Durerea unei pierderi de sarcina (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irlandeza e graviduta

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelus fugi de langa butoi, iubita! Acum trebuie sa fii optimista, mai ai un pic si vii cu noi la odisee Te asteptam cu mare drag

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura eu incerc sa fug dar ma tot urmareste, nu stiu ce vrea de la mine!
Abia astept sa vin la odisee,vreau sa fiu coleguta cu voi!


irlandeza felicitari!!!Ma bucur tare mult pentru tine,iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Fii increzatoare ca de data asta va fi bine!

Flaviamersi,te imbratisez cu drag!

Va doresc o duminica placuta!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Ce dragi imi sunteti toate!! Ma bucur ca sunteti niste luptatoare!! Cand il avem pe Dumnezeu aliat, cine poate pierde? Hai sa ne incredem in El, in puterea minunilor Lui!!
Michelle, m-a intristat foarte tare ce ai scris ieri...Vreau sa ai puterea sa mergi mai departe, indiferent ce spun cei din jur...Cum ai spus si tu, poate unii/unele ne cred niste ciudate...Cui ii pasa??????? Daca nu au minimul de intelepciune, sa priceapa ce anume implica o astfel de experienta traumatizanta si daca in ochii lor suntem niste ratate ca nu avem copii, n-au decat sa gandeasca ce vor, sunt libere sa sa le treaca prin cap orice!! Noi avem maturitatea sa nu ne pierdem directia, sa stim ce vrem, dar avem si intelepciunea sa ignoram astfel de aberatii de-ale lor! Cu siguranta s-a susotit si in spatele meu, dar nu vreau sa le aud, pur si simplu nu vreau!! Ce ne da noua lumea????? Doar egoism, invidie... Nu trebuie sa dam socoteala la nimeni, dar nici sa ne scuzam sau acuzam in fata lor pentru ceea ce se intampla in viata noastra!! Da, cum spuneai , poate cred ca noi acum "am platit" pentru pacatele si greselile noastre din trecut! IN NICI UN CAZ NU ACESTA E MOTIVUL!!!Ce usor e sa arati cu degetul... Le este foarte usor sa ne eticheteze...Da, dupa cum spuneam, cui ii pasa??? Doar o minte nesanatoasa (sa ma exprim elegant) poate gandi in acest fel...Nu ne pasa de gura lumii!
Cu siguranta sotul tau a fost si este alaturi de tine, dar sistemul lor emotional functioneaza pe alte coordonate! A simtit alaturi de tine, fii convinsa de asta! La un moment dat, asa mi s-a parut si mie, ca sotul meu nu e atat de implicat in problema pierderii sarcinii! Doamne, cat m-am inselat! El a vrut sa fie puternic pentru mine, sa fie un sprijin de nadejde!! Asta a tinut pana in momentul cand nu a mai putut nici el, si a inceput sa planga in hohote. Nu-l mai vazusem pana atunci...M-am trezit ca eu il consolam pe el!! Vreau sa-ti spun ca si ei sufera!! Dumnezeu i-a facut mai puternici, tocmai pentru a ne fi un sprijin de nadejde!
Pepsi, suntem de o varsta!! Eu in iulie fac 33 de ani! .Felicitari pentru ca nu te lasi si mai faci un bebic!! Foarte bine, te felicit!! Da, multe dintre noi au avut mai multe sarcini pierdute, dar cu toate astea ma bucur ca nu abandoneaza lupta!!Una dintre luptatoare e Blueeyes, care mi-a retinut atentie cu optimismul ei! Bravo, Blueeyes, mergem inainte, cine ne va opri?
Cred ca m-am intins cu vorba...Va pup si o duminica frumoasa!!

Remaliss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Pepsi sunt bine, a fost superb acasas, la dr. mi-a gasit o mica rana pe col, trat. n-am mai apucat sa fac ca am ramas insarcinata, n-am vrut sa scriu aici aceasta veste, cand am vazut cate necazuri au fetele. Operatie n-a mai facut sotul ca n-am ajuns in timp cand era programat, o sa o facem la vara. A zis el ca eu sunt mai importanta si el mai putin.


Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare fetele mele dragi si luptatoare!

Ale, Remaliss, Liana!

Multa durere pe lumea asta, dar si multa speranta!

Cristina, ai grija de tine si de bebelinul din burtic, mama lor de contractii....nu le-ai zis sa se duca de unde au venit, ca au gresit saptamana de sarcina.....de la 38 incolo au voie in vizita pe la voi, dar mai devreme......SA SE ABTINA!!!

Pupacim fetele ca avem ceva treaba!


Irda
cu Daria 13 iulie 2005 si 4s+5z

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Remaliss mersi,incerc sa fiu optimista,dar am luat lectii de la fetele minunate de aici,in special de la Laura,care desi a trecut prin multe incercari nu si-a pierdut optimismul si speranta, si a gasit intotdeauna o vorba de incurajare pentru toate fetele de aici!

Toate fetele de aici sunt minunate si niciodata nu ma sa incetez sa le multumesc ca nu m-au ajutat sa ma ridic atunci cand am cazut!
Dumnezeu iubeste oamenii buni si are pregatit pentru fiecare ceva frumos!

Irda ma bucur ca mai scrii si aici!Sper sa nu cazi prada superstitiilor!Tot la Nayel mergi?Poate ne intalnim pe la cabinet!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

N-am treaba cu superstitiile, Mirela!
Eu scriu pe-aici pana o sa fim numai gravidutze pe lista si mamici fericite a caror durere dupa pierderea unui pui o sa fie alinata de un alt puiutz mic si cald!

Tot la Nayel merg! Poate ne vedem pe-acolo amandoua!

Chiar vorbeam cu al meu de aiuristica lui de asistenta de la cabinet....ne-a programat la ora 16 impreuna cu alte 5 femei ..de am ajuns sa intram la 17.30 la dr. Am zis ca acum ii zic madamei sa ma programeze cand vrea ea...dar sa nu ma trezesc ca intru peste 1h30 de la ora programata !

Pupicei

Irda
cu Daria 13 iulie 2005 si 4s+5z

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

irlandeza, iubito, mi-ai facut ziua mai frumoasa cu asa o veste! ma bucur din suflet ptr tine, meriti sa fii fericita, si vad ca ai si tu parte de un sot minunat! sarcina usoara sa ai draga mea, si crede tare tare ca de data asta va fi bine!si poti scrie aici linistita, ca asa reusim fiecare sa mergem mai departe, durere este si va mai fi din pacate, si fiecare respectam durerea celeilalte, fiindca toate stim ce inseamna! eu, una cel putin nu am vrut sa ma rup de grupul asta, desi de multe ori ma gindeam ca e deplasat sa scriu pe aici, dar sint atitea fete dragi mie aici, ca pur si simplu nu pot sta departe de ele, pling si ma bucur alaturi de voi, imi sinteti tare dragi!

mirelush, asa ca bine zice laura, fuga la odisee, ca fetele au loc ptr tine, sint un grup pe cinste, cum sintem si noi, fete care stiu ce e durerea unei pierderi, asa ca fuga acolo cu tine!lasa depresia, ca ai treaba luna asta!in ce zi esti!

irda, ma bucur ca scrii aici, si ca nu ai superstitii, vezi tu ca sintem destule care scriem aici, si nu ni s-a intimplat nimic!

remaliss, esti tinara draga mea, vezi tu in ziua de azi la 33 ani nu mai esti batrina! asa ca bine faci ca nu te lasi, si ca-ti vei realiza visul intr-o zi!

laura, merci de vestea cu irlandeza, faceti o tupa la odiseeeeee!bravo!

michelle, unde esti?cred ca ati iesit pe undeva cu sotul!

va pup pe toate fetelor, o pun pe irlandeza pe lista si fugim, intru deseara!

Flavia 33+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Irda e super ca nu esti superstitioasa!Esti draguta ca ne astepti pe toate sa fim gravidutze.
Eu nu as putea sa nu mai scriu aici cand voi fi gravi.

Ai dreptate in legatura cu asistenta,si mie mi s-a intamplat sa stau pe colo mult si bine din cauza programarilor haotice pe care le face.Pana la urma intra cine ajunge prima.

Ce nervi am...ne-am pregatit sa iesim la plimbare si a inceput o furtuna si o ploaie......sper sa se opreasca cat mai repede

Flavia iti dai seama ca imi doresc enorm sa fiu cu fetele la odisee dar se va intampla cand va vrea Dumnezeu.Eu doar Il rog sa fie cat mai curand!
Aseara imi zicea sotul ca are o presimtire ca de data asta se va intampla mai repede sa raman -dutza!O sti el ceva!
Eu sunt in Z7.
O duminica fumoasa sa ai!
Cred ca Michelle este la plimbare cu sotul sau este in vizita la socri.



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput