madalina manole - mamica

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Atunci ma duc sa ma dau si eu drept Madonna la subiectul "Madonna poze cu Jesus".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_man spune:

dragele mele,am crezut ca felul in care m-am exprimat si ceea ce am scris aici va dovedi clar ca sint chiar eu! stiu,e greu de crezut asa ceva,cine isi asuma un astfel de gest persoana publica fiind? eu mi-l asum!chiar ma pasioneaza sa intru pe forumuri in care voi MAMICILE VA SPUNETI OFURILE! INCERC SA INVAT DE LA VOI,ASTA FAC!multumesc din suflet annna iar pentru restul circotaselor am un singur mesaj:al vostru sa fie pacatul cind vorbiti dureros de urit, pentru ca nu stiti nimic despre viata mea !sint un om prea discret si cu bun simt ca sa ma ,,bag toata ziua in fata si sa dau din casa,cum se spune"! ar fi atit de multe de spus ...si nu vreau,nu mai are rost!daca ati inteles ceva din tot ce scriu aici,sint fericita!pe curind, SA VA FIE BINE!P.S. avem 5 luni jumatate si sintem voinic!intrati pe TANGO.RO sau cumparati revista TANGO sau FELICIA,VA IMBRATISEZ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_man

dragele mele,am crezut ca felul in care m-am exprimat si ceea ce am scris aici va dovedi clar ca sint chiar eu! stiu,e greu de crezut asa ceva,cine isi asuma un astfel de gest persoana publica fiind? eu mi-l asum!chiar ma pasioneaza sa intru pe forumuri in care voi MAMICILE VA SPUNETI OFURILE! INCERC SA INVAT DE LA VOI,ASTA FAC!multumesc din suflet annna iar pentru restul circotaselor am un singur mesaj:al vostru sa fie pacatul cind vorbiti dureros de urit, pentru ca nu stiti nimic despre viata mea !sint un om prea discret si cu bun simt ca sa ma ,,bag toata ziua in fata si sa dau din casa,cum se spune"! ar fi atit de multe de spus ...si nu vreau,nu mai are rost!daca ati inteles ceva din tot ce scriu aici,sint fericita!pe curind, SA VA FIE BINE!P.S. avem 5 luni jumatate si sintem voinic!intrati pe TANGO.RO sau cumparati revista TANGO sau FELICIA,VA IMBRATISEZ!


desi si eu in general sunt un toma necredinciosu', tind sa cred ca esti chiar madalina. asta pt ca mi se par ilogic, irational ca cineva aici sa se dea drept o vedeta fara a fi. nu inteleg ce ar avea de castigat din asta.numai daca ar fi dus rau cu capu'.
in rest ca oricarei nou venita iti spun - welcome on board. nu garantez ca e safety. am glumit.
si eu am depistat site-ul asta tot in perioada cand eram gravida ca si multe dintre forumiste, cred.
a, si inca ceva- nu mai scrie cu litere de tipar. e impotriva regulamentului.
multa sanatate, sarcina usoara si o intrebare - e baietel sau fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Nu am apreciat-o niciodata ca persoana, ca interpreta nici atat, dar este de admirat pentru lupta de a avea un copilas...sa-i traisca sa fie sanatos si fericit!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,




Na. ca am ajuns sa ma citez pe mine...draga Madalina, iti urez si eu bine ai venit pe DC...si daca esti si daca nu esti cine spui tu...
Desi poate nu este necesar am sa ma explic de ce am facut afirmatiile de mai sus (ca sa nu interpretezi gresit)...de cunoscut, te-am cunoscut la un moment dat, acum niste ani buni, eram pustoiaca si am avut ocazia sa intru in contact cu tine la un spectacol la care ai cantat cateva melodii...m-a impresionat negativ faptul ca fata de alte vedete care erau prezente tu erai extrem de infumurata, atat cu cei prezenti in culise cat si cu stafful organizator (nu vreau sa intru in detalii, dar eram acolo si am vazut)...de aia am spus ca nu-mi placi ca persoana..in rest nu am facut comentarii legate de viata ta personala sau de felul in care ti-o expui sau nu...am comentat strict pe ceva ce am vazut. In ceea ce priveste cantatul, cred ca este dreptul fiecaruia sa aiba pareri bune sau proaste despre un muzician...daca citesti mai sus am spus ca nu-mi placi ca interpreta...pentru ca parerea mea este ca ai o voce foarte frumoasa, dar melodiile si stilul ales nu te-au scos niciodata in evidenta asa cum poate ar fi meritat vocea ta!
Cum spunea cineva mai sus...de ce ar trebui sa te aperi? Pana la urma ai ales sa canti, ai devenit persoana publica, faptul ca unele persoane nu fac parte dintre fanii tai este una, faptul ca tu alegi sa te comporti (sau asta este felul tau!) in public intr-un fel este alta...asta esti tu...acesta este insa un forum pe care fiecare are dreptul sa-si spuna parerea...eu una nu cred ca te-am jignit, pur si simplu am facut niste afirmatii, cu decenta de rigoare, cred eu...
In rest, iti doresc o sarcina usoara..un bebe sanatos si numai bine!

Oana siCati mica (1 an si 6 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_man spune:

draga mea oana!e absolut normal sa ai parerea ta si sa ti-o sustii,despre cineva.si e f bine ca ai facut o.am stiut mereu ca nu voi putea fi pe sufletul tuturor,pina si ISUS e adorat de unii si hulit de altii.eu nu ma apar,nu am de ce ptr ca stiu ce suflet de om sint !am spus doar ca ...e pacat ca unii isi formeaza o parere sau mai grav,pun o eticheta fara sa aiba suficiente date despre o persoana publica.chiar tu povestesti ca m-ai intilnit o singura data si ti-am parut infumurata!te intreb,a fost suficient ,ai pus imediat eticheta? poate eram suparata la acel spectacol,poate eram obosita,poate eram scirbita de ceva,poate incercam sa stau retrasa,din bun simt? reflecta te rog la ce am scris aici!iti multumesc de dialog,sa-ti traiasca fetita si....ma opresc aici pentru ca nu e locul de astfel de teme aici!va las pe voi mamici iar eu doar incerc sa invat din experientele voastre! pentru altfel de discutii o putem face pe forumul din www.madalinamanole.ro.SA VA FIE BINE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Oanamada,uite ca eu nu o cunosc personal pe Madalina dar am vazut-o intr-un spectacol in München,prin iarna 2003 si mi s-a parut f modesta si la locul ei iar mama mea a zis ca este mai frumoasa decit la televizor .

M-am uitat si eu putin pe www.revistatango.ro si sunt fainute pozele .Te inteleg cu curatenia prin casa cu subsol,parter,etaj si mansarda,si la noi cam la fel,cel mai nasol mi se pare ca atunci cind stau acasa,toaaata ziulica-s pe scari sus-jos,sper ca-s ok miscarile astea.Mai car si aspiratorul intre etaje,noroc ca nu ma vede sotu'ca ma cearta .
Iti doresc sa-ti implinesti dorinta si peste 2 ani sa vina si o fetita .

Acum,daca e sau nu Madalina pe forum,de ce nu?!Eu sunt convinsa ca si alte multe pers publice se mai dau pe forum dar poate sub anonimat cu diverse nikuri...

_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Daca intr-adevar esti tu, sunt onorata sa te intalnesc aici! Ai o voce frumoasa si mereu am ascultat cu placere cantecele tale!

Inca o data, felicitari pentru sarcina!

Asadar, e baietel! Cum o sa-l cheme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_man

draga mea oana!e absolut normal sa ai parerea ta si sa ti-o sustii,despre cineva.si e f bine ca ai facut o.am stiut mereu ca nu voi putea fi pe sufletul tuturor,pina si ISUS e adorat de unii si hulit de altii.eu nu ma apar,nu am de ce ptr ca stiu ce suflet de om sint !am spus doar ca ...e pacat ca unii isi formeaza o parere sau mai grav,pun o eticheta fara sa aiba suficiente date despre o persoana publica.chiar tu povestesti ca m-ai intilnit o singura data si ti-am parut infumurata!te intreb,a fost suficient ,ai pus imediat eticheta? poate eram suparata la acel spectacol,poate eram obosita,poate eram scirbita de ceva,poate incercam sa stau retrasa,din bun simt? reflecta te rog la ce am scris aici!iti multumesc de dialog,sa-ti traiasca fetita si....ma opresc aici pentru ca nu e locul de astfel de teme aici!va las pe voi mamici iar eu doar incerc sa invat din experientele voastre! pentru altfel de discutii o putem face pe forumul din www.madalinamanole.ro.SA VA FIE BINE !


Buna seara...un mare profesor si un mare profesionist mi-a spus la un moment dat, in facultate, ca parerea reala despre om ti-o faci in trei secunde...mie una nu mi se par suficiente, dar am observat ca de regula prima impresie conteaza...poate este asa cum spui tu, poate erai suparata, poate obosita, dar atunci cand esti imagine publica, stii si tu, la fel de bine ca mine, poate mult mai bine, conteaza extrem de tare cum "arati" chiar si in culise...ce pot spune...nu erai obosita atunci, erai doar foarte furioasa ca nu ti se facea pe plac...si te comportai ca atare...eu nu ti-am pus o eticheta cum spui tu...eu doar am zis ca nu te agreez ca persoana...a pune eticheta inseamna a spune clar ca cineva este intr-un anumit fel....ori eu de abia la explicatiile pe care ti le-am dat tie, pot spune ca "am etichetat"...initial doar mi-am spus parerea generic ...dar cum bine spui, chiar nu conteaza...fiecare are parerea lui si chiar iti doresc sincer numai bine, asa cum am facut-o si prima oara, pentru ca dincolo de faptul ca esti vedeta, esti om, esti femeie si foarte curand vei fi mama...cel mai frumos lucru de pe pamant...sa ai un bebe sanatos, fericit si frumos ca tine...numai bine si multumesc pentru urarile facute!

Oana siCati mica (1 an si 6 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

oana,
probabil ca fitele erau intr-o anumita perioada a vietii ei.
acum cand producatorii iti spun ca nu se vinde cd-ul, cand prezentatorii iti spun ca nu faci rating, cand organizatorii iti spun ca nu vinzi , o lasi mai moale cu fitele.
o tempora, o mores

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy

Atunci ma duc sa ma dau si eu drept Madonna la subiectul "Madonna poze cu Jesus".





asa , sa ies si eu din anonimat, Cloney, George cloney sunt!
ei na! vreti dovezi? sa desenez? nu stiu....tocmai a demisionat secretara si trebuie sa-mi scriu SINGUR mesajele!
ai mai, nu mai fiti "rele" asa! va iubesc, pe toate va iubesc!




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!




Mergi la inceput