madalina manole - mamica

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da, am recitit, dar, sincer, nu mi se pare o diferenta prea mare.
Dana (andacos), hai sa sa mergem amandoua la un curs de romana
Culmea off-topicului: ce treaba au glandele sudoripare ale lui Cotabita cu sarcina Madalinei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi66

Chiar asa mäi Oana,mäi!
Cotabita a avut voce si inainte, te rog nu te lega de el asa...strans , ca doar nu are voce acum numai pentru ca a slabit, s-a frezat mai altfel si gata!Si acum transpira de numa-numa....nu are voce doar de cand e cu VH si cu Pocorski!


Gabi...am crescut cu Cotabita...la concerte la mare...si pe bune imi place enorm de el de cand cu VH2.....si pe bune ca acum nu mai transpira ca pe vremuri (cuvant din dictionar...fara conotatii de atac la persoana!!!!)

Buli..pe tine ce te-a apucat?? Zau asa! Nu vreau sa raspund la tepusa de mai devreme...ca noi ne-am mai intalnit si esti fata faina....

Mamaaaaa ce revolutie am iscat aici...si nici macar n-am avut in intentie!

Andacos ...pe bune, ia-o mai usor ca-ti creste tensiunea...de ce te enervezi asa? Ce e atac la persoana?...Ce conotatie colorata are "transpira" sau "libidinos"...sunt cuvinte din dictionar...daca erau pe lista neagra nu erau acolo...cat despre "gras ca porcul"....este una bucata comparatie folosita de cand lumea .....asa ca...ori ma raportezi la moderatori...ori o lasi balta...si incepi sa ne spui din nou ce frumos canta MM si ce par frumos are si ce alunita sexy!!!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

[quote]citat din mesajul lui gabi66
[




Andacos ...pe bune, ia-o mai usor ca-ti creste tensiunea...de ce te enervezi asa? Ce e atac la persoana?...Ce conotatie colorata are "transpira" sau "libidinos"...sunt cuvinte din dictionar...daca erau pe lista neagra nu erau acolo...cat despre "gras ca porcul"....este una bucata comparatie folosita de cand lumea .....asa ca...ori ma raportezi la moderatori...ori o lasi balta...si incepi sa ne spui din nou ce frumos canta MM si ce par frumos are si ce alunita sexy!!!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."


Oanamada,reciteste-tzi mesajul si ai sa vezi ca e clar atac la persoana,nu cauta sa o intorci din condei ca nu tzine!Momentan nu merge butonul respectiv,in momentul in care va functziona am sa-l folosesc!

Cristina,mergem daca vrei,dar itzi spun eu ca nu e cazul!Am citit exact ce scrie negru pe alb!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

[quote]citat din mesajul lui gabi66
[




Andacos ...pe bune, ia-o mai usor ca-ti creste tensiunea...de ce te enervezi asa? Ce e atac la persoana?...Ce conotatie colorata are "transpira" sau "libidinos"...sunt cuvinte din dictionar...daca erau pe lista neagra nu erau acolo...cat despre "gras ca porcul"....este una bucata comparatie folosita de cand lumea .....asa ca...ori ma raportezi la moderatori...ori o lasi balta...si incepi sa ne spui din nou ce frumos canta MM si ce par frumos are si ce alunita sexy!!!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."


Oanamada,reciteste-tzi mesajul si ai sa vezi ca e clar atac la persoana,nu cauta sa o intorci din condei ca nu tzine!Momentan nu merge butonul respectiv,in momentul in care va functziona am sa-l folosesc!

Cristina,mergem daca vrei,dar itzi spun eu ca nu e cazul!Am citit exact ce scrie negru pe alb!

Dana



Tremur eu...sau s-a facut brusc frig in camera....?
Nu recitesc nimic pentru ca stiu exact ce am scris si stau si foarte bine cu memoria...nu dau nimic la intors din condei pentru ca nu am motive s-o fac....
Te rog frumos....

Editez pentru a spune: Cristina...sunt dezamagita...iti cauti adepti printre forumisti care ataca persoanele la subiecte doar pentru ca nu le-a placut atitudinea lor la alte subiecte....si aici nu vb numai de mine!!!)...si nu, nu cred ca ai nevoie de vreun dictionar sau de lectii de romana...dar intr-un fel aceasta frumoasa vijelie ti se datoreaza si tie...

Auziti...nu vreti sa deschidem noi un subiectel separat in care sa ne raportam la moderatori si sa le lasam pe fetele astea sa-i ridice osanale MM- nu de alta...dar chiar devenise interesanta discutia despre cantaretii din alte vremuri...si chiar s-au spus si chestii interesante despre oameni interesanti care intamplator (sau nu!) chiar AU FOST si RAMAN vedete ???

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi66

Citat:
citat din mesajul lui XIO

MdaTeribil de simplu este daca vorbim despre acelasi lucru: loredana a facut parte din generatia X .
Din toata generatia aia cate vedete mai sunt si acum la TV?
Toti cei de atunci erau cantareti fantastici, dar la TV apar doar cei casatoriti cu cine trebuie. La asta ma refeream.
Si mie imi plac melodiile ei , dar daca nu ar avea verigheta de la Boncea ar face ce fac si celelalte vedete...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chiar ca nu stiu pe ce lume esti...parca spuneai ca se culca cu nush ce sef....el ii compune versurile, cantecele, el le si interpreteaza?
Sa nu-mi spui ca s-a c....t si cu Sergiu Nicolaescu de a distribuit-o in filmele sale....si inainte sa mai faci vreun comentariu aiurea cred ca-ti dai seama ce OM e Sergiu Nicolaescu, nu?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/




Gabi , am explicat o data lucrul asta , nu sotul ii face , dar prin pozitia sotului are acces la tot , tocmai despre asta este vorba.




Iar Andra a aparut la PRO TV dupa casatoria cu Maruta...ce chestie!
Astept sa vina si Andreea Marin.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Eu intervin pe post de arbitru.



Calm down fetelor.
Prea multa drama! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Tocmai am aflat ca Loredana are o idila cu Voiculescu de la Antena 1! Azi dimineata a fsot invitata la Razvan si Dani



_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui gabi66

Citat:
citat din mesajul lui XIO

MdaTeribil de simplu este daca vorbim despre acelasi lucru: loredana a facut parte din generatia X .
Din toata generatia aia cate vedete mai sunt si acum la TV?
Toti cei de atunci erau cantareti fantastici, dar la TV apar doar cei casatoriti cu cine trebuie. La asta ma refeream.
Si mie imi plac melodiile ei , dar daca nu ar avea verigheta de la Boncea ar face ce fac si celelalte vedete...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chiar ca nu stiu pe ce lume esti...parca spuneai ca se culca cu nush ce sef....el ii compune versurile, cantecele, el le si interpreteaza?
Sa nu-mi spui ca s-a c....t si cu Sergiu Nicolaescu de a distribuit-o in filmele sale....si inainte sa mai faci vreun comentariu aiurea cred ca-ti dai seama ce OM e Sergiu Nicolaescu, nu?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/




Gabi , am explicat o data lucrul asta , nu sotul ii face , dar prin pozitia sotului are acces la tot , tocmai despre asta este vorba.




Iar Andra a aparut la PRO TV dupa casatoria cu Maruta...ce chestie!
Astept sa vina si Andreea Marin.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/


Total gresit! Andra a aparut in Pro TV dupa o campanie sustinuta facuta de Antena 1...Maruta nici nu exista pe vremea aia la ProTV...sau...poate nu stiu eu...la Antena cine o sustinea???? Acum, clar are contract puternic cu Pro, dar ia zi-mi si mie Xio, la Antena, pana sa existe Maruta la Pro TV cine o sustinea???

Tzuni.......si Boncea are o idila cu Camelia Voiculescu!!!!...ca sa ramana in familie!!!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada



Tremur eu...sau s-a facut brusc frig in camera....?
Nu recitesc nimic pentru ca stiu exact ce am scris si stau si foarte bine cu memoria...nu dau nimic la intors din condei pentru ca nu am motive s-o fac....
Te rog frumos....

Editez pentru a spune: Cristina...sunt dezamagita...iti cauti adepti printre forumisti care ataca persoanele la subiecte doar pentru ca nu le-a placut atitudinea lor la alte subiecte....si aici nu vb numai de mine!!!)...si nu, nu cred ca ai nevoie de vreun dictionar sau de lectii de romana...dar intr-un fel aceasta frumoasa vijelie ti se datoreaza si tie...

Auziti...nu vreti sa deschidem noi un subiectel separat in care sa ne raportam la moderatori si sa le lasam pe fetele astea sa-i ridice osanale MM- nu de alta...dar chiar devenise interesanta discutia despre cantaretii din alte vremuri...si chiar s-au spus si chestii interesante despre oameni interesanti care intamplator (sau nu!) chiar AU FOST si RAMAN vedete ???

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."


Oanamada,hai te rog eu lasa mistocareala asta care efectiv nu-si are rostul!

Nu am nimic personal cu tine,nu te urmaresc pe forum asa cum insinuiezi,dar ai un limbaj(poate tzie nu tzi se pare na`acum ce sa spun)extrem de brutal pentru ochii
mei de dc-ista!

Nu stiu unde ai vazut tu ca i-am ridicat osanale Madalinei Manole,ceea ce v-am spus si tzie si lui Rory este ca mergetzi muuult prea departe la un subiect la care ni se aducea la cunostintza ca va deveni mamica!

Chiar asa de ce nu deschizi subiect separat cu tzatza aia care joaca cu "Divertis",cu ala care era gras ca un porc si transpira ca un libidinos !Limbajul tau a deranjat dupa cum vezi mai multzi forumisti!

Cristina uite eu trebuie sa i-au curs de limba romana ,tu ai fost iertata!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

[quote]

Oanamada,hai te rog eu lasa mistocareala asta care efectiv nu-si are rostul!

Nu am nimic personal cu tine,nu te urmaresc pe forum asa cum insinuiezi,dar ai un limbaj(poate tzie nu tzi se pare na`acum ce sa spun)extrem de brutal pentru ochii
mei de dc-ista!

Nu stiu unde ai vazut tu ca i-am ridicat osanale Madalinei Manole,ceea ce v-am spus si tzie si lui Rory este ca mergetzi muuult prea departe la un subiect la care ni se aducea la cunostintza ca va deveni mamica!

Chiar asa de ce nu deschizi subiect separat cu tzatza aia care joaca cu "Divertis",cu ala care era gras ca un porc si transpira ca un libidinos !Limbajul tau a deranjat dupa cum vezi mai multzi forumisti!

Cristina uite eu trebuie sa i-au curs de limba romana ,tu ai fost iertata!

Dana



Mai...mie chiar nu-mi place sa raman datoare la nimeni....iaca ce zici mataluta..la inceputul acestui subiect...fara legatura cu subiectul....
Lasatzi-o mey ca Rory iar isi da in petic desi nu e prima oara!Si apoi tot ea posteaza in "victima forumista"!
Nici cu oanamada nu mi-e rusine,am mai vazut mistocareala asta legat de un alt user!
Ce importantza are aici cit si cum si ce a realizat Madalina Manole,cu ce drept vine unul sau altul sa o eticheteze ca si ratata etc!
Era vorba de cu totul si cu totul altaceva la subiectul asta!

Imediat dupa aceea...exact urmatorul mesaj
[size=1]Rory si-a mai luat odata avertisment pentru"neintzelegerea"aratata persoanelor care au sau se apropie de 40 de ani si vor sa aiba un copil!
Asta nu e virsta de facut copii!Dupa cum i-au spus ei niste medici din Constantza!

Asta apropo de mistocareala, de urmarit pe forumuri, de respectat subiect, de barna din ochiul tau si paiul din ochiul altuia...ochii mei de DC-ista ma dor !!!
Limbajul meu este posibil sa incomodeze cativa forumisti- dar de avut dreptate am.....
Iaca ce scrie Andacos la finalul mesajului...desi aveti citat mai sus...il reiau si eu cu sublinierea de rigoare!

"Cristina uite eu trebuie sa i-au curs de limba romana ,tu ai fost iertata!"

O seara buna la toata lumea!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput