***LA REDOUTE (50)***

***LA REDOUTE (50)*** | Autor: felicia74

Link direct la acest mesaj

Initial creeata de madau



Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Da, bluza brodata am si eu una pe nergu si e foarte frumoasa, material grosutz...se aseaza super. Camasi cred ca am ajuns sa am aproape toate culorile si iarasi, pt 3.50 euro sunt foarte ok. De birou merg excelent! Vi le recomand cu caldura! Tunica (am luat pe violine ) si rochia astept sa vad cum sunt.

Eforie-august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Buna,
eu va tot urmaresc dar nu mai scriu,pentru ca simt ca in perioada asta parca nu s-ar cuveni sa postez pe forum despre "carpite" cand taica-miu e cum s-ar spune cu un picior in groapa(v-am spus,daca va amintiti are cancer la colon si nu se stie...).Vroiam doar sa fac o subliniere.Din cate stiu eu am fost prima care am remarcat ca parca cei de la LR ar citi forumul.Am zis ca oi fi eu paranoica si n-am insistat ca nu ma bazam pe ceva palpabil,dar au fost la un moment dat inainte de sistare niste zvonuri cu privire la colete ca s-ar putea sa primim in loc de ce am comandat si alte surprize,de care personal am mai avut parte.La momentul respectiv m-am exprimat pe forum ca in caz ca voi avea surprize nedorite voi face valuri peste tot cu problema ivita + cea din trecut.Ca un facut a doua zi primesc mail ca au primit coletul cu pantofii si-mi fac rambursarea.Suspicioasa din fire ,verific pe site-ul postei franceze a nspea-oara numarul de colet.Bineinteles apare ca inexistent,ce concluzie sa trag de aici?Cine poate sa ma lumineze mai bine,sa-mi spuna si mie!Dupa mintea mea,concluzia de mai sus am tras-o,ca prea a fost coincidenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Monica,ce e cu filmuletele alea de pe youtube?

Lorenza,imi pare tare rau pt tatal tau.Eu in situatii de genul asta nu stiu ce sa spun,mi se pare ca orice as spune e egal cu zero.

Azi am primit si eu extrasul de cont de la BRD si am constatat ca mi-au intrat in cont 27 euro.Asta e un cec pe care l-am depus pe la mijlocul lui iunie,nu mai stiu exact data.Deci a durat aproape 3 luni!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Lorenza,multa putere vis a vis de ceea ce se intampla tatalui tau.
Cu ceea ce-ai banuit ,nu esti paranoica sunt sigura ca este adevarat.
Aduceti-va aminte cum apareau una,doua persoane din senin cu ceva sfaturi si ceva pareri.Banuiam de mult si eu .

Jasmin,acela este un site cu diverse curiozitati,noutati,intamplari etc unde LR-ul isi face astfel publicitate.Atat.


Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

fetelor voi ati spus doamnei de la Ambasada ca ati primit cec-urile si s-a rrezolvat cu LR-ul sau ati dat doar numarul comenzilor?
Sa stiu si eu ce sa mai fac pe aci?

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Monica,

eu i-am scris azi, asa cum am spus si aici, si mi-a raspuns imediat sa-mi ceara nr comenzilor; eu ii trimisesem initial doar confirmarile comenzilor, ca eram la birou si nu aveam vreme sa intru pe site.

I-am spus exact cum vad eu lucrurile , i-am povestit si despre minciuna LR ca noua ne-au spus initial ca au sistat livrarile din cauza ca se pierd coletele iar celor de la Visa si ulterior si noua, in emailurile in care anuntau reluarea livrarilor, ne-au spus ca au avut probleme tehnice si ca le-au rezolvat.

I-am spus si ca incasarea cec-urilor presupune timp , adica pana la cateva luni si ca trebuie sa platim comisioane foarte mari ca sa le incasam in conditiile in care nu avem nici o vina, decat poate acea de a fi plasat comenzi pe site.


, mamica de David (24.04.2007)
poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica gen spune:

Sal!

Lorenza, multa sanatate si minuni se intampla, mai ales cand e Dzeu in suflet!

A sosit si amaratul meu de cec...cam greu, sper sa nu fi facut vreun ocol prin Japonia...
Habar n-am ce sa fac cu el...mai ca l-as trimite, insa dupa ce-am navigat copios prin tzoale, am vazut un cos cam subtirel, fata de comenzile anulate de vrajmasi, Christine, Sabine si alte -ine, in timp ce probabil isi savurau cafeaua si nu aveau altceva mai bun de facut.
Si uite cum s-au incurcat ele in chargebackuri, si noi in preturile care chiar reduse, par nereduse...

Daca tot are valabilitate 1 an (ca nu m-am uitat pe nici un cec, nici nu stiu pe unde mai e, alaltaieri mototolea aia mica plicul, sper sa nu fi fost si cecul inauntru), nu e mai bine sa astept soldurile din ian-feb? Ba chiar pe alea de vara ...rabdare si nedevalorizare sa fie!

Claujro, fainuca rochitica...feminina si romantica...

Gen, mami de Robert 2.11.2001 si Lexi 14.08.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Dragele mele, va anunt pe aceasta cale caaaa...

COMANDA TEST din 05.09 a ajuns ieri.
Deci chiar livreaza in Romania.
A venit postasul acasa si a lasat-o pe semnatura.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Edit : am scris gresit data .am modificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by acina

Dragele mele, va anunt pe aceasta cale caaaa...

COMANDA TEST din 05.10 a ajuns ieri.
Deci chiar livreaza in Romania.
A venit postasul acasa si a lasat-o pe semnatura.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/



Comanda test la ce firma? Din 5.9 sau din 5.10?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Vorbim despre La Redoute aici nu?

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput