Rahova sau apropiere (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Va salut si eu. Cum se mai simt copilasii?
Aissa, din cate stiu eu antialergicele dau stare de somnolenta.
Violeta, Dani mai ia Debridat si acum, si el a avut probleme de la antibiotic, pt. ca se imbolnaveste asa des. Si e f. bun, intr-adevar.
Monica, incearca sa-i dai banane, daca-i plac, sunt f. bune pt. burtica, sunt anti-diareice. Si mai ales, hranitoare.
Anangel, la pescuit mai prinzi si pesti congelati, asa ca nu e cazul sa-l pedepsesti prea tare.
Mire, la ce cresa il duci pe nazdravan?
si insanatosire grabnica, sa ne vedem in parc!
Diseara merg iar in Carol, nu mai vine nimeni?


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
noi nu suntem bine delok ruxi a vomat cred ca de 5 ori azi noapte(si o gura de apa daca bea o voma)si a facut si un kk in somn......nu a dormit mai delok...spre dimineatza s-a mai linsitit si a dormit vreo 2 ore dar de atunci este intr-o zmiertaiala continua, nu a mancat nimik, doar ceai si zeama de orez...tare mi-e frica sa nu ajungem la internare

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Monica, ai grija ca se deshidrateaza si chiar ca ajungeti la spital, la perfuzii. Ai vb cu dr.?
Multi si multa sanatate va doresc.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hai mai Monica, ce rau imi pare, speram ca ai vesti mai bune. Aveti grija si roaga-l pe Alex sa nu mai pape de fata cu ea nimic ca sa poata ea sa se abtina. :( Sper ca la urmatorul "raport" sa vii cu vesti mai bune.
Vicky stiu ca dau somnolenta antialergicele dar nu instant, acum il iei in 5 minute dormi. De aia ma speriasem eu nitel.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pana cand s-a trezit din somnul de pranz adica pe la 16,30 nu facuse delok kk dar de atunci a inceput sa faca si o tine langanici nu mai tin minte numarul...va rog sa ma credeti...8-9...e adevarat ca si eu sunt speriata de bombe si-i schimb pampersul imediat ca sa nu se opareasca la funduletz si ea dupa 5 min face iarasi(cel putin de vreo 3 ori mi s-a parut ca de fapt am intrerupt-o atunci cand am vrut sa ma uit si de-aia a facut din nou asa de repede)l-am sunat din nou pe dr, l-am intrebat de debridat(multumesc vicky) si a zis sa merg sa iau si debridat(sa renuntz la biotics...ca inseamna ca nu-i face bine)si sa-i dau si furazolidon pentru uz pediatric o pastilutza la 6 ore(ca nu prea e asa de buna furazolidonul dar n -avem ce face...daca nu ii trece doar cu astea incercam...
dupa ce a facut de vreo 2 ori kk a apucat-o o foame de lup, vroia sa manance incontinuu...i-am dat banana(cam 1/2) si dupa aceea a vrut friptura de pui...i-am facut la gratar si a papat...nu a mai vomat...dar tare mi-e frica la noapte sa nu-mi vomite iar...ca vad ca ziua face kk si noaptea vomita
cristina atunci cand v-am vazut pe voi mergeam la farmacie sa cumpar crema pentru funduletz si astea ce mi-a mai zis dr-ul...dar am zis sa nu mai stam de vorba cu voi sa nu o luati si voi...ca nu doresc nici la dusmanii mei asa ceva......era atat de molesita azi dimineatza ca nu i se mai miscaud ecat ochii in capin rest statea asa ca o leguma si zicea intr-una mami, mami, mami
ne-a luat tati acum 2 zile un bax mare de pampers si maine cred ca trebuie sa merg sa cumpar ca in stilul asta...ii e frica sa stea fara el, nu vrea sa faca la olitza sau wc...si o las in pace ca asta-i mai trebuie sa os tresez si cu nebunia asta...
va pup, sper si eu din tot sufletul ca maine sa am vesti mai bune...v-am zapacit de cap cu problema mea...va rog sa nu va suparati pe minesi o seara placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

N-a dormit in cusca, a adus 3 kg de peste Suuuuper buni, am papat aseara pana n-am mai putut.
Aissa, pai as fi fost rea ca l-a costat 500.000 taxa de balta si sa-mi vina acasa ca ala din reclama cu Primola...iti dai seama ca impartea cusca cu Nero.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
ruxi nu a mai vomat azi noapte delok si nici kk nu a mai facut...a dormit linsitita de la 22 la 8 dimineatza...dar de cand s-a trezit si pana acum(in 2 ore) a facut de 3 ori kktot apa chioara...a papat si cate ceva...dar kk asta ma insapimanta deja...nu vreau sa ma gandesc de cate ori o sa faca pana diseara
va pup pe toate
Duminica placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica sper din suflet ca n-a mai vomitat azi noapte. Eu sunt tare speriata si azi-noapte nu aveam in cap decat ce ma fac daca ar vomita ca nu am nimic in cas pt asa ceva. Offf! Din suflet sper sa fi trecut bine noaptea.
Cat despre locul ala de joaca e groaznic, e pe locul unor foste garaje ridicate (Monica poate fac si la voi in fata unul) si au ramas in urma multi bolovani, groapa cu nisip e goala si un munte de nisip troneaza la intrare, toboganul e plin cu un strad de praf de 5 cm, nu ma mai duc frate acolo. Plus ca era un copil atomic, obez si rau crescut in mod vizibil, care nu avea nimic mai bun de facut decat sa toarne apa pe tobogane in timp ce bunica statea calma pe banca, alti copii behaiau de sa-si scoata plamanii...asa ca am plecat spre parcul mare unde m-am intalnit cu Tudor si Andre_Ea.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hai Monica, e bine ca totusi nu a mai vomitat, o sa se opreasca si kk.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Doamne Monica, cum sa ne suparam. Mi-au dat si lacrimile cum se chinuie biata Ruxita. Sper ca ati petrecut o noapte mai linistita.
Se pare ca treaba e virala. E un subiect la "parintii" despre alimentatia in timpul enterocolitelor, si multe mamici se plang ca au avut copiii lor.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput