Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sanzi, mie mi se pare bine ca incepem devreme. Mi-a spus cineva ca e prea devreme, pentru ca copiii nostri nu stiu sa adune si atunci nu vor invata nimic. Eu nu cred. Vreau sa il invat pe fi-miu ca banii nu sunt nelimitati, sa vada ca are mai putini sau ca nu ii ajung sa isi ia ceva, ca el asa pare sa creada acum, ca sunt fara limita

Acum noi plecam cu bicicletele sa facem un picnic-adica luam cina pe undeva pe langa padurea asta din cartier in loc sa mancam acasa.:)) Dupa aia mai vedem cu ce ne jucam. M-as duce cu el la bazin da' mi-e cam lene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta

Salut.

Eu am amotii tare mari astazi, unchiul meu cu cancer se opereaza, a treia oara, aceasta fiind singura lui sansa. Dupa ce medicii de la Fundeni au refuzat sa il opereze, a acceptat acest lucru medicul care l-a operat prima data, insa din pacate el a iesit la pensie si opereaza acum la spitalul din Nehoiu. Ce sa zic, asptept cu sufletul la gura sa se termine operatia, va incepe la 11, si sa fie bine. Of, e tare greu.

Stefan este bine, desi are nasul infundat, mai ales nara corespondenta partii in care are sinuzita, adica dreapta. In rest mananca foarte bine, eu l-am rugat, Sinzi, pe sotul, sa nu iasa cu el afara, aici a fost vremea tare umeda ieri si sigur el nuŽar fi acceptat doar sa se plimbe, asa ca ar fi transpirat si ar fi fost mai rau, as incerca si azi sa il tinem in casa, iar de maine, daca vremea s-o mai potoli, sa iesim cu el putin, nu vreau sa inceapa cu febra si alte cele de luni, canu mai am solutii sa il tin acasa, tanti care ne mai ajuta este si ea bolnava...

As vrea si eu ca la gradi sa aiba metode mai... individuale, insa cum sa fii individual cu ... 33 de copii? Hm, s-a mai inscris o fetita, mi se pare asa o chestie...

Sper sa mai intru mai pe seara cu vesti bune. Mai ales despre unchiul meu.

Nicoleta

SINUZITA? PARCA SINUSURILE SE DEZVOLTA DUPA VIRSTA DE 5 ANI......

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Draga Lulu,
Asa o fi scriind in carti, insa eu am fost cu Stefan la medic, ne-a trimis sa ii facem o radiografie craniana si... sinusurile de la obrazul drept erau acolo, albe (pline adica) pe radiografie. Asa ca... si eu stiam ca nu se face sinuzita la copii asa de mici, se pare insa ca nu e cazul nostru.
Unchiul meu se simtea binisor, am aflat asta de la mama, nu am mai sunat, sa nu deranjez (sotia lui sta cu el la Reanimare).
In rest, noi suntem ok, putin dezamagiti de vremea asta mai rece, care ne tine insa in casa (e bine, poate se reface mai repede), bineinteles ca aerisesc des sa improspatam aerul cu cel de padure, am tot tinut Salinul in camera lui astea doua zile (de ieri am inceput), nu ii dau antibiotic, asa cum a zis medicul de familie fiindca luni mergem la ORL, poate de acolo primim alt antibiotic si atunci ce ma fac? Ideea este ca mananca fosrte bine, e vioi, insa mucios si cu tuse, care rupe (ii dau un pordus de la PRO Natura, Bronchofort, de ieri, sper sa isi faca efectul). In rest multe lichide, vit. C, ceai cu miere si lamaie (de fapt l-a consultat un rezident de la medicul de familie, zicea ca are traheobronsita, insa ma indoiesc, la cat de rar tuseste!).
Ne-am hotarat sa ne facem concediul din 2 bucati: o saptamana la mare, Marea Neagra anul asta, si una la Praid (salina).
Fetele care mergeti la mare, unde mergeti? Aveti vreun link? Am vrea ceva care sa nu ia pielea de pe noi, dar sa nu avem probleme cu mancarea. Multumesc.
Si la Praid ati fost?
Va doresc o duminica placuta.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta-si Andrei a facut radiografie craniana la recomandarea unui orl-ist. Sinusurile frontale nu sunt dezvoltate inca, dar celelalte da.
Acelasi program de vacanta il avem si noi, adica mare si apoi munte, ca poate asa vom scapa de muci. In principiu, mergem tot la Mamaia. Am fost si anul trecut, am stat la Lido***, si a fost bine. Plaja, curata, aeristia, linistia si doar familisti cu copii. Este in nordul Mamaiei.

SANATATE!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LA MULTI ANI ELENA(Hellen C)!Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de viata frumoasa alaturi de familia draga.De asemeni la multi ani tuturor celor cu nume de CONSTANTIN sau ELENA!!! Liviu a stat o saptamana acasa, pentru ca a inceput sa aiba probleme cu alergia la diverse polenuri si puf de plopi, si deoarce ii curgea nasul si il apucase si tusea, a trebuit sa facem cateva zile aerosoli asa ca nu a mai mers la gradi pentru ca ar fi insemnat sa se trezeasca cu doua ore mai devreme ca sa faca acesti aerosoli de dimineata.Sper ca macar acum in ultima luna sa nu mai avem probleme sa poata merge si el o luna intreaga la gradi, sau mcar 2 saptamani consecutiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Cristina, intru si eu pe net sa vad ce e cu Lido, multumesc pentru informatie. Sper sa va treaca mucisorii, asa imi doresc si eu , sa scapam odata pentru totdeauna de ei, ca ne-am saturat cu totii, azi mergem la ORL, sper sa ne dea ceva sa ne ajute.

Lucia, lasa ca trece si asta, va avea perioade cu frecventa si mai buna, sunt convinsa!

Elena, LA MULTI ANI! Sa fii fericita si sanatoasa, alaturi de familie si prieteni. Si pe sotul meu in cheama C-tin, insa este un nume conex, sa zic asa, doar ca sa poarte numele tatalui lui.

Deci si socrul, si tatal meu, si matusa lui Adrian, si o verisoara... si bunica lui Adrian... avem cui da telefon astazi!

Stefan este mai bine, tuseste foarte rar, dar i se infunda narile, in rest vioi si mancacios, ne-a mancat urechile zilele astea :)!

Sa aveti o saptamana usoara, eu am vorbit ieri de 2 ori cu unchiul meu, parea mai bine, insa nu a inceput sa manance, are o sonda gastrica ce ii colecteaza lichidele din stomac pentru a da ocazia intestinelor sa se cicatrizeze.

Multa sanatate.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

la multi ani HellenC, multa sanatate si realizari pe toate planurile...

pupici de la Ema

la multi ani tutror Elenelor si Constantinilor

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Nicoleta multa sanatate unchiului tau...
karina, katty, sinzi va doresc o zi muninata si sanatate piticilor

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Elena, LA MULTI ANI! Multa sanatate si fericire alaturi de sotul tau si de copilasii tai, pui mici! Sa ai parte de tot binele din lume!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

LA MULTI ANI, ELENA!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput