Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Va rog sa imi scuzati absenta, dar abia apuc sa citesc iar cand dau sa scriu, se ivesc alte treburi urgente, la serviciu.
La Buzias a fost SUPER, ca deobicei ! Chiar daca am prins si zile cu ploaie, aveam sala de sport si camera de joaca pt. copii, nu era timp de plictiseala.
Cristina e bine, dar se putea si mai bine, in privinta diabetului ei.
Acum, asteapta cu nerabdare vacanta(serbarea n-o asteapta, nu-i place sa fie in centrul atentiei), cand, se pare ca, ne vom bucura de cele 2 fetite ale surorii mele de la Toplita, Medi si Patri, le stiti deja.
Va imbratisez si va pup pe toti si toate si va doresc o zi cat mai faina in continuare !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Sanzi, am pus vreo 2 filmulete cu Gabi www.dropshots.com/hellene" target="_blank">aici si poze fac in fiecare zi, le-am postat pe webshots in contul asta. Eu raman in continuare precum "cioara" si ma minunez de puii mei. Chiar vroiam sa te intreb de David legat de vorbitul in romana. Cred ca in cateva zile isi va da seama ca limba "oficiala" pentru o perioada e ro si va reincepe sa vorbeasca asa!
Nina, bine ai revenit! Ai poze de acolo?
Lucia, sanatate si tie, ma bucur ca ati trecut de episodul asta!
O dupa amiaza buna, noi am vrea sa iesim, sa vedem daca soarele e de treaba si ramane sus!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

Buna, dragi mamici !
Va rog sa imi scuzati absenta, dar abia apuc sa citesc iar cand dau sa scriu, se ivesc alte treburi urgente, la serviciu.
La Buzias a fost SUPER, ca deobicei ! Chiar daca am prins si zile cu ploaie, aveam sala de sport si camera de joaca pt. copii, nu era timp de plictiseala.
Cristina e bine, dar se putea si mai bine, in privinta diabetului ei.
Acum, asteapta cu nerabdare vacanta(serbarea n-o asteapta, nu-i place sa fie in centrul atentiei), cand, se pare ca, ne vom bucura de cele 2 fetite ale surorii mele de la Toplita, Medi si Patri, le stiti deja.
Va imbratisez si va pup pe toti si toate si va doresc o zi cat mai faina in continuare !

Nina, bine ai revenit !
Sanatate multa Cristinei si muuuulti pupici !



Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Pupici si de la mine!
Nicoleta, ma bucur ca ati scapat de sinuzita! Dar daca a zis doctorul sa nu-l duceti la gradi peste vara, poate gasiti o solutie sa nu-l duceti!
Karina, pot sa te intreb de unde a primit Bogdan DVD-ul cu Thomas? De la voi? de unde l-ati luat? M-ar tenta si pe mine sa-i luam lui Andrei ca l-a cuprins si pe el febra Thomas! Filmulete are, set ii aduce unchiul lui din Italia, sper, ar fi interesant si un joc!
Sa stii ca si noi tusim, cam toti, si Andrei si eu si tati, Andrei si tati nu iau nimic, eu am mai luat niste Ambroxol, dar tot ma doare gatul! Am mai auzit multe cunostinte cu tusea asta pacatoasa!
Sinzi, sa stii ca nu a suferit prea tare cu varicela! A avut o forma usoara, desi a avut multe bubite, nu toate au avut vezicule, doar cateva si a inteles si nu le-a scarpinat! Voua acomodare placuta!
Elena, ce dulce e printesa in filmulete!
Nina, bine ai revenit!
Cristina, multumesc de aprecieri!
Voi cand luati vacanta? La noi se termina gradinita pe 15 iunie, zi in care avem si serbarea, dupa care intra gradinita in renovare toata vara, asa ca trebuie sa gasim solutii ptr. a sta cineva cu Andrei ca mama nu poate sa se imparta in doua!

Va pupicesc!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, cand credeam ca am scapat... Azi-noapte pe la 4 s-a trezit piciul plangacios, ca are nasul infundat... i s-a desfundat insa repede, i-am dat niste Nurofen, poate totusi va fi bine. Isi tot tragea nasul si apoi a tusit de vreo 4-5 ori... ma gandeam numai la fetele cu tuse si la copiii lor... insa dupa ce a baut laptele s-a linistit, a dormit bine pana la 7 si dupa aceea s-a trezit fara nas infundat si bine-dispus. POate Nurofenul si-o fi facut treaba, poate o fi fost aerul uscat...Cu siguranta voi afla curand. :(

Nina, bine ati revenit. Ma bucur ca v-ati distrat in mini-vacanta.

Karina, trebuie sa vedeti ce e cu tusea asta, stiu ca nu e ok sa dureze prea mult. Stiu adica din proprie experienta... ca a trebuit sa ii dam Singulair lui Stefan, ca tot tusea, plamanul drept avea un usor suier... Sigur la voi nu e asta. Dar nu pot sa nu spun sa aveti grija, eu stiu cat am patimit. Multa sanatate si succes la serbare.

Elena, ti-am vazut puiutii, niste scumpici, si ce mica este o grasanuta! Lasa ca te prind si eu din urma, cat de curand! Ai primit stafeta mea prin posta virtuala ;)? Eu o tot astept pe a ta :).

Sinzi, cu siguranta va pricepe foarte curand David ca aici romana trebuie folosita, da-i putin timp totusi. Venim si noi la mare, sa vedem cand. Abia astept sa il burdusesc pe Stefan de aerosoli, sa scapam si noi de sinuzita asta, poate pentru muuuult timp de aici inainte!

Lucia, sunteti mai bine?

Katty, daca gasiti o solutie-minune pentru tinut copiii acasa, spuneti-o si noua, eu sunt ingraozita ca il voi duce si se va imbolnavi iar, ca pe vara mai mult zburda singuri pe acolo... Mama mi-a spus ca va veni vreo 2 saptamani, poate vine si soacra una... Incerc sa o iau pe sora mea ce mica la mine, sa stea de la 13.00 pana venim noi de la serviciu ea cu Stefan. Si cealalta sora a zis ca ar veni, insa cum programele copiilor nostri nu sunt prea compatibile (fetita ei are 1 an si jumatate), nu as vrea tensiuni... o las pe ea sa se hotarasca.

In rest, am emotii pentru serbare, trebuie sa ii scurtez putin manecile de la costum... maine vine si tati din deplasare... sa vedem si ce e cu nasul asta incapatanat al lui Stefan...

Va doresc o zi buna, racoroasa.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

SALUTARE!

Karina- si eu folosesc Garasone-unguent. Se intampla sa i se inroseasca ochii, dupa joaca in groapa de nisip.
Si Andrei tot pe 13 are serbarea si e printul zorilor, dar cred ca v-am mai spus!

Elena-mai povesteste-ne despre printesa. George nu vrea si el biberon?

Lucia-tinem pumnii sa fiti bine-bine!

Sanzi- cum e in Romania, ce zice David, unde e casa lui?

Anina-ce rol are Cristina la serbare?

Katty- e greu daca nu sunt disponibili buncii. Mama mea s-a pensionat de tanara, pt Andrei, cand avea el 4 luni si eu am reinceput lucrul.
Veti gasi voi o solutie!

NUMAI BINE LA TOTI!

Poze cu Andrei din Oraselul Copiilor care s-a deschis in Oradea si poze din minivacanta!http://family.webshots.com/photo/2699671790081429888FEYdVB

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Katty, DVD-ul l-am luat de la Cora Lujerului si a fost 19.90 RON. Din pacate, mi s-a parut ca a fost ultimul. Azi sau miine mai trec pe acolo, daca vrei ma uit.

Nicoleta, multumesc pt. grija. Momentan i-am facut analize si sa vedem cum ies si mergem la dr. Nu tuseste prea des, ii dam Paxeladin si sirop de brad si ceai de cimbrisor. Ceaiul de cimbrisor are efect aproape instantaneu, e singurul remediu gasit pt. tuse care actioneaza asa rapid.

Bogdan a fost ieri la inot si a intrat in apa M-am bucurat mult si el a fost incintat, doar ca nu stiu ce s-a intimplat, dar educatoarea nu i-a gasit casca asa ca a intrat fara casca in apa, ceea ce nu prea-mi place. Iar cind a ajuns acasa, in rucsac avea halatul altui copil, un halat muuult mai mic. Sper ca azi sa recupereze sotul halatul lui, ca altfel trebuie sa ma duc iar la Metro sa-i cumpar unul nou.

Va doresc o zi buna !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, cu placere. Voi incerca si eu sa ii dau lui Stefan ceai de cimbrisor, din cate stiu e bun si pentru prevenirea parazitozelor. Felicitari pentru inotator! Eu vreau sa merg cu Stefan la un alt ORL-ist, asa, sa fiu sigura cu polipii astia, ca nu trebuie sa ii operam, poate primim si ok-ul pentru inot.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Asa e! E greu daca nu sunt bunici disponibili!
Din 4 bunici, Andrei o mai are doar pe mama mea, care se ocupa si de Ana, fetita surorii mele. Pana acum o luna-doua nu erau probleme ca ei stateau la o vila in Baneasa si era spatiu suficient si-l luau pe Andrei acolo. Dar sora mea si toata familia s-au mutat in Bucuresti intr-un ap. de 3 camere si nu mai e aceeasi situatie. Mama a mobilizat toate matusile disponibile care ne pot da ajutor! vedem ce-o mai fi!
Karina, uita-te prin Cora si vezi daca gasesti. Poate dam si noi o fuga in Cora cel din Pantelimon poate e pe acolo.
O sa incercam si noi ceaiul de cimbrisor, ca ne-a apucat tusea pe toti!
Nicoleta, ce ti-e si cu sinuzita asta! Vine cand nu te astepti! Cred ca ai avut o noapte grea! Bine ca e Stefan acum mai bine!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Am reusit sa descarc pozele de la "marile intreceri Minimax" Uitati-le aici: http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/album?.dir=/a20cscd

KarinaFelicitari pentru marele inotator. Si noi incepem pe 18 iunie inotul cu gradinita, desi nu prea stiu cum sa facem caci ii duce la ora 15,00, iar noi suntem la gradinita program scurt pana la 13,00 doar Dar ma tot gandesc ce solutii sa gasim.
Sanzi ana Bine ati revenit pe plaiurile natale. Ce faceti? Cum va simtiti? Invatati-i pe toti engleza ca e folositor pe aici pe la noi... Chiar si pe bunica, cine stie!!??
Anina Bine ati revenit din vacanta. Puneti ceva poze de la Buzias!!?
Elena foarte dulcica puiuta ta! Sa-ti traiasca! Asa mi se face dor sa am bebelusi in casa cand o vad pe Gabnriela!!!
Nicoleta, Karina. Nu stiu ce se intampla cu tusea asta. Si Rares la fel tuseste de 2-3 saptamani. Nu foarte tare, nu foarte des, dar tuseste. Uneori noaptea, alteori mai ales ziua. Luam Prospan, iar seara Ketof, si totusi desi nu are alte simptome, tusea asta nu trece! Ma gandesc ca la noi ar putea fi si pe fond alergic intr-o oarecare masura, caci avem santier in curte si e cam mult praf...
Katty Poate gasiti o gradinita care are program de vara si il duceti pe Andrei acolo pe peerioada vacantei. Stiu ca exista asemenea gradinite, chiar si in randul celor de stat. Noi nu luam vacanta decat in luna august(cand se igienizeaza gradinita), desi Rares tare si-ar dori sa nu mai mearga la gradinita. Are acum o replica pe care o foloseste pentru toate lucrurile care nu-i plac, dar mai ales pentru gradinita " E nashpa!"
Lucia Liviu s-a refacut? este deja mai bine, sper!

Multa sanatate tuturor si succes la serbare celor care vor participa in curand la asemenea evenimente.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput