Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

AnaMaria, da, despre stomatita ulceroasa este vorba. Si Bianca bea apa cu paiul sau din canita direct. Plange cand ii dau bibe. Sper sa scapam si de el, cu aceasta ocazie. Iti multumesc!
Apropo, cum stai cu intarcatul? Mai incerci, sau astepti toamna?

Patri imi pare rau ca Rebb nu prea mananca! Oare de la ce? ii mai dau maselutze?





albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Kris ma bucur daca ti-am fost de ajutor.
Crinuta 88cm pai noi suntem cam piticut, la cei 81-82 ai nostri.
Sunt cheauna. Am avut o alta noapte in care nu cred ca am dormit mai mult de 3 ore. Febra momentan nu mai are, desi azi-noapte frigea si tare greu i-am scazut-o. 2 dr l-au vazut si au zis ca nu are nimic organic. Doar un canin care a spart gingiuta (avea si un picut de sange in locul acela), dar mi-e greu sa cred ca numai de la caninul asta afurisit face asa urat. Om vedea...Nu mananca mai nimc, nu stiu cu ce traieste de 2 zile.
Sanatate tuturor bb-ilor bolnaviori.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, am reusit sa vad pozele, atunci nu era nici un album...e tare dulce cum ii da lui tati sa pape!

Liviana, am vazut si pozele voastre, super! Sanatate lui Mateiut! Cum mai e la putza? E bine acum?

Magga, e mortala fetiztu in dulap!

BDana, Patricia imi pare rau ca se trezesc noaptea...

Kris si Crinuta, sanatate la pui!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris inca o data multa sanatate! Eu voi intarca in septembrie sau dupa cel mai probabil. Deja m-am obisnuit cu alaptatu' si cu tampoanele de san... Sunt a doua natura!! Eu insa as fi vrut sa mai incerc sa ramn gravi dar parca nu m-as incumetat si cu kilele ramase in plus si alaptand de zor. Si vreau sa mai si termin teza.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dana, la fel ca noi, doar ca la noi e un usor rosu in gat.
Si eu sunt tot zombi. Azi nu am gatit nimic din cauza asta. Noroc ca mai aveam macaroane cu sos bechamel de ieri, ca altfel manca tati mancare rece.
Am atata treaba, spalat, calcat, facut bagaj.
Sa vedeti ce face Rayan cand il schimb: e musai sa aibe servetel umed in mana si incearca sa se stearga singur, de jos in sus, iar cand eu ii dau mana la o parte tipa de mama focului.



Bubu, ma bucur ca s-a rezolvat problema la webshot.


pupici


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Crinuta, si Maria face la fel cu servetelele. ca s-o dezobisnuiesc ii dau pachetul in mana si o rog sa-mi dea cate un servetel. E f preocupata cu asta si nu mai incearca altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am scris impresiile de vacanta la: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=79672

Bubu, Matei e bine la cocosel, n-am mai umblat de ceva vreme acolo, dar se decaloteaza usor. Mai rau e ca de cand i-a tras de pielicica dr-ta Bratu, a prins frica de halate albe. Aseara cand l-am dus la Colentina a urlat ingrozitor cand a vazut-o pe dr ca se apropie de el. Nici in gura nu l-a putut vedea bine caci a vomitat de speriat ce era, mititelul... Apropo de urticarie/iritatie, am fost sfatuita sa nu-l tinem la soare pe Matei, deci acum se plimba doar pe la umbra.
Magga, m-ai distrat cu povestea fetitzului. Mai scrie-ne, caci povestesti frumos.
Kris, nu te mai invinovati. Nu aveai de unde sti ce se va intampla, desi eu personal evit McDonalds-ul. Acum cel mai imp. e sa se faca bine fata.
Danielai, voi ce spuneai ca ati patit caci nu-mi aduc aminte din ce-am citit...
Crinuta, drum bun catre tara! Unde va petreceti vacanta?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Iunie 2006
Grecia 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Sunt capia!!! Vlad nu a vrut sa doarma azi la pranz pt. ca s-a speriat tare: cand l-am dus sa se culce, dupa 5 min aud plansete de mama focului, s-a lovit la pleoapa de marginea patului si a curs mult sange...nu s-a umflat rau, dar s-a speriat. Apoi nu mai vroia sub nici o forma in pat si l-am lasat sa se joace. A adormit la 5 jum in fund, pe covor, dupa ce m-a zapacit cu maraiala si plansetele! Plus de asta, a facut si 4 scaune moi de tot, de la ce, nu stiu...asa ca i-am dat smecta si ceai de menta, i-am fiert orez...Of...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, imi pare rau pentru Vlad. Of, cum putem fi langa ei non stop?


Liviana, anul asta mergem in Ro la mare, desi eu tare as fi vrut in Grecia sau Cipru, dar o amanam pentru la anul.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Liviana sanatate lui Matei! Am vazut pozele din Grecia, si am citit si ce ai scris.. Pare foarte frumos pe acolo..
Sanatate si Mariei!Si lui Vladutz!!
Kris am avut o colega de liceu care era manager la Mc Donalds pe sectorul Vest, si care mi-a povestit ca majoritatea mincarii vine din Vest, cartofii erau adusi din Germania, parca piinea din Austria si a.s.m.d..deci s-ar putea numai ceva din bucatarie sa fi fost gresit..Oricum imi pare rau prin ce trece fetitza caci imi dau seama ca e foarte dureroasa.Pe noi ca oameni mari ne deranjeaza o afta, dar mai o multime ..Sper sa-i treaca cit mai repede.
Magga ce ma bucur ca ai mai scris si tu.. Am vazut-o pe pestisoara.. E o scumpa si seamana cu amindoi parintzii..
Cea mai reusita poza bineinteles ca e cea din dulap..
Crinutza drum bun..Uau ce inalt e Rayan.. a intrecut-o pe Amanda care are doar 84 de cm..

Mergi la inceput