FIV 78

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cocutza mic ma bucur ca intelegi ce simt si iti tin pumnii sa iasa bine.Nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau.E clar ca sansele sunt mici dar atunci cand apuci calea FIV-ului trebuie sa crezi in sansa ta,caci altfel mai bine stai acasa si nu mai faci nimic.Sunt atatea fete care au reusit chiar din prima,asa ca DOMNUL SA FIE CU TINE!
Moniland cand ne dai vestea cea mare?Sa dea Dumnezeu sa fie cu ochisori!
Pupacesc toate fetele si va doresc o zi superba de vara!
P.S.Andicu fii pe faza ca pe la inceputul lui iulie sossssesccccc!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Cristinici si Cocutza va multumesc pentru raspunsuri.Nu m-am dus azi merg maine ,a treia zi ,poate imi poarta noroc.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Lachi, saru'mana mult de tot . Tre sa ma descurc ca-s mare ... dar tare m-as bucura sa te cunosc personal

Ingeras, chiar nu stiu de ce am pierdut sarcina aia. Banuiesc ca eram prea extenuata, anemica si in loc sa ma odihnesc dadeam sa mut muntii din loc...A inceput cu o iminenta de avort ...am tarat asa vreo 3 sapt si cand am inceput sa ma simt mai bine doctorul m-a anuntat ca nu-i mai bate inimioara...pierdusem prea mult sange. Desi au trecut 6 ani de atunci imi dau lacrimile cand imi amintesc... vazusem fatul la ecograf...Se dezvolta asa frumos !

Acum 5 ani am trecut prin prima extrauterina ( nedescoperita la timp - drept urmare in intrat in soc hemoragic, hipovoelmic si ...nu mai stiu ce - operatie clasica si am ramas fara trompa dr.) Au urmat 2 ani pauza si inca 2 in care am facut tot ce s-a putut histeroscopie, hsg, monitorizari, stimulare ovariana ...Si acum 10 luni am facut cea de-a doua extrauterina. In conditiile in care trompa ramasa era perfect permeabila, uterul bun ...etc.
Ceea ce e caraghios ca nici cea de-a doua nu a fost descoperita la timp . Eu spuneam ca nu imi e bine si ca sarcina e mai mult ca sigur extrauterina , doctorita ( pe mana careia ramasesem ca medicul meu era in conced ) zicea sa-mi vad de treaba ca n-am nica...avort incomplet, cica.

Cu toate ca de data asta am facut si dozare de Bhcg din 2 in 2 zile ( surprinzator valoarea era corespunzatoare varstei de sarcina ),mai apoi m-a chiuretat si am trimis continutul la laborator ( rezultat neconcludent = putea fi orice inclusiv SEU ), ecografii dupa ecografii... Si cand credem ca am scapat a facut trompa poc...si a doua ora a fost si mai dureros pt ca m-au anesteziat foarte putin , altfel nu ma mai trezeam...nu mai aveam sange prin vene ...jugulara mi-au prins-o de m-au perfuzat...Sange, plasma, antibiotic , gulcoza...
Printr-o minune am scapat...

Si asa am ramas si fara a doua trompa . Si fara o bucata de suflet.

Cer scuze fetelor care citesc povestea asta pt a "n"-a oara. Promit ca nu o mai scriu. Is hotarata sa ii dau un final fericit.

toate fetele fara deosebire si bafta maxima celor ce sunt in focuri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Relya, imi pare atat de rau, este ingrozitor si...nu am cuvinte! imi pare rau ca te-am intrebat. Iata-ma!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Ingeras, no problem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Relya, imi pare nespus de rau ptr chinurile prin care ai trecut! dac-ai sti ce seamana povestea ta cu a mea! mi s-a pus un nod in gat ca mi-am amintit! numai ca mie mi-sa rupt sufletul in doua intr-o perioada mai scurta: mi s-au naruit toate sperantele in decurs de 8 luni.Prima SEU (tot pe dreapta) a fost la 2 luni dupa luna de miere si a2a SEU la 8 luni dupa prima. A doua oara am scapat mai usor, prin laparoscopie, dar tot mi-a extirpat si tr stanga , si la fel, dozarile de beta hcg si eco preliminare laparoscopiei aratau sarcina in evolutie normala pe trompa ! dar nu m-au mai chinuit ca prima data si nici ca pe tine, a2a oara, ca am fugit direct la Bucuresti ( si dr mea era in concediu la a2a SEU si m-a aburit alt dr aiurea!)!
Cat despre povestea ta, nu deranjezi in nici-un fel! de-aia suntem aici, sa ne impartasim problemele, sperantele, bucuriile si sa ne ajutam una pe alta!
O sa fie bine! o sa reusesti cu FIV si o sa-ti vezi visul cu ochii, asa cum imi doresc si mie!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

andicu stiu ca seamana. Ai facut a doua extrauterina cam cu o luna inaintea mea... Cand ai anuntat pe forum necazul mi s-a strans inima ...si atunci am avut un feeling ca si eu voi pati asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, cam cu moralul la pamant sunteti. Reveniti-va! E soare, e cald, poate prea cald. E perioada concediilor (pentru unii ), Se merge la mare, unii sunt deja la mare ( ca acolo locuiesc, ce misto).
Haideti fetelor ca viata nu se opreste aici. Cred ca acum incerc sa ma incurajez pe mine .
Citesc pe net pe tot felul de tabelase ca daca data conceperii, in cazul meu,a fost in 07.06.2006 testul de sarcina se face pe 21.06.2006. Bun, adica maine. Vin de la serviciu si ma opresc la o farmacie bine cotata in oras. Intreb ce teste de sarcina au si imi arata unul singur, no name. Altul nu aveti, intreb eu. Zice ca nu dar pachetul acela contine 30 de teste da sarcina. Eu bufnesc in ras, adica timp de o luna sa-mi fac zilnic cate un test sau 2 ani jumate in fiecare luna un test? Ma uit in jur e totusi farmacie si nu depozit farmaceutic ca sa vanda en gros. Tipa se uita la mine si zice dar daca se pozitiveaza unul oricum mai trebuie sa va faceti. Ii zic "PA" si plec. Ocolesc un pic ca mai stiam o farmacie: renovare sau desfiintare. Imi zic ca se pare ca nu imi este dat sa-mi fac test de sarcina. Si totusi am o farmacie in cartier. Aveau 3 teste de sarcina. Iar nu cunosteam nici unul. Dar de fapt ce ma mir ca eu cred ca o singura data in viata mi-am facut test de sarcina. Am citit tot pe net cum ca Blue Clear ar fi cel mai bun. Eu pe asta-l cautam. Nici aici nu este dar am luat unul Dr. Sigur. Mi-am amintit ca se mai discuta de el pe forum dar nu mai stiu daca de bine sau de rau. In orice caz am testul de sarcina pe care m-am decis sa-l fac maine dimineata. Prin urmare maine va zic rezultatul . Oricum eu nu-l cred daca e negativ . Il voi astepta pe cel din sange vineri. Dar mi-am zis sa-l fac totusi sa nu-mi pice fata cand iau rezultatul vineri. Nu de alta dar toate simptomele mele, sau presupusele mele simptome nu mai sunt. Au disparut a 2-a zi dupa ce trebuia sa-mi vina M in mod normal.
Dar eu sunt bine , grasa si frumoasa . Si cum sa nu fiu bine daca am linga mine persoana care o iubesc si care ma iubeste si daca nu-i fac copilas. Dar ce ma va iubi atunci cand ii voi face......


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Moni, Dr. Sigur e foarte bun! bafta maine dimineatza! si mai ales Vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

cecilia intrebare de specialitate pentru tine: cum poti sa-mi explici o prolactina in cote normale in ziua 3, dar aproape dublu fata de maximum admis in ziua 21?

Mergi la inceput