casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai e o chestie, zona de 100% confort nu prea exista. parol.
schimbarea vine si fara ajutoru nostru, eu asa cred (dpdv social etc)
iar incremenirea in proiect...nici acolo nu se stie.Ai mei au meserii ciudate pt Romania, si la 55 de ani au fost angajati in afara.Nu au stat pe loc, au invatat programe noi etcetc, dar au ramas in bransa lor totusi.Si uite ca in final au luat potu(nu cel mare, dar cel onorabil/decent/firesc pt o cariera)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

Buna!
Iote ce-ati mai scris...........aseara m-ati distrat rau cu "imprietenitu' ", ma gandeam ca o sa ajungeti niste babe decrepite care-si spioneaza vecinii pe la usi si mai ales pe forum. Cu mainile zbarcite, unghii rosii si lungi, tigareta neaparat, cocul indreptat spre monitor, sa va dati replici p-acilea cum ca fiecare are o ocupatie senzationala, care face pamantul sa se invarta.
m-am hotarat, e clar nu ma imprietenesc cu voi!

hai ca ma asteapta urmatorul pas la proiect, opt mii de telefoane de dat si mai am si de gatit azi, porcarii chimice de la fast-food nu mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Nepotzica - prietenia adevarata este ceva deosebit de pretzios si trebuie tratata ca atare... Nu te mai obosi sa gatesti - pierzi timpul de pomana in fata aragazului - spala si taie rapid o rosie, un ardei, ia o painica integrala si papa cu branza, cu masline, eventual un ou, etc. Este cu-adevarat FAST-FOOD si nu contzine nimic chimic (mai ales daca sunt organice). Intre timp poti sa mai citesti o carte-doua-trei si sa mai tastezi cateva randuri la calcu...
Sabina - eu tre' sa recunosc cinstit ca niciodata nu am reusit sa intzeleg si sa "degust" nici pictura, nici sculptura si nici muzica moderna... Eu tot la Simfonia Jucariilor a lui Leopold Mozart si la Canonul lui Pachelbel ma reintorc de cate ori simt nevoia sa visez... (bine - recunosc ca Vivaldi, W.A. Mozart, Haydn, Bach, Verdi si uneori si Beethoven - sunt atat de so special ca iti danseaza si inima in piept de bucurie cand ii asculti)

Lorelai

http://community.webshots.com/user/lorelaim

"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

lorelaim, da niste retete " fast food'' pentru pitici, n-ai?sau n-ai pitici si nu stii?ca ocupatia mea de baza e gatitul la pitici!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Originally posted by Sabina


schimbarea vine si fara ajutoru nostru

apar ridurile, atat
quote:
iar incremenirea in proiect...nici acolo nu se stie.Ai mei au meserii ciudate


O amica de-a mea care a dat amaratul de test auto de cinci ori si tot de cinci ori l-a picat, pt ca nu e in lb romana, desigur. De cinci ani sta acasa si de cand a emigrat n-a lucrat niciodata.
Cand esti incremenit se vede de la o posta.

Tu de ce nu te-ai dus la doctorat la zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Deci pana la urma e intemeiat sau nu conflictul casnice-mamici lucratoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Deci pana la urma e intemeiat sau nu conflictul casnice-mamici lucratoare?




Pai nu prea e, ca n-au sistem de referinta identic, singurul pct comun e ca e vorba de femei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Llaura, hai, ca ma supar acuma'. Ca eu nu am lucrat niciodata cu contract, la timp plin, ca asa am mai prestat pe ici pe colo, de cind am emigrat, stau de 6 ani acasa... si nici macar nu am dat testul auto. Dar nu ma simt incremenita, ba chiar deloc! Adicatelea vreau sa spun ca incremenirea nu tine de statul acasa sau de job... ci de constructia ta ca individ. Cred ca genul de oameni ca amica ta ar fi incremeniti si daca ar avea servici...

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by dodo

quote:
Originally posted by ruxij

Deci pana la urma e intemeiat sau nu conflictul casnice-mamici lucratoare?




Pai nu prea e, ca n-au sistem de referinta identic, singurul pct comun e ca e vorba de femei



N-am inteles. Din ce spui, nici un punct comun adica, inseamna ca e un conflict intemeiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Nelia, te superi degeaba, in primul rand ca tu stii mult mai bine decat mine daca esti incremenita sau nu. Doi, parerea mea e ca degeaba ai mai emigrat (nu tu; in general) daca ai practic zero contact cu noua tzara/limba. Cred ca e incorect sa arunci numai barbatul in lumea dezlantuita si noua viata sa fie exclusiv raspunderea lui. Eu pe tine nu te cunosc si ce spun se bazeaza pe un esantion "reprezentativ" format din cunostintele mele.
Conflictul nu e intemeiat, dar e inevitabil, face parte din natura femeiasca, pe scurt discutam discutii.

Mergi la inceput