Rahova sau apropiere (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata fetelor,
si noi suntem bolnaviori,azi noapte s-a sculat si tremura de numai si m-am speriat ca nu stiam ce are si bineinteles ca i-a urcat si temperatura si mucii gramada pe noi,ce sa va mai zic.....mai grav este ca am luat si eu si am o stare
fetelor voi ce mai cumparati pt mucisori ca am incercat si cu sinupret si cu olinth si nimic,stiti voi ceva mai bun pt copii?
MONICA biotics ii dai pt diaree?
la toate fetele si va astept cu vesti

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

of mire...voi si alexutza lui Dory ce mai ramaseserati fara "boli" si uite ca v-a luat si pe voi...sanatate multa baiatului sa se faca bine repejor si tie la fel...
pentru mucishori eu i-am mai pus nasivin pentru uz pediatric(parca mi s-a parut mie ca are efect mai indelungat)
da...biotics ii dau pentru diaree(scrie pe el ca regleaza scaunele e bun si pentru diaree si pentru constipatie...si este f bun atunci cand se face tratament cu antibiotic protejeaza flora intestinala...sa vedem...la noi e te prima data cand il folosim dar toata lumea il lauda si de-aia am luat si eu...

deja a facut d-ra ruxi un kk pe ziua de azi...


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ce faceti fetelor, pe udne sunteti? iesiti afara acum dimineatza?
eu trebuie sa ies neaparat sa-l recuperez pe alex de la gradi si e un vant afaraaaa
ruxi e mai binishor, nu a mai vomat si a si papat cateva grisine si vreo 5 lingurite de branza fagarash...asa ca o las in pace, ii dau cat sa nu lesine
andre-ea cums e mai simte tudor?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna dimineata!
Eu nu stiu de ce nu am putut sa intru deloc pe forum pana acum, nu mi se deschidea.
Mai fetelor. ma-m speriat cand am citit despre puiutii vostrii.
Slava Domnului, noi suntem bine, si sper ca asa sa ramanem.

Sper sa va faceti bine cu totii cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmom spune:

buna fetelor!
dupa cum vedeti, sunt noua printre voi si MIRCLAU m-a invitata la acest topic.sunt mamica de SIMONICA de 1 an si 2 luni si stam aproape de TEIUS.PUPAM MAMICILE SI BEBEII DE PE FORUM. sa aveti o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Fetelor, m-ati speriat! Ce virusi mai plutesc in atmosfera? Dani e bine, e drept ca nu l-am dus la gradi, m-a speriat si prietena mea, a facut varicela, desi a avut si in copilarie si m-a anuntat ca e epidemie in oras. Copii mei au avut acum 2 ani, dar tot ma tem. Am fost aseara cu Dani in Carol, voi cand mergeti pe-acolo pe unde stati de obicei, poate va reperez intr-o zi? Sper sa fie frumos duminica, sa mai iesim in parc, ca maine lucrez.
si multa sanatate pt. puiutii bolnaviori.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nici eu nu am putut intra. Am intrat mai devreme dar cand sa trimit mesajul s-a blocat iar. Sper sa il ia pe asta.
Mire eu folosesc la mucii colorati (deci nu la apa, cand devin galben-verzi semn de infectie) Optamesone N. E foarte bun. Cere cu N neaparat ca mai e unul simplu si asta cu N are ceva componenta cu antibiotic. Sanatate multa!
Monica sper sa fiti ok cu totul azi! Si bai, si noi intram la sanatosi, la mine buba e la capul meu si sper ca acolo sa ramana, adica sa fie ok Ale.
Altfel ce sa zic, asta mica doar ca nu mananca aproape nimic de ceva vreme iar. Doar ciugule. Aseara i-am dat snitel de pui, il baga in gura, il mesteca, isi umple gura si scuipa. Ce ma fac cu ea? Aaaa, da-i danet din ala duo alb cu negru (cu ciocolata) si cere singura supliment.
Insa de cateva zile am observat ca are niste bubite pe picioare, cred ca e o urticarie, mi-a zis si soacra-mea acum la telefon ca sunasem sa intreb daca a facut kk si cum si mi-a spus de bubite. Sa vad ce am in casa sa ii dau un antialergic diseara?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

CRISTINA merge si la bebei pana in 2 ani cum e al meu? ca asta cred ca mi s-ar potrivi daca zici ca are si antibiotic
va multumim fetelor ca sunteti alaturi de noi si multi,multi

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sigur, eu il foloseam de cand avea cateva luni Ale.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Salutare!
Noi suntem bine. La pranz zice mama ca a transpirat la cap de a udat si cearsaful. Cica-i semn ca iese boala din el. Sa dea Doamne Doamne sa fie asa. Oricum el in afara de mucisori aposi si starea subfebrila de acum cateva zile, n-a avut nimic.
Monica, merci de intrebare! Sper ca Ruxi e mai bine.
Mire, sanatate lui Andy! Cred ca ai tras o sperietura azi-noapte.
Io am fost ieri la dr. Mi-am facut primul Paps din viata mea. Sper sa iasa bine. Am stat o groaza dupa dr.

PS: Tudor mananca cereale cu mana.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Andre_ea-DianaMirela-Hopes-Ileana

Mergi la inceput