FIV 79

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Salut si eu fetele ca am in sfarsit calaculator si net ca era plin de virrrrussiiii saracul.
Va pupic pe toate si imi pare rau Moni ca trebuie sa o iei de la capat.Esti f. puternica si vei reusi!


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc, Cecilia. Toate vom reusi.

Lachi, atata timp cat se vorbeste despre tine inseamna ca esti o persoana importanta. Ramai cu noi.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isabél spune:

MRL, te rog daca stii ceva in legatura cu schimbarea conditiilor de FIV sa ne spui... E vorba de analize suplimentare, de varsta sau de intrunirea anumitor conditii? E foarte important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isabél spune:

Upsss... acum am vazut ca regulile si restrictiile se refera la altceva... Scuze... Cred (adica sper) ca n-am incalcat regulile Eu sunt noua pe aici si nu prea stiu care sunt acestea. Si am nevoie de informatie ca de aer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Isabel, nu te speria de reguli sau restrictii. Aici esti pe maini bune. Deja aici exista o mare familie de fete care urmarim acelasi scop si nu cred ca unele reguli sau restrictii care pot sa apara ne vor impiedica sa comunicam asa cum stim noi mai bine. Fetele vor fi alaturi de tine si vei primi toate informatiile de care ai nevoie. Nu cred ca Fiv-ul o sa suporte modificari in ceea ce priveste procedura in sine sau conditiile acestuia. Analizele cerute la inceput de drum (FIV) cam difera de la o clinica la alta, de la doctor la doctor. Din pacate analizele suplimentare sunt cerute in cazul unui esec. Asa ca, Isabel intreaba fetele si vei primi raspunsurile de care ai nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isabél spune:

Multumesc, Liliana. E greu cand pui intrebari la care nu primesti raspuns... tu m-ai facut sa ma simt mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Buna dimineata, dragele mele!
Din cate vad sunt multe fete noi, le urez bun venit si mult noroc in ceea ce-si propun.
Despre esecul meu stiti deja, de la draga de megbend, va spun sincer a fost o lovitura tare puternica, eram tare increzatoare, mai ales medicii.
Deocamdata nu ma pot gandi la urmatoarea data, nu am putere nici sa ... traiesc, cred ca fac fata mai greu acestei lovituri, sunt daramata complet.
Imi pare foarte rau pentru puiramy si monilad, ma bucur ca sunt asa optimiste.Va doresc din tot sufletul ca data viitoare sa reusiti si sa va numarati printre cele mai fericite femei din lume.
Va sarut pe toate si va multumesc din suflet pentru toate gandurile bune.
Va imbratisez cu mult drag!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia68 spune:

Cristina38 imi pare tare, tare rau, dupa toate cite ti s-au intimplat inainte ai fi meritat o reusita. Ma bucur ca te gindesti deja sa mai incerci. Eu parca nu mi-am revenit nici acum, cind vad mamici asa "batrinele" ca mine cu copii simt ca innebunesc. Dar mai incerc! Va pup pe toate si nu va dati batute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Buna dimineata, fete frumoase

Eu am fost la dr. si tin sa va anunt ca is " mandra" posesoare au unui nodul fibromatos pozitionat anterior ( ? )- nu prea mare ce-i drept, vreo 2 cm - dar suficient sa puna sub semnul intrebarii daca pot sa fac sau nu FIV.

Acu si eu am stat ca toanta si nu prea am pus intrebari suplimentare...
Nu stiu incotro sa apuc....

toate fetele fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Cristina38, nu te lasa coplesita. Optimismul si increderea intr-o reusita declanseaza mecanisme hormonale adormite. Tu stii care sunt adevaratele rele pe lumea asta. Dumnezeu are placerea sa-ti dea copilul cand vrea El si ii place sa faca bucurii atunci cand parintii nu se asteapta. Tocmai aici se vede maretia Lui. Ceea ce stiu, ca deprimarea nu aduce nimic bun. Schimba macazul si totul va fi bine.

Relya, daca-ti operezi fibromul iti inmultesti sansele; nu te mai gandi la perioada pe care o pierzi cu recuperarea. Daca citesti la FIBROM este acolo o proaspata graviduta care a ramas natural la 6 luni dupa operatie si a regretat ca nu s-a operat mai demult. Tu esti tanara, iti permiti sa astepti. Curaj.

Mergi la inceput