FIV 79

FIV 79 | Autor: dana p.

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol care sper sa fie tot la fel de norocos ca si precedentul


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76124&whichpage=5" target="_blank">Analize minimale la Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=10" target="_blank">Cost si numar de telefon pentru programare FIV Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Detalii despre FIV Giulesti
www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=13" target="_blank">Lista analize Medsana
www.medsana.ro/prices.php?op=1" target="_blank"> Pret FIV Medsana www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Cost FIV-congelare Medsana
www.med-new-life.ro/3_2.html" target="_blank">Lista analize Med New Life www.med-new-life.ro/adresa.html" target="_blank">Contact Med New Life
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged, www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Szeged, Harta clinicii Szeged
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78147&whichpage=16" target="_blank">Laborator analize Bios Diagnostic
www.med-new-life.ro/3_1.html" target="_blank">FIV pas cu pas www.med-new-life.ro/3_3.html" target="_blank">Metoda FIV
Experientele fetelor de la FIV
Filmulet cu dezvoltarea bebelusului Devoltare bebe
Link cu dezvoltare bebelusului in burtica www.primulpas.ro.org/decizie/primele12.html" target="_blank">Dezvoltare bebe
www.ivf-herbal-support.com" target="_blank">FIV
www.visembryo.com/baby/stage1.html" target="_blank">Etape dezvoltare embrion

Preturi medicamente necesare tratamentului FIV:
dipherelin de 0.1 - 240 000
dipherelin de 3.75 - 5 300 000
menogon - 420 000
puregonul - 1 200 000




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

am sa reiau aici mesajul pentru cele care nu mai intra la capitolul 78..

am vorbit din nou cu cristina38..inca nu i-a venit ciclul..si ma ruga sa va intreb pe cele care ati trecut printr-un FIV nereusit..la cate zile de la ET v-a venit ciclul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am revenit. Sa nu credeti ca am plans pana acum. Mi-am revenit spectaculos de repede. Am varianta de 2 ori pe an sa fac FIV. Si in rest imi voi trai viata. Si vorba sotului alta treaba nu avem. Asa ca totul e roz in fata mea. Noi sa fim sanatosi.

Chiar ma intrebam ce mai face Cristina38. Saracuta, era stresata si inainte dar acum... O va ajuta DD sa treaca cu cu bine peste toate. Sa inteleg ca si-a facut testul?

Eu am vorbit cu dr. si continui cu utrogestan. Pana cand? Pana vine M. Dar oare cand va fi asta? In rest sper sa fiu pe urmele lui Andicu si Lachionei cu multe kg in minus. . Si fara copil si nu se poate.

Va multumesc mult ca ati fost alaturi de mine.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Megbeng- Mie mi-a venit ciclul la o saptamana de la testul HCG.
FETELOR
Am o intrebare pt voi ca nu am cu cine sa ma consult.Chiar daca trompele mele sunt f subtiri si se banuieste ca ar fi infundate, oare e posibil in astea 2 luni de repaus pana la un nou FIV sa pot ramane insarcinata?Sau din cauza tratamentului, a epuizarii de ovocite sa nu se mai poata deocamdata sa raman?Sa stim sa stam relaxati sa nu ne mai stresam, ca eu am inceput sa-mi calculez perioada de ovulatie, poate cine stie...DD e mare.
Noi inca mai speram intr-o minune.Va multumesc!!!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Moni, asa te vreau! ca bine zici si eu te urmez, sa stii! si sa vezi ca o sa ne intalnim la mamici, mai devreme sau mai tarziu!
Megbeng, eu nu prea pot s-o lamuresc pe Cristina! mie mi-a venit CM cu o seara inainte de test, cu tot cu cele 7 utrogestane pe care le luam... poate, totusi ne da o vete buna!
Puiramy, eu stiu fete care au ramas natural, tocmai ca urmare a trat. ptr FIV ! Tia parca a ramas normal intre un FIV nereusit si inceputul celui de-al 2lea. Asa ca ai toate sansele sa primesti minunea ta de la DD ! eu iti tin pumnii sa reusesti!

Mie mi-au venit "uratii" azi! a27a zi! se pare ca FIV-ul asta nu mi-a "stricat" nimic , slava Domnului! ciclul vine ceas in continuare si ma simt bine! asta imi da impulsuri puternice ptr a2a incercare!
Va pe toate si va urez o saptamana cu vesti bune si mult optimism!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Moniland imi pare tare rau pentru nereusita ta!!!

KITTA, da, am mai slabit ...am ajuns la 68 de kg, de la 85 cat am avut la cateva luni dupa fiv (si anul asta in februarie, de fapt). N-as mai vrea sa mai slabesc...anul trecut si acum 2 ani nu aveam cu ce ma imbraca pentru ca toate hainele de vara imi erau mici. Anul asta toate imi sunt imense, ca eu aveam cam 75 cand mi le-am luat. Chestia e ca m-am invatat sa mananc asa, in stilul asta; sper totusi sa nu mai slabesc. Oricum daca vad ca tot mai slabesc, o sa introduc berea inapoi in program si sigur o sa incep sa pun pe mine! Acum e si cald si nu-mi vine sa mananc, beau apa in prostie si mai mult decat un cas dulce cu rosii (portie zdravana) sau un muschiulet de vitel la gratar cu o salatoaie de rosii cu ceapa, nu pot manca.

Crinuta, daca voi mai face fiv va fi cu Marinescu la Giulesti.

Puiramy, din contra, dupa un fiv ovarele produc in draci ovocite multe luni; eu aveam si 2-3 ovocite lunar cam 6-7 luni dupa fiv...si niste dureri la ovulatie, de credeam ca am anexita. Deci poti ramane gravida, daca prestezi cand trebuie. Bafta!

Megbeng eu dupa primul fiv, am facut Bhcg-ul la 14 zile si a iesit valoare 0,00. am intrerupt tratamentul de sustinere si ciclul mi-a venit abia dupa 6 zile deci la 20 de zile de la ET. Nu e o regula, unora le vine chiar in timpul tratamentului pana sa faca testul de sange. Spune-i Cristinei ca ne gandim la ea si ii tinem pumnii sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Puiramy... foliculi am vrut sa spun, nu ovocite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Dragelor: intrati si cititi...ca mie bine mi-ar fi prins cateva informatii/articole scrise aici, inainte de a face FIV-ul.
In afara articolelor din acest numar, in stanga este un meniu, care cuprinde mai multe informatii, grupate in: actualitate, dosar, etc.
Sper sa va fie de folos.
Va !
http://www.presspro-gineco.ro/

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice cu bebelina sau bebelin la bord
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

ANDICU SI LACHIONE- Multumesc din suflet.Eram nedumerita.Astazi sunt in a 12 a zi de cand mi-a venit CM.Deci de acum e perioada super.Va pupacesc si poate se intampla o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

i-am transmis cristinei informatiile voastre..ea si-a facut un test de urina la 12 sau 14 zile de la ET (scuze, nu mai stiu exact) dar i-a iesit negativ...dr de la IASI, la care merge i-a zis ca daca nu ii vine ciclul pana duminica sa mearga la acolo, sa-si faca HCG-ul plasmatic si ce mai e nevoie...
vestea buna e ca nu i-a venit inca ciclul, asa ca sperante sunt, dupa parerea mea!

va tin la curent cu absolut toate noutatile de la ea!

asa, si inca ceva...va doresc sa ajungeti cat mai repede asa ca mine, cu si !!! poate o fi cu noroc sa scrie o gravidutza pe aici, cine-stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michita spune:

pentru toate fetele.
De cand n-am mai intrat se pare ca ne-am mutat la un nou cap. pe care il doresc cu noroc la toata lumea.
Moni - imi pare tare rau pt.tine, dar imi pare bine pt.optimismul tau - Sunt convinsa ca asa o sa obtii mult mai repede ceea ce iti doresti. Mult succes.
Puiramy - cred ca daca o sa fii cat mai relaxata si o sa uiti de calcule o sa reusesti mai usor. Am o prietena care in fiecare luna numara zile si facea tot felul de socoteli si a ramas insarcinata exact in luna in care nu s-a mai stresat cu calculele pt. ca spunea ca oricum nu e luna buna (avea numai o trompa buna). Deci doar FA-O!-minunile se intampla tot timpul.
Eu aproape mi-am terminat analizele si cred ca plec sapt. viitoare la Buc. sa fac vorbele pt. noul sezon de BB.
Multa bafta si fetelor care s-au hotarat deja pt.toamna (Andicu,Lachi-chiar daca nu pare ea atat de hotarata).

Mergi la inceput