Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va multumesc ptr. urari!
Cand plecati, Nina la Buzias? Drum bun, vreme frumoasa si sa va intoarceti cu bine!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nina, drum bun si distractie placuta Cristinei!!!!

Ruxij, la noi la gradi mai vin fetitele date cu gloss...dar pe o parte inteleg parintii caci e f cald si le mai crapa buzele...iar glosul ofera o buna protectie......in fine...macar ca o scuza!!!!

Katty, i-am facut poze...!!!

I-ai ceva pe care sa poate folosi cu fetita ei!!! Ori hainute asortate (2 bluzite la fel, sau 2 palarii la fel...etc:D)

http://good-times.webshots.com/photo/2854699730087737923yPfWZD
am pus aici cateva poze noi...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vroiam sa adaug ca ultimile 3 poze sunt cu un exercitiu de adunare, f simplu, pe care copii il inteleg mai usor daca folosim 2 culori (metoda montessori...)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Nina ma bucur pentru voi ca mergeti din nou la Buzias.sa aveti vreme frumoasa si Cristinuca sa se simta foarte bine!pupici
Azi Mariuca a avut prima sedinta de inot.A fost excelent si s-a descurcat peste asteptari. Nu stiu cata apa a inghitit...hihi.. dar maine abia asteapta sa mearga din nou.
Sinzi super ideea cu soldateii!!
katty "La multi ani!" pentru sora ta.
ruxij ce minunatii ai vazut pe unde ai fost?
Nicoleta la zoo ai facut poze?
la noi a venit circul.as vrea sa ajung si eu cu Mariuca.
Gabi va pregatiti de party?frumos cadou isi doreste Lili.
Elena,Gabb voi ce mai faceti?
va pup!!


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Servus!!
se pare ca anul asta sezonul va incepe mai devreme.Afara este foarte frumos!
vrem sa iesim si noi mai tarziu la o plimbarica dar dupa ce se trezeste.Azi am fost din nou la inot.Imi place ca dupa sedinta cere de mancare imediat..hihi.ieri dupa laudele primite i-am spus bravo mami !!..la care ea magulita Multumesc mami!.
va pup si o zi buna!

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Criq, bravo pentru inot!! Mult succes si sa ne mai povestesti cum merge!
Sanzi, frumoase poze!

Noi suntem si noi OK. Ne bucuram de weekend. S-au cam incheiat cam toate cursurile pe care le faceam (inot, gimnastica). Am platit in continuare pentru lectiile de inot particulare, acum astept sa ma contacteze un instructor (cea de pana acum era studenta si a intrat in vacanta) si sa incepem iar. Intre timp, ne-am facut noi abonament la piscina universitatii, ne costa 70$ pe toata vara si vreau sa ma duc eu cu el. Si ne vom mai duce si pe la alte piscine in aer liber (misto de Sanziana ca are piscina la apartament, noi la casa trebuie sa umblam dupa ele). Saptamana viitoare incepem iar gimnastica, ca Bogdan a vrut sa continue, eu voiam sa intrerup. Si in iulie l-am inscris la tenis. E cam greu pt. mine ca orele erau de la 10 dimineata marti,miercuri, joi, dar vin parintii mei si il va conduce tata la tenis. In rest, cu bicicleta pe doua roti toata ziulica. Acum facem si exhibitii, ridicam ambele picioare de pe pedale, mergem tinand ghidonul doar cu o mana, mergem asa in zig-zag, ne bagam pe iarba si alte d'astea sa ne dam mari si sa facem spectacol:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna scumpelor!
Noi azi am vut botezul Gabitei, am avut noroc ca la biserica unde l-am facut au usa care da fix in interior si am vazut tot botezul si eu. Gabi nu a plans cand a bagat-o in apa, George era foarte emotionat cand a vazut-o in "plina scufundare", si s-a distrat de minune la restaurant. Ii place sa comande, sa se bage in seama cu chelnerii... Maine punem si poze sa vedeti puiuta scumpa si fratior super zglobiu!
Vad ca voi faceti inot, va felicit. George are fobie de apa mare, apa multa, ii place teribil la baie, dar sa nu fie apa multa, ca ii e teama de inec. Vrea sa aiba apa cat sa controleze situatia si sa se poata balaci in voie. Pentru la toamna ne vom orienta la ceva pe la palatul copiilor, el ar vrea dans sau muzica, mai vedem ce e disponibil!
Va pupam, ma retrag, ca am abandonat putin musafirii si m-am "reaxat" pe DC cat sa imi trag sufletul.
O saptamana perfecta sa aveti!
Elena

Mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">"Gabriela" (12.04.2007)si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, felicitari pt botez!!! Si asteptam poze!!!!

Ruxij, Bogdan mai merge la scoala in vara? Si eu vreau cat mai multe activitati pt David...aici insa sunt si f scumpe...

Cris, pai laud-o mai des





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Sa-mi fie rusine ca nu am mai trecut pe aici.
Dar uite ca acum am nevoie de cateva sfaturi si v-am gasit rapid.
Deci.Joi e ziua Gianinei dar atunci vin nasii,deci o sarbatorim alaturi de copii,abia duminica.Bunn,Gianina vrea sa chemam multi copii,adica 15 de la gradi' si vreo 5 de prin vecini.Bun si asta.
In speranta ca va fi cald,vom petrece cu totii in curte,dar cu ce ii ospatez pe copii?
Voi care deja ati serbat 5 anisori cu copii,ce ati pregatit?
Si ce jocuri sau distractii ati avut?
Dati-mi idei sau link-uri spre idei
A,si inca ceva,ea merge la o gradinita germana si o iubeste mult pe sora Coleta(educatoarea ei) .Isi doreste sa o invitam si pe ea.O invitam sau o sa inhibe copii?(de la traznai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi azi am sarbatorit ziua mamei la piscina:
http://good-times.webshots.com/video/3042404990087737923rvtMuc
si apoi am iesit la un rest nemtzesc si am mancat bine de tot!!! hihi...Iar David mi-a facut declaratii de dragoste, si m-a dansat rau de tot!!! hihi...Ne-au aplaudat toti nemtii!!!
http://good-times.webshots.com/photo/2339684200087737923bGRwvJ



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput