Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Magga, faina poza cu fetita in dulap Fetitu seamana cu tati se pare :)

Legat de intarcat, nu-ti pot spune din experienta proprie, pt ca inca alaptez, dar am auzit la alte mamici care au intarcat treptat ca nu a fost nevoie de legat.


Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Kris, ma bucur mult ca glicemia e ok. Asta era mult mai grav. Pupici si sa treaca cit mai repede.
si eu am mers la Mc de vreo citeva ori si i-am mai dat cite un cartof...e destul de greu sa mergi cu ei dupa tine si sa se uite cum maninci.

Liviana, as noapte nu prea s-a trezit decit de vreo 2 ori, dar fara zgomot. Insa noptile anterioare s-a trezit de f multe ori, a plins, s-a zvircolit. chair daca imi adoarme pe la 10-11, nu ma pot odihni ca am treziri f multe si eu adorm greu la loc...asta e, abia astept concediul, dar mai am o luna..
Nu stiu ce sa ii mai fac cu mincarea, ca nu mai vrea nimic. doar laptele dimineatza si seara il bea cu mare placere, insa chiar si fructele abia de le accepta, nu mai zic de felul principal de mincare. Ia cite o gura si sta asa fara sa inghita si nu stiu ce sa ii mai fac. Azi am zis ca dupa masa de lapte o tin nemincata pina i-o fi foame sa manince mincarea! adica nu fructe, nu biscuiti, nu nimic! sa vedem. I-am facut pastrav asa bun cu legume...si mi-e ciuda ca nu vrea.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, cum sa nu fie albume? Pe pagina a doua e albumul respectiv.
Poate webshot are probleme ca deja ma si satur de problemele lor tehinice.
http://community.webshots.com/user/crinuta28



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Din ce in ce mai multi bolnaviori! Dana, sanatate multa! Se pare ca vara e mai rau ca asta iarna, nu vi se pare?
Noi suntem in continuare zombi, am avut recital azi noapte. Imi vine sa vomit de oboseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello!
Ingrosam si noi randurile copilasilor bolnaviori.
Matei a facut o alergie urata, gen urticarie. Aseara m-am ingrozit de starea in care l-am gasit, era rosu tot de la bubitele aparute pe corp. Avea cateva de zilele trecute, insa am crezut ca e de la caldura. Am dus copilul la spital si mi-a fost explicat ca nu e musai sa fie o alergie pe tema alimentatiei ci pur si simplu a schimbarii de mediu (mersul la mare, stat mai mult la soare si in aer, etc). Acum suntem la regim alimentar, tratament cu Peritol si Ca gluconic si ne ferim de soare. Agitatia de zilele si noptile trecute se pare ca avea legatura cu treaba asta.
Patricia, te inteleg caci si eu am trecut exact prin acelasi lucru. Acum Matei doarme mai bine, cred ca si de la Peritol.

Am pus cateva poze din vacanta noastra in Grecia: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/liviana_ro/album?.dir=/4267re2

Sanatate maxima!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Gradina Botanica
Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Noi tot cu febra suntem, nu mare, dar revine dupoa cateva ore.
Deja tuseste din cauza secretiilor, deci da=i iar 1000 de siropuri.


Anda, modifica-i te rog lui Rayan, inaltimea- 88 cm iar greutatea 11,5.

Merci mult.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Uite-o si pe Liviana... Parca nu se mai termina...Sanatate multa lui Matei! La noi deja nu mai are efect Peritol, de diseara trecem (la sfatul doctorului pe 3 zile de Keflex). Calmababy (eurovita) si SediBimbi (Alboca) sunt pe baza de plante, dar la noi e apa de ploaie, nici un efect (si sunt si scumpe, dar am zis sa incercam ca sunt de plante)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Crinuta, pupicei si lui Rayan.

Deja putem sa schimbam titlul subiectului in Bolnaviori de ian-feb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

SANATATE TUTUROR BOLNAVIORILOR!

INTAI, vreau sa-i raspund Maggai: eu m-am legat abia a 2-a zi spre seara cu o esarfa lata si mai inchisa la culoare. Am purtat-o vreo 5 zile non stop. Trebuie sa te lege cineva cat mai strans! Nu a mai fost nevoie de pastilute care opresc lactatia. In schimb, la fiecare dush, ma mai mulgeam putin, sa-i mai dau drumul si uite asa totul a revenit la normal in vreo 10 zile. Zilele acelea am purtat bluzite racoroase largi si inchise la culoare. Nimeni nu s-a prins ca eu nu am sutien si ca sunt legata.

scumpitei tale rasfatate!

ITI DORESC MULT SUCCES!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bianca e binisor! Azi noapte nu m-a trezit decat de vreo 7 ori. Plangea de durerea produsa de afte. Lichide bem din ce in ce mai putine, si binenteles datorita durerilor.
Mi-e atat de mila de ea, si ma simt atat de vinovata! Nu trebuia sa o duc la MC ...

Cory, posibil ca igiena din bucatarie sa lase de dorit..Dar cartofii aratau atat de bine!, dar uite cum s-a lasat la noi...

Deci: fetelor, aveti mare grija pe unde le dati puiutilor sa manance! Mi se rupe sufletul ca nu am cu ce sa ii calmez durerile. Ce-i drept tin 1-2 min, si sunt parca mai dese.

Simona, iti multumesc! Nu-ti pot dorii decat o vacanta de vis!

Bubu, bine ca mi-ai spus si de fornetti. Ii mai dadeam, f rar si produse de la fornetti. Prin ce trec nu-mi mai trebuie nimic..

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput