All about Constanta (77)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia si eu votez ptr paracetamol seara. 2,5 ml si la nani. mai ales daca ai simtit ca ies caninii...astia-s tare ticalosi! eu il vad pe Pat care de vreo 3 zile nu e el....si cand am observat niste premolari iesind din maxilarul superior....m-am lamurit. eu ma gandesc ce poate fi pe capul lor saracii cand ies dintii astia ptr ca stiu cum e cu maselele de minte. pai daca eu ma omor de durere si-s ditai omul...ce sa faca un piticot de un an??? normal ca ii e frica si plange. deci....eu as sugera niste paracetamol, niste cantecele de nani-nani sau o poveste.....si sper sa treaca rapid! iar tu...incearca sa iti alungi din minte fosta problema a Mariei ca esti inca marcata de ea. spune-ti ca nu va mai fi asa si ca totul e ok! de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Roxa, are bronsita acuta, probabil am gresit la tastat . Multumesc de incurajare in privinta Sofiei...si uite ca am reusit sa fac si niste poze, asa , la minut, insa nu au o rezolutie grozava, sunt facute pe camera mare (sunt la sfarsitul albumului) : http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551904028&security=LCRpeR

Cornelia, pupicei lui Stefan. Si eu cred ca noi, ca mamici, ne speriem uneori mai tare decat ei... but just let it be that way...noi sa ne speriem si ei sa fie ok, sa nu aiba nimic!

Alina, imi pare rau ca ai probleme...si eu ar trebui sa merg la cardiolog, de cand am nascut-o pe Sofi, dar inca nu mi-am facut timp...pupicei, astept sa vii cu vesti bune, si abia astept sa ne vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor!
azi m-am trezit ametita si anchilozata. puah ce aiurea....
Mada ce fata frumoasa tunsa! super iti sta, pe bune! cum se simte Sofi? tot asa cuminte ia medicamentele?
Cornelia voi cum mai sunteti? cum a dormit Stefan?
Camelia, voi? asteptam rezultatel de la echo!
Alina, pupicei! si bafta la medic!
noi suntem bine...Pat cu fitze si bazdaci....il mai las in pace cat ii ies maselele astea
pupici tuturor si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.si eu tot anchilozata m-am trezit.de gat.
roxana, asa a fost si razvan la al doilea rand de masele.am zis ca nu mai e copilul meu.foarte greu ii intrai in gratii.sa iasa cat mai repede si fara dureri mari.bine ca ati scapat de febra.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Adriana, si eu am ceva la gat de vreo 2 zile inghit cam greu, e cam nasol ca si al meu sotz tot asa a inceput si a racit k lumea dupa aia. Sper sa nu ma molipsesc si eu.
Io am intrat fetelor acum cat mai apuc, ca de saptamana viitoare ma incaleca musafirii!...care habar n-am cat vor sta, o saptamana cel putin. Ma plangeam eu de liniste prea multa prin casa, da acum o sa se termine cu linistea ca e cumnata-mea cu cei 2 gemeni, care sper din tot sufletul sa nu imi devasteze toata casa ca de-abia am facut curat.

Va pup,

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

'Neata!
Roxa, saru-mana! Eu sunt omul schimbarilor, caut mereu altceva!
Cum te mai simti? A trecut "intepeneala"? Sofi e destul de cuminte cu medicamentele, azi i-am spus o poveste in timp ce i le dadeam, cum iau piticii siropul cand ii doare in gat etc si sta cu gura cascata la mine si le-a inghitit fara sa stie!

Oana, succes cu musafirii...ceri si tu intariri la curatenie, la cumnata, daca piticii devasteaza!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hm, ce sa zic, anchilozeala provenea de la faptul ca ma apuca raceala...minunat! am vb si cu barbata-miu care are aceleasi simptome....si mai minunat! tremur de frig si am oprit aerul conditionat....cam astea vestile de p-aci. sper sa rezist pan la 4 si ceva.
Mada frumoasa inventia cu piticii, bravo!
Oana, wow, gemeni.....o saptamana...mortala combinatie! bafta multa ca o sa ai nevoie!
Adriana si eu sper sa ii treaca rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjurica!

Cami,Mada-sanatate multa printeselor!
Adriana-Bioptronul( de la zepter) stiu ca face minuni--e un torticolis???
Roxana-sanatate multa!Iar despre medicamente....stii mai bine ..

Noi am intrat in linie dreapta cu pregatirile pentru nunta. Ieri am cumparat palura din organza si diadema cu pietre. Am prospectat piata la buchete si lumanari(cam piperate). Daca stiti magazine cu preturi mai bune....astept repere...
Pentru mireasa am cumparat trusa demachiaj, oglinda si parfumul(Isabella Rosellini-preferat de finuta). Am cumparat si darul de cununie. Nu stiu unde sa comand turta...sugestii?? Rochia mea pentru zi este de culoare crem si ma gandeam la poseta si pantofi grena sau un maron-cires....voi ce spuneti, merge? Oare colierul il pot lua in ton cu pantofii sa-i dau putina culoare rochiei?
Apropo...la acte trebuie sa luam un cos de flori? Sau se ocupa mirele ?
Duminica imi vine puiu acasa... Mi-e asa dor de ea(Anduta a fost intr-o minivacanta de 2 saptamani in Bucuresti la sora mea)A....si sa ma laud...Nepoata mea a luat capacitatea cu 9,66 si a intrat la mate-informatica la lic. Mihai Viteazu(Buc)-cel care a fost cotat primul pe tara, cu cea mai mare ultima medie(9,52) de intrare.

O zi minunata!


Poze IUNIE !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna!

Va multmesc.

Am intrat in fuga. maine plecam pt. doua zile la munte, doar cu Maria. Asta daca ma simt eu bine, ca nu sunt in mare forma.

Stefan a aavut o noapte buna, dar presupun ca datorata Peritorului, administrat la sfatul doctoritei. Dar incerc si sa il desensibilizez si ii arat de aproape tot ce il sperie. Merge mai bine decat la Maria, poate si pt. ca nu cere explicatii suplimentare .

Va doresc multa sanatate!



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Salutare fetelor!

Raportam si noi o candidoza la Nik pe care a facut-o datorita antibioticelor in exces pe care le-a luat in airna asta si in primavara. Si uite asa am aflat de ce imi plange mie copilul cate o ora si eu ziceam ca e incapatanata. So... aviz celor care iau antibiotice mai mult de 5-7zile pe luna cum a fost cazul nostru.

Sanzi_ana am citi la subiectul cu wrap-uri ca si tu ai avut unul. Si eu vreau sa-mi fac unul dar nu stiu de unde sa cumpar materialul. Am inteles ca e o panza elastica foarte rezistenta. Cine stie magazine bine aprovizionate si ieftinute cu materiale textile? In wk asta tb neaparat sa cumpar iar daca nu gasesc imi voi cumpara marsupiu(pe cel de la fata l-am dat pt. ca nu mai voiam alt bb) ca de luni va trebui sa ma descurc singura cu 2 copii iar pe cel mic il voi tine mai mult in brate so....

o zi buna va doresc si multa sanatate la copilasii bolnaviori.

Mergi la inceput