Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna la fete si baieti!

Sint frinta,am ajuns dupa 7 jumate acasa,ca de cind cu revoltele astea in penitenciare,se sta la greu la serviciu.....

Yagmur,cind ma gindesc ca mai ai un pic,parca imi amintesc cum eram eu cind asteptam sa vina diana si ea nu se lasa deloc.Am simtit ca innebunesc 2 saptamani cit am tot asteptat peste termen...
Noroc ca voi faceti cezariene si alte alea,va duceti pe piciorusele voastre,fara peripetii, la nascut.

Marce,da' tu chiar te-ai aprovizionat! E bine,ca pe urma stai si alergi dupa ele cind ti-e lumea mai draga!
Ce faci de sarbatori pina la urma?

Alex,io ma bag la o chestie din asta,nu ma dau in laturi....Hai,cum demaram treaba? Si cind?
Si mai ales cum facem tragerea la sorti?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

No, si io care ziceam ca am avut totusi o nastere (naturala, de altfel) cu peripetii... ca m-a apucat asa din senin, cu o luna jumate inainte de termen, cu casa vraiste, in plin proces de reamenajare si nimic cumparat pentru bb, singura cuc, ca familia isi programase concediile si drumurile de Bucuresti peste inca o luna ... desi, daca mi se rupea apa 3 ore mai devreme, in 226, ar fi fost intr-adevar mult mai interesant :))

Marce, tu la ce spital o sa nasti?



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Voi cum v-ati propus sa petreceti revelionul? Ma gandeam ca poate ne-am aduna sa-l facem impreuna pe undeva sau pe la cineva dintre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, le folosesc pe amandoua ID-uri... dar gabibarta inca mai des.
Pupici... si noapte buna!


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, esti tare! Super poveste....ce mai! Sper totusi sa nu fiu luata prin surprindere kiar asa
Eu o sa nasc la Municipal. Tu unde ai nascut? Si cu cine?

Brenda, imi pare rau sa aud k voi suferiti pe la munci din cauza alora. Zau... nu stiu ce e cu astia din inchisori si mai ales, cu cei care trebuie sa se ocupe de ei si de disciplina.
Moaaaaamaaaa.... sa fi avut eu putere de decizie in cazul lor...nu mai vedeau ei nici Tv, nici recreere ...pai ce? la inchisoare te duci k in vacanta? Vor conditii? Asta DA tupeu...pe bune! Si kestia aia cu "gratierea celor cu pedepse de pina la 5 ani" m-a dat gata! I'auzi dom'le... Pai pt aia 5 ani luati, cine stie cite au facut si si-asa probabil au luat mai putin decit kiar meritau...iar ei vor inapoi pe strada, sa o ia de la capat, eventual. Buei, au unii niste figuri in cap...! I-as impreuna cu cei din conducere care kiar se gindesc sa faca asa ceva si le dau nas.
Rau am ajuns..

Gabi, mercic...esti in liztutza...mai trebuie doar sa ma accepti tu.

De sarbatori inca nu stiu ce fac. Probabil k o sa maninc, ma uit la Tv pina ma plictisesc si ...ma bag la nani. Asta dak sint norocoasa si pot ...k in ultima vreme urasc noptile! Ma doare spatele ingrozitor si nu pot dormi decit pe partea stinga sau dreapta. Ma scol din 2 in 2 ore la pipi...plus k intepenesc si imi amortesc picioarele rau de tot, de nu le ma simt uneori (in special dreptul...cred k bebelina sta pe un nerv k prea imi amorteste si e cam rece). Probabil si de la . In rest ...respir greu...ma dor coastele k ma apasa pe stern ...iar pina acum vreo 2-3 zile, aveam si arsuri dar vad k m-au scutit totusi de ceva zile. In concluzie...e "fun" ce sa mai ...
Imi vine sa
De abia astept sa scap ...numar minutele, orele, zilele pina la momentul X.]

Va pup si va doresc o noapte mult mai buna k a mea,

Marce 29+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, si eu tot la Municipal! Cu dr. Anca. Imi pare rau ca ti-e asa de greu cu burtica... eu nu-mi amintesc sa fi avut probleme, doar cu respiratul, intr-adevar, in rest... nici n-am simtit ca eram insarcinata.

Cu ruleta sunt si eu de acord, mi se pare o idee buna.

Noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara, stimate doamne!

quote:
Originally posted by brendamitran
Alex,io ma bag la o chestie din asta,nu ma dau in laturi....Hai,cum demaram treaba? Si cind?
Si mai ales cum facem tragerea la sorti?


Parerea mea...
Eu propun sa fim putini altruisti si sa vedem in fiecare luna cine este cea care are nevoie cel mai mult de banii astia. De exemplu pe decembrie eu o vad pe Yagmur care naste in curand.
In rest, cine isi serbeaza ziua copilului in luna respectiva. Pe ianuarie ar fi binevenita suma ptr Marce.
Pe mine ma puteti sari.
Putem vorbi si pe YM. Cred ca toate aveti vreun cont, ceva, si putem trimite banii intr-o anumita zi (ca sa se adune suma) in contul beneficiarei in luna respectiva. Suma minima as zice 10 RON. Mai propuneti si voi.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Ameera

Eu m-am dus singura ... cu autobuzul!


Am o prietena, era gravida, si ma intalnesc cu ea prin fata spitalului. O intreb ce face si-mi zice ca tocmai fusese la control si medicul i-a zis sa-si aduca bagajul sa o intreneze sa nasca. ea era cu cheile de la masina in mana sa mearga acasa si sa se intorca sa nasca. Am crezut ca pic jos, era asa senina. Insist sa o ajut, sa o duc si sa aduc eu, ea, nu-nu, ca se simte bine. Avea cezariana programata si totul era ok pt ea. Noi insa cum auzim ca "vai, nasc" imediat ne panicam.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eu a mers prima data pe jos, a doua oara cu taxiul. Nu aveam dureri, eram programata sa-mi declanseze nasterea.
Marce, eu am avut noroc imens cu sarcinile... si cu nasterile. Cand eram insarcinata cu Lili, eram in sapt.38 cand Robert a primit trotineta- si ghiciti cine l-a invatat sa mearga cu trotineta?:)))) Alergam dupa el, ma dadeam si eu pe trotineta:)
Am avut noroc cu bebeii mei, nu m-au apasat la vezica, aveam nopti linistite:)
Azi e sarbatoare mareeeee! As fi implinit 10 ani de casnicie, daca...
Oricum, dupa masa mergem cu colegii la chef, pana ne putem aduna cu totii...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,lume!

M-am specializat deja:www.locallifedesign.co.uk/clients/thefishhouse/cardrink.gif" target="_blank">cafea si briose.....

Io ma apuc de curatenie,covoare spalate,perdele,geamuri si alte alea.Ma ajuta cineva?

Marce,imi pare rau sa aud ca nu ti-e bine,eu n-am avut probleme,nu-mi explic de ce,ca doar aveam 37 de kg in plus in luna a 9-a.Picioarele mi se mai umflau,dar nu rau,in rest nimic....
Incearca sa te odihnesti cit mai mult,ca alta solutie nu exista...

Alex,cum zici tu,dar suma mi se pare mica.Hai sa incepem cu 50 RON fiecare.Eu zic ca asa ar simti fiecare cum trebuie,ajutorul acestei sume.
Cat despre prioritati,e bine cum te-ai gindit,eu sint de acord.Ceilalti,sa vedem ce zic......

Ril,pai mama draga,eu tzip pe aici din octombrie de revelion,si toata lumea a tacut din gura.
Daca te oferi cu locatia,pote reusim sa ne adunam,desi eu deja mi-am facut alte planuri.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput