Durerea unei pierderi de sarcina (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor!Acum am ajuns acasa...nici nu m-am decaltat bine ca fuguta la calculator sa vad ce mai faceti.Azi am fost la SEE,la socrii,putin si la plaja,la minigolf si la plimbare,a fost destul de cald insa tot parea ca vrea sa vina ploaia asa ca prea mult la plaja nu am apucat sa stau dar a fost o zii frumoasa!sunt ziua 23 azi(cred) si ma rog sa nu vine uratii sa am si onoarea si fericirea de a vedea din nou un test pozitiv dar sa fie totul bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyes-draga mea dar de ce esti tu trista?Stiu de aceste momente in butoias,le am si eu ff des dar draga ai sa vezi ca va fii bine,ca tot vom fii colege(ca nu cred ca am ramas gravi nici luna asta)si de data asta vom fii fericite ai sa vezi!Hai nu mai fii trista te rog eu!
Chantal-ce bine ca ai scris!Dar nu ne-ai scris cum mai esti acum..astept vesti despre tine,stii bine ca suntem aici si te integem,dar vorbeste cu noi nu tine in tine!
remaliss-asa este nu trebuie sa ne pese ce spun cei din jur,cum ai spus si tu daca habar nu au ce inseamna o asemenea experienta traumatizanta mai bine sa taca,in fine si asa nu vor intelege niciodata.Da,toate avem langa noi soti minunati care ne-au sustinut asa cum ai stiut ei ca barbati.Si sotul meu a plans in hohote la spital cand ma duceam in sala unde mi-a facut PDA,cred ca abia atunci realiza cu adevarat ceea ce se intampla,saracul de el si la nastere a stat cu mine,m-a tinut de mana si a dormit langa mine in spital,nu m-a lasat deloc singura,numai ca dupa ceea ce s-a intamplat ne mai certam asa pentru ca eu eram nervoasa pe toti,parca vroiam sa gasesc un vinovat,sa-mi vars nervii pe cineva...bine ca totusi m-a inteles...
Ce vrei sa spui ca la 33 ani esti batrana??Draga mea dupa 30 ani incepe viata adevarta asa ca sa nu te mai aud vorbind prostii!
Pepsi-m-am bucurat atat sa aud ac si tu la ambele sarcini ai avut un gust metalic in gura,oo asa nu indraznesc sa ma gandesc ca as putea fii gravi...Stiu ca am fost devreme la doctor,prea devreme ca sa se poata vedea daca sunt gravi dar cand mi-a spus ca inca nu se vede nimik,gata m-am gandit ca nu sunt gravi...Off imi doresc prea mult,ar fii o bucurie atat de imensa incat ar ocupa aproape tot locul din sufletul meu.Asa este din pacate,nu mai avem nici o siguranta in nimik si niciodata nu va mai fii le fel,nu vom mai avea inocenta primei sarcini cand nu stiam ca se poate intampla ceva rau.Eu dupa ce am simtit-o miscand pe fetita mi-am spus:gata nu ma mai ingrijorez,am trecut de primele saptamani cu bine(mi-era frica sa nu trec din nou prin avort spontan),nu se mai poate intampla nimik...asa am gandit,apoi cu cat crestea burtica cu atat credeam ca va fii bine ca o voi tine in brate in curand dar din pacate nu a fost asa.daca ma crezi cand am fost gravida tot visam ca nasc inainte de termen cu mult dar copilul era sanatos si mare(in vise era baietel)si lumea din jur am felicita dar eu tot spuneam ca nu ceva nu-i in ordine ca am nascut prea repede...La timpul ala credeam ca sunt hormonii de vina pt visele mele insa iata ca au avut legatura cu realitatea din pacate...Aseara am visat ca aveam o fetita insa sotul imi spunea"lasa nu mai are rost ca in cateva luni va muri,accepta te rog",dar eu ii spuneam ca nu renunt....acum nu stiu ce o mai insemna si acest vis,poate ma ajuti tu ca tu le ai cu visele!
Dominik cum mai este?Nu te intreeaba cand ii aduci fratiorul?
Irda-ma bucur mult ca mai scrii aici si ca nu ai treaba cu superstitiile!
L5845-imi pare rau ca te-am intristat,nu am vrut sa fac asta!Eu nu cred ca vom intelege vreoadata aces paln a lui Dumnezeu cu noi,eu sunt credincioasa,dar dupa ceea ce s-a inatmplat recunsoc ca nu m-am mai rugat ca inainte,am fost prea"suparata"stiu ca nu am facut bine insa daca ai stii cat L-am rugat sa aiba grija de fetita noastra si daca vrea sa-mi ia mie viata in schimbul ei,ca ea era suflet nevinovat,scumpa de ea si ma rugam in fiecare zi inainte...Nu cred ca vom afla vreoadata de ce ne-a pus pe noi sa trecem prin asa ceva...tu ai facut un test de sarcina,cine stie poate mai luminzei atmosfera de aici cu o veste buna,m-as bucura foarte mult!!
Mcrissa-stiu ca nu esti acasa dar vreau sa iti spun ca abia astept sa-ti faci testul si sa ne spui ca esti gravidutza!
msemcu-ce repede trece timpul,deja ai 31 de saptamani parca mai ieri nici nu stiai ce ai in burtica(pic,poc si pac)si acum mai asa de putin!Ma bucur ca totul e bine cu tine!Nu nu ma las incercam din nou pentru ca ne dorim mult prea mult ca sa renuntam!
Liana-imi pare atat de rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Irlandeza[b][Felicitariii pentru sarcina!!!Sa ai o sarcina usoara si un copilas sanatos!!!Felicitari!!Ce veste minunata!!/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Irlandeza felicitari draga mea, sa fie intr-un ceas bun.
Va pup dulce pe toate.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

28+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina26-cum mai esti?Ce face fetita?abia astept sa termini examenele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, mersi pt. urari si ganduri bune. Chiar am nevoie de ele, si de mult noroc, ca de data asta fa fie bine.pe

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, asa am si eu o presimtire ca de data asta vei ramine mai repede, poate ca sint pe mina cu sotul tau!ai sa ramii din prima incercare poate!of, furtuna aia, mama ei, si la noi ploua si nu am putut iesi azi afara....dar vine ea vara, e destul de rece 10C. sper ca esti mai bine cu moralul si ca vei ocupa in curind locul ce ti-e rezervat la odisee!

michelle, ma bucur ca ati petrecut o zi frumoasa! bravo! cu visul as zice ca tu, trebuie s-o lasi pe fetita cu ingerasii asa cum ti-a zis sotul! vei avea baiat urmatorul si va fi bine, ai sa vezi, cu nasterea inainte de termen asa a fost la tine ca in vis, eu, cred mult in visuri!cum spui si tu era prea repede sa vada medicul ceva, iti tin pumnii strinsi ca sa nu vina uratii 9 luni si sa fugi la odisee cu fetele! sa stii ca m-a intrebat Dominic cind il aducem pe bebe acasa?si cind am fost cu el la spital la maternitate la prietena mea ce e medic ma tot intreba daca prietena mea s-a dus sa-l aduca pe bebe nostru, ca a tot vazut bebei mici acolo! e un dulce, sper ca va reactiona bine, ca e un copil sensibil si tare intelegator!

cristina26, asa mi-a placut cind mi-ai zis ca voi naste si acuma la 41s, parca asa brusc m-ai linistit!merci mult!bafta multa la examene!

della, ce vesti mai ai? fugi si tu la odisee cu fetele?

andreea, bafta mare la examene!cum mai esti?

o saptamina usoara sa aveti!

Flavia 33+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor uitati ce veste buna, a nascut arthurana si sint bine amindoi!

[quote]Originally posted by Arthurana

Fetelor in sfarsit am venit si noi acasa, dupa o nastere indusa, cu peripetii(hemoragie de cateva ore), dar multumesc lui Dumnezeu baiatul este sanatos a respirat singur, cu toate ca este mic si nici nu prea mananca mult... Sper sa incep sa am lapte mai mult si sa-l hranesc.

bine ai venit printre noi micutule!

Flavia 33+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne ce ma bucur pt Arthurana Draga de ea, cat a mai tras si ea! Acum, in sfarsit, e fericita

Mirelus ma faci sa rosesc, iubita Nu sunt chiar asa cum spui, ca de tare multe ori am fost pe fundul butoilui si m-ati scos de acolo...si nici asa de optimista nu am fost, ca sa fiu un exemplu

Va pup pe toate tare, tare si mai vb mai tarziu

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle trebuie sa gandesti pozitiv,iti doresti asa de mult sa fii gravi si atunci de ce il pui pe "nu" in fata?Sa dea DD sa vii cu vestea cea mare luna aceasta,lasa du-te la odisee inaintea mea ca va prind din urma si eu.
In legatura cu visul,ai vazut ce a zis Flavia,vei avea un baietel de data asta,trebuie doar sa crezi si totul va fi bine!
Te asteptam cu II liniute!

Flavia mi-ai facut ziua mai buna!Daca si tu zici ca ai aceasta presimtire inseamna ca este ceva!Eu am incredere in ce spui tu!
Dragul de Dominic cred ca abia asteapta sa-si vada fratiorul.Cred si eu ca-i sensibil si intelegator doar are cu cine sa semene,nu?
Pna la urma am resit sa iesim in oras,am fost la plimbare,am facut si ceva poze ,a fost dragut!

Laura daca eu simt ca asa este,pai sa crezi!
Abia astept sa mergi la eco si sa ne aduci poze cu bebe!

Ce mult ma bucur pentru Arthurana! Felicitari!!! Sa-i traiasca copilasul,sa fie sanatos si norocos!Bravo,a reusit!!!

Va pe toate si va doresc sa aveti o saptamana minunata!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput