FIV in Ungaria

FIV in Ungaria | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj

Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii
Harta clinica Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen: kaalideb@jaguar.unideb.hu
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged
Lista preturi

1 eur = 270 fts (august 2006)

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65872" target="_blank">Cap.2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68388" target="_blank">Cap.3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70128" target="_blank">Cap.4, Cap.5, Cap.6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175" target="_blank">Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1


Fetelor, la initiativa lui andicu, agreata si de alte fete, am deschis acest subiect, care va ingloba subiectele Szeged si Kaali - Budapesta-Fiv.

Am inteles ca multe dintre voi cercetati ambele "locatii" pentru a face FIV si ca aceasta masura ar fi utila.

Sa fie intr-un ceas bun.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

bine ai facut Ale
sunt pusa pe intrebari:
DRAGILE MELE
1-ce anume analize trebuie facute pina nu incepi FIV?
2- ce inseamna ICSI...{parca suntem pe timpul lui ,,ceau''in protectia muncii} - Uite aici un dictionar util
3-Hbs,ACHCV,ACHIV,CE MAI SUNT SI ASTEA?
4-SA-MI SPUNE-TI TOT SA NU UITA-TI NIMIC,NIMIC.
5-cit costa toate aceste analize
6-dar FIV?
7-nr. de telefon de la clinica ,cum sunte-ti toate dragute sper sa mi-l scrieti si mie.
8-care este drumul mai scurt {localitatile}cum ar trebuii sa ajung acolo:puncte repere
9-se poate face programarea in limba engleza?
10-ce doctor imi recomandati :numele doctorului
11-daca sunt pers.care le-au reusit FIV?
12-cite drumuri trebuie sa faci pina acolo daca mergi totusi cu analizele facute recent?
C-am atit pe azi ,sper ca voi sa-mi raspunde-ti si eu sa va ofer miisi pentru voi,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

ALE IUBITOooooooooooooo,
stai asa draga mea,asa te vreau ,iti multumesc ca esti tot timpul pe faza.
acum imi scot la imprimanta sa inteleg si eu ,,limbajul asta pasaresc''
desi am o stare de la CM,de-mi vine sa intru in frigider ,parca toata ma aprind.
teAle draga si un week-end placut.
p.s.-astept raspuns la celalalte intrebariiiiiiiiiiii.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ale,
Te rugam , tot ce posta Andicu, la inceputul fiecarui capitol ( harta, analize, costuri, etc...) sa repostezi si tu!
Este pacat de atata munca si informatie adunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ale exact ce te-a rugat Ileana vroiam sa te rog si eu. Te rog mult daca poti sa faci tu "treaba" aceea cu postarea acelor subiecte (analize, harta, site-ul clinicii si altele).
Ileana deci zici ca e mai bine sa scoatem direct in forinti de pe card? Multumesc de idee. Tu ce mai faci?
Moni la o parte din intrebari ti-am raspuns in subiectul celalalt. Sa-mi spui daca nu intelegi ceva. Nr. de telefon este: 003662423623. Ca sa te programezi cel mai bine e sa ceri sa vorbesti direct cu dr. ca el stie bine engleza (noi asa am facut). Te va programa el. Eu merg la dr. Zadori (si multe fete au mers sau merg la acest dr.). Stiu ca mai este o dr., dar nu stiu cum o cheama. Eu am mers cu analizele facute si mi-a spus ca mai am de mers de vreo 4-5 ori. Eu am mers prin Alba, Deva, Arad, Nadlac, Szeged. La intoarcere tot asa am venit doar ca am trecut vama pe la Turnu. Dar tu din Romania vei merge?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, am intrebat ceva la subiectul trecut. Am sa copiez aici inca o data intrebarile, sper sa nu va suparati.
La urmatorul eco cat voi plati (numai eco sau din nou consulatie + eco)? Atunci deja imi scrie ce medicamente sa iau? Cam cat costa primele medicamente? Va intreb ca sa stiu minim cati forinti trebuie sa am la mine.
Si am uitat sa va spun. Eu iau de doua zile Bromocriptina si ma simt bine, nu am probleme (mai ametesc, dar putin, eu oricum am hipotensiune, dar altceva nimic). Ma bucur pentru ca e prima data la mine cand merge bine ceva legat de tratamente.
pentru toate fetele de aici

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by crinuta71
[br
Ileana deci zici ca e mai bine sa scoatem direct in forinti de pe card? Multumesc de idee. Tu ce mai faci?
poze





Servus,

Da, daca nu cumperi forint de la cineva care vine cu ei din Ungaria si vrea sa-i schimbe, cred ca cel mai bine este sa scoti de pe card, decat sa schimbi in Romania lei in Eur si apoi in Ungaria EUR in forint.

La farmacie, se poate plati si cu card.
Eu am luat anii trecuti si menogon ( pt. celelalte FIV-uri) din Ungaria...si se putea plati cu cardul...

Eu...cu sufletu'la gura ...astept jumatea lu'septembrie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gagici, eu am votat...din nou, ca s-a schimbat titlul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ileana multumesc de raspuns. Sotul meu a schimbat direct leii in forinti. Cursul era atunci 100 ft=12700 lei. Nu stiu e mult, e putin.... La jumatatea lui septembrie ai programarea? Si eu am votat si subiectul acesta.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si eu am votat!

Crinuta, mi-a zis Auburn ca te-ai intalnit cu
eaSi ma bucur ca sunteti atatea fete, si toate sunteti incantate de calmul dr.

AuburnBAFTA PE MAINE ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA FIE CU OCHISORI, dupa ce ajungi acasa si te linistesti te rog sa ne scri.

Andicu, Mika, Zori, Liana, Daciana si tie bafta pe maine



PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Da, Pussi m-am intalnit cu Auburn. Este o fata draguta si deosebita.
Auburn iti tin pumnii pe maine. Astept si eu sa mai scrii cand revii de la Szeged. Bafta maine si sa ti se implineasca dorinta.

Fetele care ati facut FIV la Szeged, eu imi amintesc ca dr. v-a dat sa luati ceva vitamine. Mie nu mi-a spus dr., probabil ca a a uitat. Imi spuneti va rog si mie, exact ce vitamine v-a scris si in ce doza pe zi? Va rog mult sa-mi spuneti, ca sa incep sa le iau. Eu voi incepe cat de curand si AC.

poze

Mergi la inceput