Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris daca are acelasi lucru cu stoamtita pot sa-ti spun din propria experinta a fost cam naspa, mai ales ca nestiind ce am maica-mea ma indopa cu citrice si ma ustura de numa numa.. Eu aveam fro 10 ani si i-am zis doctoritei ca ma ustura la grapefruit si tipa a ramas tablou si i-a zis maica-mii ca nu stiu cum reuseam sa mananc as aceva. oricum ca si concluzie, nu-i da nimic acid.... Eu nu as baga mana in foc ca a fost de la Mac, mai degraba pe un fomd de imunitate scazuta dupa enterocolita Virusul acesta care da Herpes (ca asta am inteles ca are ea) s-a manifestat mai zgomotos la ea. Si la mine stomatita imi amintesc ca a aparut dupa o perioada super naspa de raceli (cred ca tot atunci avusesem si pneumonie). Multa sanatate Biancai!!

Liviana am citit si eu povestirea ta din vacanta. Mi-a placut mult. Noi am hotarat intre timp sa mergem aici la mare pentru c la ultimul uichend la munte ne-a inebunit in masina. Poate cand se va face mai mare vom pleca cu avionu' pe undeva. Multa sanatate lui Matei!!

Sanatate Maria!!! Sanatate Vladut!!

Eu am povestit aucm vreo 2 saptamani ca Victor a avut febra 39. pana la urma nu s-a declansat nici o boala, nici o eruptie nimi. A fost doar un puseu a tinut trei zile si a disparut brusc. El imi arata ca il doare ceva in gurita si prefera sa bea cu paiul decat cu bibe. Doctorita a presupus fie o stomatita dar s-ar fi vazut ceva afte sau rani in gurita sau ca este de la canini. Avand in vedere ca in trei zile si-a revenit de la sine am banuit ca ar fi fost totusi de la dinti. cam mare totusi febra de 39 pt dinti dar neavand altceva si treacand de la sine... asta pare sa fie singura explicatie.

In ultima vreme eram ca necajiota de faptul ca reactioneaza imediat cum nu-i fac pe plac, fie se pune pe plans fie tipa.. Dar inteleg ca si puii vostri mai fac asa..

Crinuta drum bun si vreme buna la mare!! Noi mergem de pe 14 asa ca ne rugam si noi la vreme buna in perioada asta.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Va invit la partea 2 de Cairo
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75734

Va cer scuze ca nu am avut timp sa va citesc din urma dar promit sa recuperez.
Avem 10.650 kg si 84 cm

Azi i-am zis lui fiica-mea: "Hai, valea, du-te si plimba ursul". Si ea a pus un ursulet de plus in caruciorul papusii si a inceput sa impinga. M-a bufnit si rasul, zau.

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna seara. N-am mai scris de ceva timp fiindca am fost intr-o stare de lene monstruoasa si doar am citit.

In primul rand, multa sanatate piticilor bolnaviori.

Kris, citind despre problema Biancai ma gandeam, parerea mea total nedocumentata, ca daca o dor atat de tare aftele sa incerci sa-i dai cu gel pentru dinti poate macar mai calmeaza putin durerea.

Altfel, ieri am fost si eu la eco si mi-am vazut puiutul si totul evolueaza foarte bine. Eu sunt in continuare ca la prima sarcina, fara nici un fel de simptome neplacute, Slava Domnului.

Andrei este un nazdravan si un dulce, rasfatat de toata lumea iar prietenii nostrii incearca sa ne convinga sa-l gazduiasca pe perioada nedeterminata dupa ce vine bb2, ca sa ne putem ocupa de el/ea in liniste. Insa, oricat de minunat este Andrei, ma streseaza la culme ca se incapataneaza sa nu vorbeasca. Sunt momente cand este pe punctul sa zica un cuvant si se vede clar ca se forteaza singur sa nu-l zica efectiv, dar cateodata nu-i reuseste si zice. Zilele trecute eram la plimbare si tot incerca sa ne arate o pisica si vazand ca nu ne atrage atentia s-a enervat si a inceput sa strige "ga-ga, ga-ga" . Si sunt multe situatii cand la fel, se enerveaza ca nu intelegem ce vrea si spune "apa" sau "alo" (la tel.) sau "vruuuum" (masinuta) si altele dar nu-mi aduc aminte acum. Altfel, ne pupa si ne mangaie toata ziua si merge la toata lumea si intinde capul sa fie pupat (nu-i prea place sa fie pupat pe fata, decat pe frunte , pe cap sau pe ceafa...ca sa vedeti ce mofturos) si ne-a innebunit cu "multumesc" si "cu placere" (semnalate prin datul din cap)...a inceput sa-mi spuna multumesc si dupa fiecare lingurita de mancare.



Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu, sanatate multa lui Vladutz! Oricat de atente suntem ,tot li se intampla ceva! IN ZIUA IN CARE BIA SE LOVESTE, NUMAI SUNT BUNA DE NIMIC! Dar sa vezi cate observatii le fac sotului, socrilor..si tot la mine se loveste cel mai des.

Cory, s-ar putea sa nu fie totusi de la Mc.. Celeilalte prietene i-a spus ca e posibil sa o fi luat-o din aer..In seara asta am aflat ca si fetita celei de-a 3-a prietena a mancat si ea, dar mai putin, probabil, cand am fost sa-mi comand meniul.

Ana Maria, iti multumesc inca o data!
Posibil sa fie de la antibioticul(normix) pe care i l-am administrat pt enterocolita si pt ca i-a scazut imunitatea. In casa nu gasesc prospectul, dar il voi cauta si voi citii reactiile advese.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Amaya, ma bucur ca si sarcina 2 e bine! Si am am citit pe undeva, ca o pot da cu calgel, dar intamplator acum nu am in casa, maine i-l voi cumpara negresit.

Sper sa aibe o noapte mai linistita. Am zarit in gurita ei cateva afte, sunt mici si rosii. Mi-e atat de mila de ea. Se intampla sa vrea sa manance ceva si nu poate de durere si se pune pe un plans..

Trecem noi cumva si peste asta!

Crinuta, am mai vizionat si ult poze. Rayan e un dulce foc! Cum se mai simte? A mai facut febra?



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ubi, ce faza tare! Am lesinat de ras cand am citit!

Amaya, ma bucur ca esti bine, si bb la fel! Tu imi faci pofta de bb2, si sotul care ma bate la cap sa-l facem!!! I-am zis sa ma caute cand va avea Vlad 3 ani si ii spun atunci daca il facem sau nu!

Kris, asa e...parca cel mai rau se lovesc cu noi, nu cu altii! Oricum, in cazul de fata nu am ce sa fac...ca in patul ala doarme, altul nu are! La urmatorul bb voi lua un tarc! Pai cand e nervos se arunca pe burta in pat, se da cu capul de peretii patului...protectiile laterale le-am scos, pt. ca pune piciorul pe ele si mi-e teama sa nu cada peste...l-am dat cu rivanol si baneocin pudra, sper sa nu-i ramana semn...
Acum am alt stres: scaunele moi! a mai facut o data pe seara, deci de 5 ori in dupa-masa asta! a baut vreo 450 ml ceai de menta, jumatate de plic de smecta...e la regim, si ma rog sa nu fie mai rau de atat! Si cred ca stiu de la ce e: de la un danonino mancat ieri la pranz, ca altceva nu stiu ce poate fi...si evit cat pot firma asta, dar nu am gasit decat Danone la un supermarket de langa mine...of, of, of...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu, sa nu fie de la dintisori? Tine-l pe regim cateva zile si te rog, evita cat mai mult produsele danone.. sunt cele mai proaste, pline de conservanti, ca si campina si multe altele. Am inteles ca lactatele cu garantie mica sunt mai naturale.

SANATATE MULTA LUI VLADUTZ, SI SA DE-A DOMNUL SA NU-I RAMANA NICI UN SEMN LA ARCADA, saracutul!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ce faceti fetelor? La cafeluta?

ce fac puisorii bolnaviori?

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Of, am scris si am pierdut tot.
Pe scurt acuma, Liviana am citit despre Grecia. Ai avut mare curaj sa pleci cu Matei asa departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Ubi, am mare admiratie pt felul in care te-ai documentat. Eu am colegi care lucreaza in Egipt cate 6 luni si n-au vazut altceva in afara de Piramide si Muzeul de Egiptologie.

Mergi la inceput