FIV 79

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

megbeng , tinem pumnii mai departe.

La mine s-ar parea sa fie azi 1-a zi a CM. Arata cam ciudat, dar din experienta de anul trecut e ok si va tine minim 2 saptamani. Este a 17-a zi de la ET.

puiramy, am citit zicand ceva de un nou FIV peste 2 luni. Medicul ce zice? Eu stiu ca recomndarea intre 2 FIV-uri este de 3-4 luni. Iar ovocitele inca nu le-ai epuizat. Da-i bataie pana mai esti tinerica . Rezerva de ovocite ar trebui sa-ti mai ajunga o vreme buna

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Bety, multumim pentru site-ul revistei. E interesant intr-adevar si merita citit.

O seara buna, Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

din pacate si testul de sange al cristinei38 e negativ..ooof!va multumeste, oricum, pentru gandurile bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor am intrat sa va urez mult, mult noroc celor care sunt acum in tratamente sau asteapta rezultatul, sa dea Domnul sa reusiti sa va vedeti visul cu ochii! O sa va anunt telefonic cand si daca voi reusi sa raman gravida. Eu ma retrag definitiv de pe acest forum (de data asta pe bune, fara gluma) pentru ca noul regulament al forumului nu mai este compatibil cu personalitatea mea.
Acest forum se vrea a fi unul de stricta specialitate iar eu nu ma mai incadrez niciunde. Imi pare rau ca s-a tolerat atitudinea noastra de pana acum, ca ne-au lasat sa ne atasam unii de altii si sa ne simtim ca intr-o familie, ca acum sa ne trezim cu niste "parinti" noi care sa ne spuna prin ce camere avem voie sa circulam, ce si unde sa vorbim; "parinti" care de altfel nici nu ne cunosc, nu s-au obosit sa ne urmareasca evolutia... ma rog, nu-i o tragedie, nu m-am nascut cu forumul in fata ochilor si nici n-o fi singurul forum de pe pamant unde sa-mi gasesc un loc si sa ma simt bine.
Va pup pe toate si, atat cat am stat m-am simtit minunat alaturi de voi toate: de la fiv, endometru, fibrom uterin, aspirante optimiste si pe unde am mai umblat eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

lachione, te rog sa nu faci pasul asta. Sau macar mai asteapta putin sa vedem cum evolueaza lucrurile.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

lachi, hai ca nu e chiar asa! forumul e acum intr-o perioada de "rearanjare"..sunt sigura ca nu o sa-ti interzica nimeni ca scrii la topicurile la care vrei!
eu vreau sa aflu direct de la tine, sa citsc de 100 de ori mesajul in care anunti ca esti gravida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Fetelor, va pup pe toate!
puiramy, din cand in cand mai intru pe forum. Nu prea mai am timp, programul meu de vacanta este destul de incarcat mai ales la sfarsit de saptamana. Ne impartim pe unde putem: casuta de vacanta, la mare, we-uri in strainatate (urmeaza Roma). Asa ca eu fac si desfac bagaje. Bine ca serviciul imi permite sa ma pot ocupa si de problemele mele personale. Noutati in ceea ce priveste FIV-ul nu am, asa ca nu are rost sa mai scriu si altele (am citit ca se impun noi reguli si restrictii). Referitor la intrebarea ta legata de productia de foliculi si sansele de sarcina intre FIV-uir - eu zic sa tragi tare dar sa nu uiti placerea. Eu chiar daca m-am confruntat cu foliculi fara ovocite tot trag tare ca poate se intampla minuni si pentru noi. Eu zic sa nu somam, sa uitam de si sa tragem tare toata vara. Sa ne bucuram de liniste, soare, iubire, , si nu in ultimul rand de .
va pup dulce pe toate si va urez o vara fertila. Voi reveni cand voi avea ceva noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

da ... si eu sunt intr-o perioada de "reorientare" cum de altfel au facut-o multe inaintea mea.... bravo lor! Sui nu ma mai provocati, ca nu aveti dreptate...o sa va lamuriti singure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cristina, imi pare tare rau ca nu ai reusit nici tu . Viata merge inainte iar la toamna vom fi o gasca mare si puternica si nu ne dam batute. Profita de vara si concediu si incarcati energiile.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi ma bucur ca te-ai hotarat sa faci FIV-ul si va fi bine de data acesta, asa simt eu. Si iti voi tine pumnii. Dar cum sa nu mai scrii pe aici? Noi doua vom face cam in aceeasi perioda FIV, cum va fi sa nu mai vorbim deloc? Eu sper ca totusi vei mai intra si vei mai scrie. Te pup
Cecilia
poze

Mergi la inceput