Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,8 kg/83 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,5 kg/88 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi! .



Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Pe unde umbla Irina noaptea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Prima!

BDana, imi pare rau de Cristi...dar ce are? ai fost la dr?

Crinuta, nu apare nici un album, nu se vede nimic...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

In primul rind sanatate puiutzilor bolnaviori:Bianca, Rayan, Cristi Le doresc o insanatosire grabnica.
Ixxi felicitari pentru micutza vorbareatza
Anda am vazut-o si pe domnisoara ta si mi se pare ca e mai mare decit puiutza mea..
Alina Maria felicitari pentru carnet!!!
Crinutza eu ti-am scris de la inceput cind am vazut filmuletzele..
Oana C ma bucur ca s-a obisnuit Seb cu apa.. De acum o sa ai distractie cind mergi cu el undeva la apa, ca nu o sa-l mai scoti doar cind o sa-i fie frig si poate nici atunci nu o sa vrea..Exemplu Amanda, cu care am fost ieri la un bazin pentru copii mici construit intr-un parc .. Bazinul era la umbra si cam dupa 40 de minute, ea avea buzele vinete si cind am luat-o de acolo a inceput sa plinga..Poate cind o sa mai merg cu ea si taica-sau acolo o sa fac un filmuletz
In rest nici Amanda nu prea bea apa.. Nicodata nu am socotit cit lichid bea pe zi, dar cred ca in jur de 700 de ml cu tot cu lapte si supa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

a 3-a!

BDana, ai dreptate, chiar asa mi-a spus dr despre diagnostic. De unde ai descoperit? Stii mai multe?

Imi pare rau de Cristi! Totusi ce are? Ai fost la medic, sau macar ai vorbit la telefon?

Sanatate multa!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

SA STITI CA APA NU A MAI BAUT ATAT DE MULT:IERI APROAPE 1,5L, IAR ASTAZI , ABIA 1 L;

Pana la urma ,dupa spusele lui Satnciu, a fost un moft.

Herpangina, a facut pt ca dus-o, pt prima data, la MC Donald's. Am fost cu vreo 4 mamici. Doar Bia si inca un baietel ( mai mic cu 5 zile, ca ea) au mancat cartofi prajiti si un pic de placintica de zmeura..

Si ne-am pricopsit amandoaua cu herpangina...bat-o vina. La ea baietelul nu a dormit un ochi toata noaptea , dar noi am tolerat-o un pic mai usor.

BDana, inca o data iti multumesc pt material! Acum voi cauta si eu mai multe despre acest diagnostic.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Kris vrei sa spui ca a luat-o de la MCDonald's? Nu potzi sa faci o reclamatie ? cum adica au personal bolnav sau ..Caci dupa cum stiu eu ei incearaa sa aiba cit de cit niste standarduri..(la curatenie si mincare, ma refer)
Bubul-am vazut pe Vladutz.. E un scump cum iti zice el mama si cum se joaca singur.. Amanda se joaca foarte putin singura.. Mai mult ar vrea cu mine sau taica-sau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nu am mai apucat sa scriu aici, dar eu citesc in fiecare zi. Am vazut filmulete cu Vladut, e mortal, si cu Rayan, ce mare e! Si filmuletul cu Irina.

Multa sanatate copilasilor bolnavi Bianca, Rayan, Cristi! Cristina imi pare rau tare ca Bianca e bolnavioara, vindecare grabnica!

Vladut are alti 2 dinti, am depasit o perioada in care nu a vrut sa manince, acum e mai bine dar tot face fite la mincarea de prinz, nu mai stiu ce sa fac

Noi plecam miine in concediu. Mergem intii la Focsani si de vineri mergem la mare (la Saturn). Inca nu am inceput sa impachetez dar imi vine sa iau toata casa in spinare, sa nu cumva sa ii lipseasca ceva lui bb.

Nu prea stiu ce sa ii dau sa manince pe acolo, dar sint hotarita sa nu-i dau nimic la restaurant sau inghetata sau altele pe plaja, mi-e teama de multi balauri care circula pe acolo. Din pacate pentru noi lui nu ii plac borcanelele cu mincare, dar am sa insist cu borcaneme ca nu am incotro, nu imi vine sa fac de mincare pe acolo (si nici nu prea maninca ce ii fac eu ). Si iaurt si cereale - ii plac cerealele Nestle cu lapte, macar atit..



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cory, mersi! Da, culmea e ca se mai joaca si singurel, dar nu mult timp!

Kris, si eu cand am fost cu Vlad la ziua nasei mici la Mc, i-am dat lui Vlad cativa cartofi, dar numai pt. ca ii vedea acolo si mancau ceilalti copii...ca altfel, nu va vedea Mc de la mine! Eu mai am "boala" si pe fornetti, nu le suport! si ma enervez cand cineva ii ofera lui Vlad din astea, iar el ar lua, ca nu stie ce sunt...Iar cand era el bb mic eu mancam la greu fornetti cu telemea. Sunt bune la gust, dar doar atat!

Simona, multumesc de aprecierile la adresa lui Vlad! Nici lui nu-i plac borcanelele, nu i-am dat decat o data si nu a vrut. Cand vom pleca la mare eu ii voi da sa pape la pranz la restaurant...nu prea imi convine, dar voi avea grija.
Concediu placut!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

va mai aduceti aminte de noi? buna seara

sa zic si eu repede oful

avea mama o fetitza nici prea cuminte nici rautacioasa, nici prea rasftata, doar o leaca alintata. avea fetizul si o bunica care traia intr-o tara indepartata si ofta dupa ea. trimise mama fetitzului solie la Rosu Imparat sa vie bunica la fetita. Nemaistiind de ea de bucurie, se puse bunica sa rasfete fetizul intr-o zi precum alti parinti rasfata pe ai lor copii intr-un an. veni vremea sa se intoarca bunica la rosu imparat si sa lase fetitza cu mama ei. zis si facut.

are mama acum o fetita rasfata si nu mai stie ce sa faca cu ea.


si asa v-am spus povestea mea

Felicit burticile si pe Alina. Sanatate copiilor bolnavi si curaj mamicilor. Va pup pe toate si poate ajung si eu prin romanica o data si o data si nimeresc la vreo iesire in oras sau prin vreun parc. deocamdata la datorie cu mine ca si asa am cam ars gazul in ultima vreme facind tot soiul de planuri himerice.

Ixxi, imi pare rau. Nu te arunca asupra unei decizii, daca crezi ca poti sa mai decizi vreodata altceva. Mai bine muta-l provizoriu sa te gindesti in liniste. Iti doresc multa putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

a, si saru' mina cui stie sa-mi spuna cum e cu legatul sinilor dupa intracat.

ne-am intarcat de comun acord una de alta de citeva zile, sinii par ok. e musai sa-i leg? daca da cu ce si cum se leaga? ca eu trebuie sa mai ies si in lume si sigur nu pot sa-mi pun vreun cearsaf pe sub camesa.

:) sa nu rideti de mine.
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris eu am avut cand aveam vreo 10-11 ani stomatita ulcearoasa. Nu stiu daca e acelasi luru dar aveam rani in toata gura. Nu am baut decat lichide cu paiul vreo cateva zile. dar a trecut repede. Multa sanatate Biancai si bine ca nu e ceva mai grav, asta trece si urme nu lasa!! Iar apropo de contaminare stiu ca mie mi-au zis atunci ca nu ses tie cauza.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput