All about Constanta (77)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Am terminat si eu treaba si abia astept sa fug acasa sa-mi pupacesc cupilu’.
Am vazut multa lume racita zilele astea, e o belea de viroza, sper sa scapati usor cele care ati incaltat-o.
Dana, n-am apucat sa-ti zic multzam pentru detaliile despre Buzau. As vrea si numarul mosului, daca nu cer prea mult. Vroiam sa plecam in august la munte, dar am gasit o oferta tentanta si plecam la Budapesta o saptamina. Sper ca Alisia sa-mi reziste - facem o zi intreaga cu autocarul, dar mai sunt ceva copii acolo si, cum e destul de sociabila, trag nadejde sa nu se plictiseasca prea tare. Ati mai fost careva la unguri? Ce obiective pentru pitici sa caut?

O dupa-amiaza reusita si sanatate maxima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Offf, Roxa, raceala...si fara aer conditionat...brrrr...sanatate multa la familia voastra! Sa nu-i dati si lui Patrick!

Tania, felicitari nepoatei tale, e super! Am auzit de acest colegiu, sa se tina de treaba si in continuare tot asa!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Iulyp, bunica mea a facut ceva "rudimentar" si nu stiu cat de ridicat la "standardele de wrap" era...
Din jumate de cearceaf de bumbac, ceva ce incepea ca un sutien si se termina ca un rucsac, nu prea ma pricep la explicatii nu stiu daca am vre-o poza cu el...Afara nu prea am iesit cu el, dar in casa cand era treaz, si uneori chiar cand dormea ne placea sa il tinem acolo (si mie si sotului).

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Sinzi_ana deci din cearceaf. Si tot asa era? lung de vreo 4,5m si lat de vreo juma de metru, mai ti minte? Deci nu e neaparat nevoie sa fie panza elastica.
Merci pt. raspunsul prompt



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Noi suntem mai linistiti, la echo a fost f bine, d-ra a fost cooperanta, asta si datorita d-nei dr. Ciufu care a stiut sa o "pacaleasca". Rezultatul a fost ok. A iesit si aIIa urocultura - sterila, deci pana la urma Zinnatul si-a facut si datoria nu numai reactia adversa. D-rul ne-a recomandat sa nu intrerupem tratamentul pe care ni l-a dat. Cam atat despre mandra noastra nazdravana.

Sanatate bolnaviorilor mari si mici si sa auzim de bine.
Drum bun si distractie placuta plimbaretilor

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

vad ca e in floare racealasa va faceti bine repedesi multa sanatate si puilor mici.
va pup pe toate


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna seara fetelor,
sa nu credeti ca v-am uitat sau va ocolesc, noi venim in RO peste 2 saptamani, sper sa o mai puneti de o intilneala si sa aflam si noi cumva.....ca n-o sa am net.
Toate urarile mele de bine sarbatorit(elor)ilor mici si mari!
Multa sanatate copiilor bolnaviori!
sper va ne vedem
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

noi tot ne trezim de doishpe mii de ori noaptea acum cu dintii/maselele.(nici inainte nu eram prea breze,de macar 2-3 ori ne trezeam pt laptic noaptea)nu merge nici Peritolul la Oani.nici Calpol sau orice alta suspensie de paracetamol.numai Nevralgin(pe care nu pot sa i-l dau decar f rar) mai o ajuta cumva.k de la Novocalmin,face tot in pampers urgentdoarme si ea 3 sau 6 ore neintrerupte,nu stiu misterul de ce doarme uneori 6 si uneori 3.oricum 6 ore nu mai pup asa ca tot din ora in ora ma cam freaca de pe la ora 4a.m. mai ales
m-am plans destul cum dorm/nu dorm noaptea.vreti,nu vreti,mi-am zis si eu oful k bine e sa te mai plangi
noapte buna,io asa ma duc mereu la culcare


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.
oana, nu e de joaca cu gatul.sotul meu are probleme cu amigdalele si trebuie sa le scoata.acum dupa 2 saptamani de la injectii i s-a umflat o buca.am pus varza, comprese cu gheata.ne e tare frica de flegmon sau cum se zice.ceva leacuri stiti?
dady, eu cand am fost mireasa mi-am facut buchetul(al meu si al nasei) la brotacei in piata.am dat atunci 700.000 pe unul dar superbe si lumanarile tot acolo.lumanarile au fost 1.600.000(adica lumanarea efectiv si impodobitul ei).am facut una galbena in ton cu buchetul nasei si una alba asortata cu buchetul meu.acum depinde de gusturi.de turta eu am comandat-o special la "dobre si fiii"(ii cunosteam pe atunci) si l-am facut ca un cozonac mare si rotund.dar nu pot sa-ti descriu cat de pufos si de bun a fost.eu zic ca merge sa asortezi colierul cu pantofii.
noi chiar ieri am fost la o cununie civila.a fost frumos, pacat insa ca nu au facut toata nunta la cata cheltuiala au avut.
astazi planuim o mica plaja dupa masa.
va doresc tuturor sanatate ca vad ca majoritatea e cu raceala, la fel si puiutilor.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

oana, stai ca la mine vine soramea in august cu nepotul si cu cele doua nepotele gemene si cu sotul.deci iti dai seama.noroc ca vecina mea usa de usa e plecata si ne-a lasat cheia.asa ca pe ei ii las la mine si eu ma mut la vecina 2 saptamani.sa vezi ce de copiii pe la mine.mai ales ca soramea nu l-a vazut pe razvan deloc pana acum si nici eu pe gemene.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput