Piticlonti de iulie-august 2004 (239)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Da Olivia la Best Buy sunt.

Baga si mie link-ul de la pony ala, plsss, ca nu-l stiu...



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

link poze casa:
http://family.webshots.com/photo/2994250140085069419tVbMpz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, mihaela!
rain, io intelesesem ca e vorba de`o casa de vacanta da` din ce-am vazut in poze nu e nici pe departe asa.
olivia, merci de intrebare, copiii is bine, ilinca cu gradinita unde s-a acomodat f bine iar ionu` cu scoala cu bune si rele;))asteptam cu totii vacanta:D

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,brrrr ce ger este...Alice cum mai esti azi?..io am o durere de cap de ieri si vaz ca m-am trezit tot cu ea
Rain insanatosire grabnica,super tare Moatza cu teoria despre bebe,am vazut pozele cu casa,mie imi place mult,si eu visez tot asa o casa fara etaj,dar cu o curte mare!!!
Btw de bebe,ieri seara au venit proaspetii casatoriti cu dvd de la nunta, sotiorul simte nevoia sa puna si el caseta de la nunta noastra de acum 100 de anisi incepe mandra sa-i explice lui unchisu ca ea era in burtica lui mami,dar nu se vede ca era mica de tot...dar ea ii manca mancarea din burtica mamii si a inceput sa creasca si daca vrea ii arata si o poza cu burta mare,unde se vedea chiar si un piciorush de al ei....are o imaginatie si un debit verbal,ca l-a convins
Olivia interesant "joculetzul"a vazut si Maria pe minimax reclama la asa ceva si normal ca vrea si ea......meiii adevarul este ca io i-am zis "aaaa esti recalcitranta,nu-i nimic am sa fiu si eu cand ai sa vrei la teatru!" ce m-a mirat este ca a inteles repede cum si unde se foloseste cuvantul......
AndreeaP super ideea cu sania,cred ca-i iau si eu...meii io-s curioasa ce poti lua de 20 de dolari ca la noi .....
Biluta sa mai treci mai des sa ne povesti de Edi si de Ana!!!
Btw de serbari a mea este in pregatiri intense cu colinde si uraturi cu bona:))cred ca fac bani multi cu ea anu asta daca o trimit la colindat:))
hai pupici

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Mihaela!! Sa fii sanatoasa!!

Mey da' Andreea de rain chiar ca seamana cu Philip de Andreea! daca n-ar fi oceanul la mijloc...io una as fi suspicioasa

stie cineva cum se da Gripe Baby Water, in biberon, cu lingurita, cat anume, are vreun efect pentru colici? Mirciulescu se chinuie saracul de ieri, e ca un arici incovoiat, a mai avut el colici dar astea sunt chiar naspa, azi ca are o luna uite ce belea pe capul lui...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Rain-sa stapanesti sanatoasa casutza, si abia astept pozele "after". Am vazut si pozele de la mare si mi s-a facut dor de tarile calde...unde sunt facute?
Andries-eu n-am folosit decat Sab Simplex, nu stiu cum e ala de care zici tu... lui bb sa-i treaca.
La noi erau azi dimineata minus noo grade si toate gemurile inghetate la masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Mihaela la multi ani pentru ieri, sa ti se indeplineasca toate dorintele!!
Nicole vai ce frumoasa este casa...abia astept sa vad cum va fi renovata!! Moata e bestiala cu ideile cu galetile...sa le pastrezi, da? . succes la serbare si la doctor mai ales!
Andries gripe water se da o lingurita de 3 ori pe zi. inainte de a manca. succes sa mearga! ai mai incercat espumisan sau sab sau bonnisan?
Anca spor la treaba la sfarsitul asta de an...sa termini repede.
Olivia e tare frumoasa tabla aia de scris, am cautat si eu acum 2 saptamani dar nu mai aveau in Ikea. e si pe lista noastra
fug la treaba, o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Mihaela , cu scuze pentru intarziere iti urez si eu la multi ani fericiti si sanatosi alaturi de cei dragi!

Olivia, Roxi, stati asa ca zisei "odata"...Trebe sa caut albumul de la nunta, ca noi ascundem bibe-bine pozele ca sa nu dea Maria de ele ca nu le mai lasa din mana...:)))
Nicole, sa o stapaniti sanatosi. Cred ca o sa iasa tare frumos casa renovata...supcese maxime!
Gabi, mi-ai facut pofta de shopping...:)))
Andries, asa ne-au lovit si pe noi la Maria, luna a doua toata a fost cu urlete. Noi eram supermultumiti ca pe la 1 noaptea se linistea si trageam si noi un pui mic de somn...:)))
E bine ca ne-a dresat sa ne multumim cu putin ca altfel ne urcam pe pereti pana acum...:)))
Ioana, supersimpatica Maria cu povestile. Asteptam filmulete cu colinde...:)))...Trimitem banii prin posta...hihihi

M-am uitat din nou la pozele Moatzei si ale lui Philip...seamana suspect de mult!...

Daca spun ca as vrea sa dorm nu cred ca se supara nimeni. Iar m-a calarit Barosana az'noapte. Si baga cate un urlet ascutit noaptea de ma dau cu capul de tablia patului de fiecare data.
Pentru ca tot trebuie sa-l schimb m-am gandit, cumpar somiera ca sa nu mai aiba tablie...poate scap
Ieri la 22.30 seara dupa ce nu statusem o secunda jos am depus armele si am adormit.
La miezul noptii m-a luat de proaspata, mai cu plans mai cu da-da-da...scuipa la biberon de ziceai ca vreau sa o otravesc...pana nu m-a trezit nu m-a lasat . A bagat o burtica mica de lapte si s-a culcat la loc iar pe mine m-a lasat sa ma gandesc la devize si rapoarte!
Nu e dreptate pe lumea asta!...:)))
Am cazut la datorie din cauza ca incepusera de la 15.30 cu urlete, pentru ca s-au trezit amandoua deodata cu fundul in sus, Maria urla ca vrea cu mami, Ioana numa' urla, la un moment dat am pus-o pe Maria pe olita cu multe jucarii in fata (in configuratia asta e safe sa o las singura) si i-am zis ca trebuie sa inteleaga ca bebe e mica si plange, ma duc sa o linistesc, sa nu mai tipe...m-a iertat 1 minut.
Tocmai atipise din nou Barosana si se aude "MAMIIII, IAR-TA-MAAAA...MAMIIII, INTOACE-TE LA MINEEE!"
Nu stiu de la ce s-a trezit iar bebe, de la urletele ei sau de la rasul meu...jelea de ziceai ca am lasat-o singura pe camp noaptea!
Are niste scheme in cap.
Dupa vreo ora se linistesc, eu pot sa ma apuc sa le pregatesc mancarea, sa spal vase, una alta...Ieri le-am lasat in sufragerie pe amandoua si m-am dus sa deretic prin bucatarie si cand m-am intors Maria isi pusese un scaun in fata Ioanei si ii dadea dintr-un castron al ei "sa manance" cu o lingura de lemn!
Si bebe radea de se prapadea ...:)))

Hai ca ma intinsei...parca m-am mai trezit as aca ma apuc de treaba. o zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si o zi mai calda, la noi e friiig tare de tot.
Raportam ca stem bine, tanti dadaca nu are accident cerebral, probabil o problema oftalmologica. Asa ca de azi avem dadaca !
Tot azi merg la sedinta cu parintii ! Sa vedem !

Astept idei cadou pt fete si baieti pt la gradi !!! Va rog !

Am pus poze noi.

Rain - superba casa, superba Moatza. Pupam burtica ta !

Io`st prin zona ... ef faiv ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by Andries

Mey da' Andreea de rain chiar ca seamana cu Philip de Andreea! daca n-ar fi oceanul la mijloc...io una as fi suspicioasa


Da' acu sa vedem cine a fost mai plimbaretz tati de Pupi sau tati de Moatza????
Eu i-am dat debridat pentru colici si ori i-a priit ori nu prea a avut ea,da' tot de pe la o luna au inceput,si apareau odata pe saptamananoi am avut un cupil super cuminte pana la 8 luni...

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput