Rahova sau apropiere (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

da ANDREEA m-am speriat rau ca nu stiam de ce tremura si pe urma mi-am dat seama ca poate fi de la raceala,sa speram ca azi o sa fie mai bine pt ca am avut atata treaba incat nu am ajuns nici acum sa-l iau de la cresa,si mie asa dor de el
ma bucur ca voi sunteti bine si sper sa fie bine toti copilasii
la ce doctor gine te duci tu andreea? e pe langa noi? ca eu pana ajung la giulesti la dr meu......
va pupic si mai vorbim

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am fost la Municipal la dr. cu care am nascut.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sweetmom, bine ai venit in grup
4 kk la activ nici o voma...dar a papat tot felul de tampenii(ca-l vede pe alex si face urat de tot ca vrea si ea)

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Noi avem bube, alergie....sa-mi bag. Greseala noastra ca am invatat-o cu ciocolata.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

noi am mai facut un kk...total...5(e abia ora 18)
cristina, of, deci a intrat si ale in club, ai siropel pentru alergie?
daca nu pana ajugi la dr iti dau eu aerius ca abia ce l-am desfacut si i-am dat lui alex

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

PAi ca la nebuni. Am tot soiul de medicamente, ma uit acum si claritineul era expirat, dar am aerius si ketof. Zic buun, ies afara, ma duc la farmacie, cer claritine si mixtura mentolata. Iau punga, o pun in sac si vin acasa. Sun la dr si era la cabinet (am incurcat eu borcanele, credeam ca a fost dimineata). Ma duc, o vede, imi da reteta pt claritine si o crema, ma duc la farmacie sa o iau dar era coada si renunt. Vin acasa, scot punga si ce gasesc? Claritine sirop si claritine pastile, nici urma de mixtura. Sper sa mai fie deschis la farmacie cand vine tony sa ia el mixtura ca nu mai ies a 3-a oara din casa nici sa ma bati.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica,ai incercat cu debridat pt cea mica?
regleaza si daca e moale si daca e constipat copilul...
e sirop pt copii...
eu asa am rezolvat problema cu Mihnea mult timp cand avea probleme si nu creeaza dependenta,nici nu e antibiotic...
si noi am avut probleme grave pe la 1 an si ceva timp de aproape 8 luni pt ca de la un antibiotic(data de o doctorita proasta!) i s-a stricat flora bacteriana si nu avea voie nimic sa manace decat regim si lapte fara gluten...
intreaba medicul despre DEBRIDAT!
multa sanatate le doresc la BB-ii vostrii...

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

e deschis pana la 20 la farmaciile de pa barca si non-stop la cea de pe colt(de pe calea rahovei)cum vii dinspre p-tza pe p dreapta

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata.
Am intrat sa va urez un week-end placut si sanatate puilor. Noi azi am ramas singurele ca tati s-a dus la pescuit. Sper sa vina cu ceva acasa, ca daca nu, il pun sa doarma cu cainele in cusca!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata!
Cum mai sunt bolnaviorii? Ale aseara m-a si speriat, in 5 minute dupa ce a pus-o T. in pat dormea, ea care te tine si o ora jumate langa ea. O fi fost si de la Claritine (desi i-l dadusem cu 5 minute inainte), o fi fost si ca se sculase devreme la pranz. Nu stiu cum sunt bubitele ca nu m-a lasat inca sa o shimb, dar seara se scarpina destul de tare la umar si zicea ca o doare, cred ca nu stie ea ce e aia sa o manance ca eu o intrebam daca o mananca si ea zicea ca o doare.
Lexi daca esti amatoare de peste atunci sper sa iti vina sotul cu ceva diseara! Misto faza cu cusca, chiar asa rea mai?

Poze

Mergi la inceput