Piticlonti de iulie-august 2004 (239)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Multam de urarile de sanatate ... inca mai bag fervecsi, ca ma ustura nasul si imi curge (rezonabil, insa)! Capul ... hehehe, asta-i un subect cu greutate si ce bine ar fi daca s-ar putea rezolva izi ?!
Am vazut pozele casei, mey Rainule, da e faina de tot !! Si curtea mare, loc de joaca pentru motzii tai ! Bravos, sa o stapiniti sanatosi si sa o faceti mumoasa (asteptam invitatia de taiere a panglicii, sa va umplem curtea cu pitici !!)
Si am vazut si poze de cadouri de la Olila - cred ca bintuind pe net dupa jucarii paici pe la noi am dat si eu de consola aceea de la Vtech, pare faina de tot ! Cit despre indicatiile FDA, hehe, stiu ei ce stiu ! Pupici multi va trimit voua acolo !
Si cea mai tare a fost faza cu "recalcitanta" Gorodicai, mey, cuscrela, e mindra ta brici !! Astept si eu cu interes deosebit inceputul colindarilor, sa o aud pe mindrulita cintind !!
Sint pe aici ... va citesc - cu scrisul mai greu ... sanatate tuturor si o zi minunata !!
Aaaa, si Daria, ti-am trimis un PM cu un link catre o gentuta cu oita de la quelle ... nu stiu daca l-ai primit ! Sau nu este ceea ce cautai ?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daria, la gradi am strins cite 200 mii de copil pentru cadou` de craciun - atit s-a putut - si`am stabilit pentru fetite cite-o papusa si pentru baieti cite-o masina plus dulciurile de rigoare (acu `oi videa daca gasesc papusa visurilor la banii ajtia fara sa le cada inainte de-a veni mosu` cite-o mina sau un picior;))) vazut giulika fara sonor


...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Fetele in primul rand multumesc la toate pentru urari.

In al doilea rand Philip si g ioana vin cat de des pot dar eu nu am net decat la serv. si cum am fost in medical am cam lipsit.

Rain cand am citit cum a reactionat moata ta la aflarea vesti ca v-a avea un fratior/surioara am regasit-o pe Ana cand a aflat de Edi si la fel a avut si ea probleme cu faptul ca are numai mancare in cap cand mananc eu si in plus de ce ai povestit tu ea vroia sa-i ofere si jucari si zicea sa le inghit eu sa ajunga la bebe....
referitor la casa daca nu te superi pe ce strada e ca-mi pare cunoscuta ???


Cu privire la cadouri eu le-am luat deja ... Ana a dat in mintea lui Edi ( se comporta ca la trei ani)asa ca atrebuit sa-i cumpar papusica cu multe hainute dar am avut eu grija sa primeasca si culegeri de mate. si literatura pentru cls. aIIa in rest dulciuri si de la kinder rucsacelul cu dulciuri si penaru cu dulciuri.

Are si Edi rucsacel si penar ( nu sufera sa aiba unul ceva si celalalt nu) si masinute ( m-a disperat cu masinutele) plus carticele cu abtipilduri ( Ana citeste si el lipeste unde lipseste cuvantul).

Noi nu suntem la gradinita asa ca anul acesta mosul nu vine decat la Ana la scoala si la noi la serv. si bine inteles ca vom posta aici pozele cu pricina.

Avem o problema , nu vrem sa invatam nimic pentru mosul..... defapt ingeneral nu vrea sa repete si sa invete poezi pe de rost..

Mihaela - 35 ani- sagetator Ana 8 ani - Edi 3 ani

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce mai stiti de Papadii ??? Ce face Sofia, cum e ?
Emaaa - da un semn ca sunteti bine, te rooog !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Of, am uitat sa o felicit pe Mihaela ...
LA MULTI ANI, draga mea, , sa fii fericita si sa traiesti sanatoasa o mie de ani alaturi de comorile tale !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Eu azi am ajuns iar mai tirziu la birou dar azi pentru ca mi-am facut examenul oftalmologic (din ciclul analizelor periodice a anuale de la servici) - doamne ce trafic e in oras - azi iar au inchis pentru repetitii de 1 decembrie...

Pai ieri la cumparaturi am luat tot felul de decoratii pentru Craciun, citeva jucarii din marea lista pe care o am, alte citeva jucarii pentru Sf.Andrei de miine - ca nepoata-mea e Raluca-Andreea si Stefan mai are o prietena de carucior Andreea, i-am luat lui Stefan o minge de plus pentru Sf.Nicolae (tot de la Ikea) si citeva prostii pentru mine de la meli-melo...cam asta a fost shoppingul de ieri!
Vad ca vorbiti de tabla de la ikea - eu i-am luat-o lui Stefan mai demult, e foarte misto!
Rain am vazut pozele cu casa - mi se pare ca are potential mare si ati facut o super-alegere! Arhitectura e frumoasa (deh, case vechi!) pacat ca nu a fost ingrijita cum trebuie, dar sunt sigura ca dupa ce o renovati va fi absolut superba! Mi-o si imaginez renovata si curtea plina de verde - iarba si flori! Sa o stapiniti sanatosi cu totii!

Sunt prin zona...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Fetele care ati vazut prin magazine sau prin oferte pe Fifi si floricelele,din desenele de pe minimax ca mandra o vrea si pe ea si pe Violeta si pe Bondarel si casa si stropitoarea....io am vazut doar pe net,dar nu as vrea sa fac comanda as prefera sa cumpar cu mana mea!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Salutare ...

Am citit doar ultima postare, a Ioanei si m-am grabit sa-i raspund .... Si Alessia tot asta isi doreste de la Mos Craciun - casuta stropitoare a lui Fifi si Bondarel ... asa ca m-am comformat ... Eu am luat-o din Selgros saptamana trecuta (era in oferta) ...cauta si tu pe acolo daca aveti Selgros in Iasi ... Fii atenta ca sunt doua variante - una cu 30 de accesorii care contine 6 personaje din film si alta cu 15 accesorii care are doar doua personaje .... Cea cu 30 costa cca. 150 ron,iar cealalta 130 ron ...

Va pup pe toate .... sper sa reusesc sa citesc cate ceva din urma si sa revin cu un mesaj ...

P.S. Uite-te pe selgros.ro , la cataloage, in flyerul Lumea jucariilor pag. a 2 a ...

Daca te intereseaza dar nu gasesti in Iasi si vrei sa te ajut spune-mi ... poate gasim o varianta si indeplinim dorinta Mariutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

quote:
Originally posted by Andries

stie cineva cum se da Gripe Baby Water, in biberon, cu lingurita, cat anume, are vreun efect pentru colici? Mirciulescu se chinuie saracul de ieri, e ca un arici incovoiat, a mai avut el colici dar astea sunt chiar naspa, azi ca are o luna uite ce belea pe capul lui...

Andries



Andreea, eu i-am dat lui Matei de doua ori pe zi Baby Gripe Water (dimineata si seara), cite 2,5 ml cu seringa de la Nurofen. Acum nu-i mai dau decat ocazional. Si am mai avut succes cu niste supozitoare du chimen, aduse din Germania, gasesti poza cu cutia aicihttp://family.webshots.com/photo/2540595870073873532kVGtUi

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Fetelor, am deschis subiect nou aici: (240)

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput