Szeged-10

Szeged-10 | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj

Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii
Harta clinica Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen: kaalideb@jaguar.unideb.hu
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged
Lista preturi

1 eur = 270 fts (august 2006)

Poftiti la capitolul 10! Sa dea Domnul sa fie cu noroc!

Odiseea Szeged :

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65872" target="_blank">Cap.2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68388" target="_blank">Cap.3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70128" target="_blank">Cap.4, Cap.5, Cap.6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175" target="_blank">Cap.7, Cap.8, Cap.9

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dragelor.

Tzuca, bafta la Sovata si salutari lui Pussi din partea noastra!
Crinuta, stai linistita, ca se mai intampla! fiecare om cu planurile lui! nu ne suparam noi din atata lucru! eu tot te iubesc, sa stii!

Eu am treaba pe la munci , nu prea am timp de scris, iar de maine , vreo saptamana o sa scriu mai rar, ca am si musafiri acasa!
Va pe toate si sa aud numai vesti bune pe-aici!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

avalon, am luat cred o luna si ceva bromocriptin,inainte de fiv, cate o pastila/zi, dupa care mi s-a reglat prolactina, dar dr. a zis sa continui sa iau cate o jumatate de pastila pe zi, inclusiv in timpul tratamentului; cred ca le-am oprit inainte de punctie cu vreo 3-4 zile. Nu mai stiu exact cum a fost, dar stiu ca imi faceam griji ca nu cumva bromocriptina sa diminueze efectul injectiilor.

Te pup

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

quote:
Buna, fetelor! Am si eu o intrebare, daca ma puteti ajuta! vreau sa aflu ce pret este pentru FIV la clinica Bega din Timisoara si daca stiti si ceva detalii.
Din cate am citit la acest subiect, cam toate mergeti la Szeged, dar poate ma puteti ajuta.Am auzit ca la Timisoara ar fi preturile mai cele mici din tara, desi este locul unde s-a facut prima oara FIV in Romania.
Va pup pe toate


Fetelor, Ioanei_p76, fiind proaspata pe forum,i-a intrat mesajul un pic mai tarziu, cand deja deschisesem noul capitol. Va rog, daca stie cineva s-o ajute, sa-i raspundeti.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

ioana_p76, eu nu stiu sa-ti raspund, dar cred ca la Szeged este mai ieftin ca la Timisoara si plus de asta Szegedul este la o ora distanta de Timisoara. Te costa in plus cartea verde, insa in schimb primesti pricepere si profesionalism.



andicu

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumesc mult, Mika. O sa repet si eu analiza dupa o luna de tratament.

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Buna dimineata fetelor!
Sa stiti ca mi-a fost dor de voi toate !
Bafta celor care incep lupta cu FIV-ul!
Crinutza, Zori, Andicu, Ileana
Pentru Ioana_p76, ce pot sa spun este ca in spitalul Bega, Fiv-ul se plateste.Am o cunostiinta care va incerca acolo si spunea ceva de 1000 Euro, doar taxele , fara medicamente.Am mai spus si pe vremea cand incercam al doilea FIV: tratamentul pe o zi cu medicamnete din Romania m-a costat 100 E, iar medicamentele(similarele) din Ungaria au costat 40 E/zi.Ar fi bine sa iei in considerare acest lucru.Legat de profesionalismul si dotarea clinicii, nu stiu ce sa spun, stiu ca sunt fete care au facut FIV in privat in Timisoara si nu au fost multumite.
Recomand sa citesti capitolele anterioare, poate gasesti ceva ....
va pup pe toate


Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Mi-kaunul pentru tine si unul pentru printesa ta



Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor! Va multumesc mult pentru raspunsuri!
Ma interesam despre Timisoara pentru ca, din cat am citit eu pe forum, cand mergi la Szeged trebuie sa ai pe cineva care stie maghiara, ca altfel nu prea te descurci. Pe de alta parte, fiind in alta tara mi se pare cam complicat sa ajung acolo. In perioada tratamentului voi ce faceti, stati acolo sau puteti face tratamentul si monitorizarea acasa?
Pupici pentru toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ioana, vad ca esti tot din Constanta, asa ca o sa te ajute sa-ti dau eu cateva detalii. Eu am facut primul FIV la Szeged si urmeaza in toamna sa mai incerc o data , tot acolo. Sa stii ca nu e greu deloc! la vama Cenad treci ca prin apa, mai mult de 5 min nu stai, mai ales daca spui ca faci un tratament la Szeged (ei sunt obisnuiti cu asta)! noi am stat in Timisoara la o pensiune si numai 3 zile dupa transferul de embrioni am stat in Szeged; preturile sunt ok, ca si in tara, chiar tratamentul e mai ieftin la unguri decat daca-l cumperi in Ro ; noi am cheltuit cu primul FIV acolo , cat as fi cheltuit daca il faceam in Bucuresti. La clinica se vorbeste si engleza, un pic de catre asistente si f bine de catre unul din doctori ( cel la care merg majoritatea fetelor de aici).Noi nu vorbim ungureste , dar n-am avut nevoie de translator.
Daca mai vrei sa stii ceva, te ajut cu placere!
Mirabela, ma bucur ca ai revenit! si mie mi-a fost dor de tine! te-ai mai gandit la viitor? vrei sa mai incerci o data?
Mi-Ka, pentru tine si printesa! ce face burtica?


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Andicu,iti multumesc pentru raspuns. Deocamdata nu stiu ce sa fac, in principiu, as fi vrut sa fac FIV in tara, (mi se pare mai simplu)dar nu in Bucuresti, ca mi se pare prea scump si daca e nevoie de 2-3 FIV-uri nu as avea bani.
Daca ma hotarasc pentru Szeged o sa-ti mai solicit amanunte pe PM, daca esti de acord!

Mergi la inceput