madalina manole - mamica

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Mai , mie n-ai de ce sa-mi multumesti.
fa si tu un exercitiu de gandire: pe ce posturi o vezi pe Loredana cantand?
Ce a facut pana sa se casatoreasca cu Boncea?

Este teribil de simplu.






E teribil de simplu pt cineva care nu stie ce vorbeste! Loredana s-a lansat cu muuuuuult inainte sa se casatoreasca cu actualul sot. S-a lansat la 14 ani, cred ca erai in scutece pe vremea aia, de-asta nu stii.... Si ca e promovata pe pro, mi se pare perfect normal. Toti cei de la Media Pro Music au promovare pe pro. Si Mtv, ma rog....


Sar`na Tzuni!Nu am mai apucat pe la internet, dar exact asa ceva intentionam sa-i raspund fetei, mai exact, o cunosc pe Loredana de cand s-a lansat...o sa fiu putin rea, de cand avea nasul si dintii originale, sanii mai mare, dar pana la urma nu are asa mare importanta, avand in vederea ca s-au executt aceste operatii mai mult pentru psihicul ei, ca mie-mi placea si inainte.....si daca fatuca asta minunata nu a abordat toate genurile de cante, apoi nu mai stiu cine a facut-o in Romania...nici chiar W.Houston a muzicii romanesti, pe care o respect , nu are asa o paleta variata.
Cred ca ne-am cam abatut de la subiect.....räu de tot, asa ca fiecare sa fie fericit cu ceea ce are (sau nu are) si sanatate viitoarei mamici + sarcina cat mai usoara

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

MdaTeribil de simplu este daca vorbim despre acelasi lucru: loredana a facut parte din generatia X .
Din toata generatia aia cate vedete mai sunt si acum la TV?
Toti cei de atunci erau cantareti fantastici, dar la TV apar doar cei casatoriti cu cine trebuie. La asta ma refeream.
Si mie imi plac melodiile ei , dar daca nu ar avea verigheta de la Boncea ar face ce fac si celelalte vedete...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chiar ca nu stiu pe ce lume esti...parca spuneai ca se culca cu nush ce sef....el ii compune versurile, cantecele, el le si interpreteaza?
Sa nu-mi spui ca s-a c....t si cu Sergiu Nicolaescu de a distribuit-o in filmele sale....si inainte sa mai faci vreun comentariu aiurea cred ca-ti dai seama ce OM e Sergiu Nicolaescu, nu?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Bine, am sesizat aspectul, termenii nu erau alaturati si comparatia facuta nici macar nu mai este de actualitate .

Vorbeam de comentariile (nemoderate) postate de cititori la unele articole din ziarele online (printre care si Cancan) si la unele videoclipuri de pe youtube. Pe DC ma asteptam la altceva, chiar si la sectiunea "Barfe", aici am gresit eu. Barfa si calomnia, dupa mine, nu sunt sinonime perfecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Oanamada,stiu ca ai sa spui ca am ceva cu tine,iar ai sa ma raportezi la moderator pentru nu stiu ce,dar eu am intzeles exact ca si Cristina!

Ai o marepentru limbajul folosit chiar daca suntem la rubrica la care tu crezi ca ii putem face pe unii "ratatzi",grasi ca "porcii","transpiratzi" si "libidinosi","tzatze"si mai stiu eu ce alte epitete colorate!

Mie nu mi se pare deloc elegant sa afirmi pe un forum ca X e o tzataza si "stiu eu ce spun ca o cunosc personal"!Era vorba de vocea ei nu de ea ca si persoana!

La fel cum de fapt initzial subiectul era Madalina Manole mamica!Nu se discuta despre cariera ei,despre faptul ca e sau nu vedetea in acceptziunea unuia sau a altuia,ca e sau nu persoana publica etc!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Bine, am sesizat aspectul, termenii nu erau alaturati si comparatia facuta nici macar nu mai este de actualitate .

Vorbeam de comentariile (nemoderate) postate de cititori la unele articole din ziarele online (printre care si Cancan) si la unele videoclipuri de pe youtube. Pe DC ma asteptam la altceva, chiar si la sectiunea "Barfe", aici am gresit eu. Barfa si calomnia, dupa mine, nu sunt sinonime perfecte.


Cristina,ca Gabriel Cotabitza a slabit intre timp,nu justifica limbajul folosit pentru a caracteriza persoana lui intr-o perioada anterioara!

Si eu nu cred ca ai gresit asteptind altceva chiar si la sectziunea sta,sunt destui useri care au luat cartonase aici!deci...nici aici nu discutam asa cum ne vine la gura!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Cum de a ajuns Andra tocmai acum la PRO Tv?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/


Pai nu e logic? Sau mi se pare doar mie?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!


Hai sa fim seriosi, da-o-ncolo de treaba!Päi ce cunoscuta era Andra inainte sa beneficieze de o "slujba" la PRO TV?Are si fata o slujba cu carte de munca, oricui ii trebuie vechime
Oana...era sa ma iau de tine...ai scris: "am lucrat la PRO 7 ani....".....am crezut ca la PRO 7 (PRO SIEBEN - Deutschland)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Chiar asa mäi Oana,mäi!
Cotabita a avut voce si inainte, te rog nu te lega de el asa...strans , ca doar nu are voce acum numai pentru ca a slabit, s-a frezat mai altfel si gata!Si acum transpira de numa-numa....nu are voce doar de cand e cu VH si cu Pocorski!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:

Mie nu mi se pare deloc elegant sa afirmi pe un forum ca X e o tzataza si "stiu eu ce spun ca o cunosc personal"!Era vorba de vocea ei nu de ea ca si persoana!

e foarte misto sa spui, eu, care sint o doamna, stiu despre cutare ca e un porc, tzatza, habar n-are de nimic etc

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Oanamada,stiu ca ai sa spui ca am ceva cu tine,iar ai sa ma raportezi la moderator pentru nu stiu ce,dar eu am intzeles exact ca si Cristina!

Ai o marepentru limbajul folosit chiar daca suntem la rubrica la care tu crezi ca ii putem face pe unii "ratatzi",grasi ca "porcii","transpiratzi" si "libidinosi","tzatze"si mai stiu eu ce alte epitete colorate!

Mie nu mi se pare deloc elegant sa afirmi pe un forum ca X e o tzataza si "stiu eu ce spun ca o cunosc personal"!Era vorba de vocea ei nu de ea ca si persoana!

La fel cum de fapt initzial subiectul era Madalina Manole mamica!Nu se discuta despre cariera ei,despre faptul ca e sau nu vedetea in acceptziunea unuia sau a altuia,ca e sau nu persoana publica etc!

Dana


De ce te-as raporta la moderator?? Ca nu cunosti cuvintele cuprinse in dictionarul limbii romane si ca le caracterizezi ca epitete colorate?
Cat despre faza cu ratatii...vezi ca ai gresit adresa...nu eu eram aia cu ratatii

Cat despre ceea ce ti se pare tie elegant sau nu....sincer...chiar nu imi pasa si nici bila ta neagra nu ma impresioneaza...tin la parerea unor oameni de pe acest forum...care sunt cu adevarat eleganti si a caror parere merita cu adevarat luata in seama..

Cristina, multumesc ca ai recitit

Gabi...as fi vrut eu!..da nu stiu germana!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Oanamada,stiu ca ai sa spui ca am ceva cu tine,iar ai sa ma raportezi la moderator pentru nu stiu ce,dar eu am intzeles exact ca si Cristina!

Ai o marepentru limbajul folosit chiar daca suntem la rubrica la care tu crezi ca ii putem face pe unii "ratatzi",grasi ca "porcii","transpiratzi" si "libidinosi","tzatze"si mai stiu eu ce alte epitete colorate!

Mie nu mi se pare deloc elegant sa afirmi pe un forum ca X e o tzataza si "stiu eu ce spun ca o cunosc personal"!Era vorba de vocea ei nu de ea ca si persoana!

La fel cum de fapt initzial subiectul era Madalina Manole mamica!Nu se discuta despre cariera ei,despre faptul ca e sau nu vedetea in acceptziunea unuia sau a altuia,ca e sau nu persoana publica etc!

Dana


De ce te-as raporta la moderator?? Ca nu cunosti cuvintele cuprinse in dictionarul limbii romane si ca le caracterizezi ca epitete colorate?
Cat despre faza cu ratatii...vezi ca ai gresit adresa...nu eu eram aia cu ratatii

Cat despre ceea ce ti se pare tie elegant sau nu....sincer...chiar nu imi pasa si nici bila ta neagra nu ma impresioneaza...tin la parerea unor oameni de pe acest forum...care sunt cu adevarat eleganti si a caror parere merita cu adevarat luata in seama..

Cristina, multumesc ca ai recitit

Gabi...as fi vrut eu!..da nu stiu germana!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."


Asta chiar este atac la persoana!Tu care spuneai ca stii regulamentul de functzionare al forumului!

Dana

Mergi la inceput