPLY_ID=numar

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73937&whichpage=10#1669793


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, multumesc frumos de raspuns, am priceput procedura. Dar problema e ca retetele sint postate in subiecte inchise deja si deci nu mai exista butonul "reply with quote". Pacat.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Asa e, imi pare rau alta solutie n-am gasit:(

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, asta e, o sa stiu pe viitor, m-am trezit prea tirziu cu rationalizarea listei cu retete.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lori99ursu spune:

Vreau si eu sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lori99ursu spune:

WOOOOW, mi-a iesit din prima!

Mergi la inceput