Durerea unei pierderi de sarcina (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetele, va multumesc din suflet ca n-ati scris mesaje lacrimogene, ca n-as fi putut indura. Multumesc mult.

Ce a spus jully m-a miscat cel mai mult, sau mai exact, se potriveste cel mai bine cu ce simt eu acum... In loc sa pling pentru ceva ce am pierdut, ma bucur si multumesc lui Dumnezeu pentru ce am. Iar ce am eu este un barbat minunat linga mine. Daca data trecuta nu a fost linga mine din motive aboslut obiective, iar cind era (fizic) mi se parea ca spune si face numai timpenii, ma enerva la culme, acum s-a comprtat exemplar.

Nu stiu cum de i-a iesit, nu de alta, dar barbatii nu-s ca noi, nu simt ce simtim noi si nu stiu din principiu ce sa faca... Cert e ca e exceptional. Si eu mi-am revenit mai repede, ce-i drept, dar a reusit sa readuca echilibrul intre noi... Am unele momente cind imi doresc sa nu mai ramin insarcinata, nu pentru ca nu as mai vrea sa fac copiii, dar evenimentele astea ne dezechilibreaza rau fericirea, mai ales ca nici sarcinile mele nu-s lipsite de probleme, deci tensiunea, tristetea, spaima si nefericirile incep cu ceva vreme inainte de tragedia propriu-zisa.

Si totusi... il iubesc mult, e un om bun, un barbat minunat care merita dus mai departe... Imi doresc sa-i fac un fiu care sa-i semene si sa dau lumii cel putin inca unul ca el.

Pentru asta ii mulumesc lui Dumnezeu in fiecare zi... Ca exista, ca l-am intilnit si ca este linga mine, si la bine si la rau. E viata mea.


In alta ordine de idei, plingeti fetelor, pentru o alta tragedie... Liana30 a pierdut puiutii, un baietel si o fetita, la 15-16 saptamani. Nu am detalii, am citit si eu la FIV in Ungaria... Cred ca durerea ei e mai mare ca a mea, caci sarcina a fost obtinuta prin FIV dupa multi ani de asteptare. Nici ea nu vrea mesaje pline de durere, si va rog si eu sa-i respectam dorinta, dar putem sa oftam adinc si sa ne rugam sa fie ea bine...


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ale, esti o norocoasa, spun din experienta, si cuplul nostru a trecut prin multe, toate operatiile mele, 2 chiuretaje, pina si nasterea copilului ne-a destabilizat si a fost o perioada de adaptare!si eu multumesc ptr tot ce am in fiecare zi!sanatate multa sa ai, si faptul ca ai un sot asa de minunat inseamna ca si tu esti, si ca-l meriti!

Flavia 33+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Flavia , mai ai un pic si nasti. Astepti cu nerabdare , cred.

Ale, acum am aflat. Nu o sa scriu nimic altceva.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ale

Liana imi pare rau pentru puiutii tai!
Sa te ajute Dumnezeu sa fii puternica asa cum ai fost si pana acum.Important este sa fii tu bine si intr-o zi sa poti sa-ti implinesti visul de a fi mamica!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ale, multi pupici si de la mine!
Nu vreau sa-ti spun decat un singur lucru: sa nu renunti la visul tau, indiferent cat de greu ti se pare acum totul!
Si pentru sotul tau: , pentru ca stie sa fie alaturi de tine!


Cristina, 25+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, Mirelush, eu sunt mai bine. Tot mai am contractii dureroase, dar mai rar, nu mai sunt asa, una dupa alta fara sa se opreasca. Dar si iau medicamente cu pumnul, si stau si in pat.

Cristina, 25+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Ale , cateodata am momente cand nu pot sa cred ce se intampla, desi vad scrise negru pe alb faptele! Asa s-a intamplat si acum, citind ce ai scris tu!! Sper sa gasesti forta de a incerca din nou!

Michelle, si eu sunt in ton cu fetele si zic sa nu mai astepti!! Ba mai mult, sper ca saptamana viitoare sa vii cu vestea cea mare!!

Laura, sper ca ti-au trecut gandurile rele! Nu uita, nici o sarcina nu seamana cu alta, iar simptomele pot sa apara sau nu! Ma rog sa fie totul bine si pe 8 aflam si detalii, nu?

Flavia, promit ca maine sa pun poze noi! Tu esti ok?

De Ileana tot nu mai stim nimic?

Cristina, sper sa treaca contractiile cat mai curand!





Mari 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Deci nu pot sa cred! Liana.....Doamne cata suferinta, nu se poate! Am ramas fara cuvinte, chiar nu stiu ce as mai putea spune, ma doare sufletul! Sa o intareasca Dumnezeu pe fata asta atat de sufletista

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Sunt alaturi de voi si eu Ale, Remaliss. Citind povestea voastra si recitind povestea lui Michelle, nu pot sa va spun decat ca am adormit plangand,cu gandul la voi. La fel, sunt alaturi si de Liana si vreau sa va spun ca viata e frumoasa, merita traita alaturi de cei dragi, iar planul lui DD cu noi, poate o sa-l intelegem uneori mai tarziu, sau poate niciodata...Totul e sa pastram amintirile frumoase, sa uitam durerea si sa fim increzatoare in viitor.
Pepsi o sa nasti la termen si o sa-ti tii odorul in brate si atunci vor fi spulberate toate gandurile care iti trec acum prin minte.
Ca sa nu uit pe nimeni, va strang in brate pe toate si va doresc sa nu va pierdeti speranta si bunatatea din voi.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Pana vine BB,mi-am
inscris papagalutzu la concurs
aici !



Lau-Meli si
Niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

liana, imi pare sincer rau!sanatate si curaj sa ai!

cristina, ma bucur ca au mai cedat contractiile, stai linistita in pat si ia tratamentul, iti va face cerclaj?

irlandeza, da, mai am putin, si da astept cu nerabdare sa-l vad eu ca-i bine! cum a fost in Ro, ai facut testele ce vroiai?cum a iesit operatia sotului, cum mai esti?

mirelush, imi pare rau ca esti deprimata, uite un pupic mare de la mine, capul sus!

lau, da ai dreptate, tre sa-l vad eu ca sa fiu linistita, si atunci vor incepe alte nelinisti, dar va fi frumos!ce frumos scri!
va pup pe toate, noapte buna

Flavia 33+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput