Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Elyanne, caruciorul este de la Peg Perego-Aria Twin II. Este extrem de usor (8,5kg)- cel mai mare avantaj al lui, se strange usor si copii par sa stea comod in el in toate pozitiile. Dezavantaj- rotile mici, plasa de sub el nu poate cara multe lucruri grele, curbele se iau mai greu. Eu insa ma bucur ca l-am luat, in Romania nu cred ca exista o varianta mai buna (ar fi cel de la Graco, dar este mai greu).

Pussi, daca vrei sa alaptezi spune adio dormitului 10-11 ore legate pe noapte. Cea mai buna solutie ca sa mentii secretia lactata este sa alaptezi cat mai des in primele luni (la 1-3 ore interval) si sa nu incerci sa le faci tu un program ci sa ii lasi pe ei sa o faca.
Chiar daca pare greu, crede-ma, merita din plin (ca sa numai vorbesc ce multe poti face cu banii pe care nu ii dai pe formula)!
Pupici!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sheannampvrei o intrebare tampita??? chiar am nevoie de ajutor tot timpul?? Si daca poti imi pui si mie poze cu caruciorul



PUSSI 8+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Pussi, eu stau intr-o garsoniera de 35 m, singura cu barbatul si cu baietii. Mama si tata au servici, soacra-mea e mai in varsta si suferinda. Am noroc cu baietii mei ca sunt destul de ascultatori. Cu un mic efort, poti sa te descurci singura cu ei (inclusiv sa ii pui la san pe amandoi noaptea ca sa nu iti trezesti prea des barbatul care merge la servici). Intr-un fel spatiul mic este de ajutor ca poti sa faci mai multe chestii deodata fara sa ii lasi singuri pe baieti.
Uite aici confirmarea spuselor mele. Si caruciorul.


PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sheannampmultumim frumos, deci pot si singura



PUSSI 8+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


Participam la concursul de pe site-ul Pampers. Va rugam mult sa ne votati aici: http://activefit.pampers.com/ro_RO/gallery_view.php?id=831. Multumim!


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pussi ai mei dorm asa de la 2 luni... se scoala dupa aprox. 7 ore de somn, apoi papa si mai dorm inca 4...Dar baie in fiecare seara... cred ca asa s-au prins cand e noapte. Iar la ultima masa nu mananca f. mult, comparativ cu restul zilei... ca sa zici ca are ce sa le tina de foame... Asa mi-a dormit si mandra... si la ea chiar nu stiam cat papa seara.. Se pare ca seamana la capitolu' somn...

Anna si multumesc pt. info. Inca o intrebare: de unde l-ai luat si cat a costat...

Laura votat strufii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Eliana,cat mananca baietii tai la o masa si cate mese au in 24 de ore?
Asa cum am zis,ai mei mananca destul de putin-100ml,cateodata nici atat,cam la trei ore.Uneori chiar refuza biberonul inca de la primele inghitituri ,desi se vede ca le o foame (isi sug manutele si plescaie de zor).De ieri am inceput sa le fac lapticul cu apa putin indulcita (cu zaharul fiert).Parca e un pic mai bine,dar nu cum ar trebui sa fie. Nu stiu ce lapte sa le mai dau.Cel mai mult le placea al meu din biberon,dar din pacate,dupa trei saptamani s-a terminat si am trecut pe Nan.Pe la 2 luni,l-am schimbat cu Humana ,dar nici asta nu pare sa le placa mai mult.Nici nu mai stiu:O fi de la lapte,o fi de la colici?
Cert e ca imi fac o mie de nervi cand ii vad ca nu mananca sau mananca foarte putin ,iar altii ar manca si bineronul.
Si cu Daria am patit la fel(si speram sa nu mai am problema asta si cu ei)si nu s-a rezolvat decat partial cand am putut sa-i pun cereale in lapte,cand i-am putut da supica,etc.Dar tot cu minciunele manca.Acum ne rugam noi de ea sa manance mai putin ,sa nu se ingrase prea tare,ca deja a luat proportii.Si nu e bine nici in extrema cealalta.
Caruciorul PegPerego,l-am vazut la baby-expo cu 9 milioane si ceva.Intr-adevar e foarte usor.
Eu acum mi-am luat unul de la Graco,care e mult mai usor decat ce aveam eu(un model mai vechi PegPerego cu landouri). Mi-a folosit si acela,dar acum copiii s-au facut mai mari si a devenit din ce in ce mai geu de impins si de montat.Cel de la Graco are 10 kg si e OK.


Luminita mami de Daria si gemenutii Andrei si Stefan
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

LEVI ai mei mananca mai nou (de vreo 2-3 zile) 650-700 ml / zi. La o masa mananca de la 80 pana la 180 (asta se intampla max. odata pe zi). Si au 5 mese.
Ai mei papa in continuare lapte de la mine si le mai fac daca vad ca ar mai manca sau urla cand vad ca s-a termina. Eu le dau Nan.
Cunoastem stilu' cu urlatu' cu biberonu in gura... de la mandra... A mea a acceptat Nan vreo sapt. Apoi am descoperit Beba (tot de la Nestle) si asta l-a mancat vreo 2 luni... Si intr-un final s-a hotarat la Bebelac.
Nu Humana, nu Milumil (si au mai fost ... acum nu-mi mai aduc aminte)... o luna ne-am certat pana a vrut sa manance lapte praf.
Multumesc pt. info despre carut. Asteptam baby expo... este peste 6 luni ... Oricum, deocamdata este f. bun carutul care-l avem. Dar la iarna s-ar putea sa fie neincapator pt. bb-ii infofoliti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Laura ti-am votat strumphii, sunt superbi.
pupicei

http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by Laura25


Participam la concursul de pe site-ul Pampers. Va rugam mult sa ne votati aici: http://activefit.pampers.com/ro_RO/gallery_view.php?id=831. Multumim!



din pacate se poate vota numai de catre posesorii de telefoane mobile din Romania. stupid.

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)
poze

Mergi la inceput