Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

nicoleta, multa sanatate unchiului tau...sper sa fie bine...

carmen, ai grija ce-si doreste pitica...

katty pupici de la noi pt Andrei, sanatate si insanatosire grabnica...

LA MULTI ANI ANNA !!!

va dorim un we placut si lipsit de evenimente nedorite

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Mari, multumesc ptr. urari!
Nicoleta, sa ne tii la curent cu operatia unchiului tau si sa ne dai vesti bune!
Carmen, ups!!!!, poate o pui de "trei iezi cucuieti..."! Succes!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Multumesc mult pt. urarile de sanatate. Momentan starea lui Bogdan stagneaza, adik de 2 nopti nu prea dorm, ca printisorul tuseste. Il mingii, ii mai dau un Go-sept si pina la urma se linisteste, dar eu la serviciu sint grogy .

Katty multumesc pt. oferta, esti o draguta. I-am dat si sirop de brad - cumparat de la Plafar - dar acum ii dau strict tratamentul dat de doctorita. Parca totusi e mai bine decit zilele trecute.

Nicole, e bine si cind deschizi subiect nou. Ma doare sufletul cind ma gindesc la cele doua Eme.

Nicoleta, sanatate unchiului tau, sper sa fie totul bine. Sa ne tii la curent. Nu stiu cum de am citit din 2 in 3, ca mi-a scapat kestia cu sinuzita lui Stefan. Saracutul, cred ca e f. greu pt. el. Ai cumparat cumva batista bebelusului (am imbatrinit, numai tin minte ), sa stii ca e f. buna mai ales la sinuzita, reuseste sa curete nasul asa cum altfel n-ai putea. L-a folosit si sotul meu, tot la sinuzita. Aparat Salin parca stiu ca ti-ai luat, asa e? Sanatate multa si un pupic mare pt. Stefan.

Carmen, poate faci un baietel, sa fie rasfatatul fetelor, sau o fetita, ca sa ii mincati urechile lui tati - de tot.

Cristina22, in Bucresti a plouat pret de 1 minut de dimi, iar acum a iesit soarele (cel putin in centru). Noi am vrea sa mergem iar la gratar, dar sa vedem cum e vremea.

Sinzi_ana, si eu asa am zis la inceput cu rolele. Dar dupa un timp au inceput sa-l intereseze si acum merge binisor.

Ah, si rolele imi aduc aminte de faptul ca nu v-am povestit ultima patanie. Am fost in parc acum 2 saptamini, Bogdan pe role. La plecare am jucat un fel de prinselea. Bogdan pe role incerca sa ne prinda pe noi - pe mami sau tati. La un moment dat a cazut exact in bot, intr-un dintisor din fata. Cind s-a ridicat ii curgea singe si urla de mama focului. Eu m-am pierdut, noroc cu tasu', care i-a impins dintele la loc. Asta a fost duminica, iar luni s-a inghiontit cu prietenul lui la gradi si iar a furat-o in dinte, doar ca de data asta mai usor si cum nu era tati acolo, si-a impins singur dintele la loc.
Martea asta am fost cu el la dentist, a facut si radiografie, se pare ca e un pic ciupita radacina, dar daca il lasa in pace, isi revine. Dar cum el nu sta locului, nu stiu daca nu va ramine fara dintisor.

Va doresc si eu un weekend placut, cu vreme frumoasa !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am avut ce citi... pe sarite, ca mandra mea deja e dependenta... asa bebelus care doarme cate 5 minute si apoi parca asteapta avionul... Noaptea e mai greu, asa ca draga Karina ne putem lua de mana. Vad ca incep sa cada dintisorii copiilor, sper sa i se prinda radacina lui Bogdan, ca mi se pare ca e prea devreme pentru asa schimbari majore. Sanatate si refacere completa printului!
Carmen, noi am mai iesit si saptamana asta cand a fost cald, cu tot cu carut, dar nu te-am vazut, cred ca erai la serviciu. Ti-am admirat puiutele... si ii arat lui George poze deseara sa vad daca o recunoaste pe Daria. Tu chiar ai curaj de bebe3? Eu am inca in memorie prea proaspata durerea de acum 5 saptamani, asa ca... nu te baza pe vreun sfat de la mine!
Fuug, iar plange!
va puop pe toate, mai intru numai sa ma lase Gabi, George va pleca la tara 2 zile, abia asteapta!

Mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">"Gabriela" (12.04.2007)si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nicoleta, Doamne Ajuta! :( Nici nu am cuvinte.

Sanzi, la gradinita asta. Nu e montessori, dar cred ca depinde f. mult de educatoare si asta a lui Bogdan e cam ca cele de la voi se pare. Sunt si eu curioasa ce va fi la scoala. Poate daca i-am avea la scoli particulare nu s-ar incetini ritmul. Gradinita e particulara nu, platim. Dupa aia la scoala publica probabil ca e alta treaba. Sunt f. curioasa cum va fi din August la scoala publica. Inca o chestie e ca noi la scoala publica de care apartinem nu au program de "gifted and talented" ca la alte scoli.

La noi a venit un val de frig si n-am mai iesit afara. Miercuri am fost la gimnastica doar si apoi am dat totusi o tura cu bicla. Dar ieri chiar n-am avut chef sa ies ca imi era frig brrrr Asa ca ieri am fost cu Bogdanel la Walgreens sa imi iau eu niste medicamente si si-a luat si el "allowance", adica banii lui de buzunar (apropos cred ca sunt prima care da copilului bani de buzunar deja, ia ziceti, dati?) si si-a cumparat o carte pe care a dorit-o el. Am calculat banii, il invat treaba cu banii si exersam adunari -aici ai o bancota de5$, plus 2 cat fac samd Cat costa cartea? Ai suficienti bani? Incantat ca si-a cumparat singur cartea, acasa s-a apucat imediat sa o citeasca, stand picior peste picior, intins pe canapea A citit-o de doua ori si a treia oara voia sa spuna pe de rost si a inceput sa inventeze. Cand i-am zis "eeee, nu mai spune de la tine, citeste cuvintele acolo in carte" s-a suparaaaat, s-a dus sus ca cica i-am zis ca nu e un bun cititor Uite asa ne-am distrat :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

A iesit din operatie, dar a fost grea operatia, nu stim ce se va intampla pe viitor... Va mai spun, sa imi vas oful.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ruxi, eu ii dau bani de buzunar lui George, cand are buzunare, insa in permanenta are ceva bancnote la el, si il las singur sa ceara la magazin, iar daca e cu autoservire merge exact acolo unde stie ca are el de cumparat. Avem un magazin de unde cumparam mereu, doamnele il stiu, si el intra singur, eu raman afara, si cere ce ii zic eu, da banii si... e multumit ca e baiat mare!
Nico, bine ca a iesit unchiul tau din operatie!

Mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">"Gabriela" (12.04.2007)si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Elena, ma bucur ca nu sunt doar eu. Ma gandeam ca mamicile o sa zica (,) ca e prea devreme.:)) Eu zic ca e bine sa invete sa economiseasca, sa vada ca banii sunt limitati, inca de pe acum cand putem noi sa ii invatam, ca mai tarziu cand intra sub influenta copiilor de la scoala sa aiba o baza "sanatoasa" de acasa.

Nicoleta, bine ca a trecut operatia. Speram sa fie o evolutie inspre bine. In ziua de azi s-a avansat f. mult in medicina, sper sa il ajute si pe unchiul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta sper ca unchiul tau sa fie bine!!!!
Stefan cum se mai simte??


Ruxij, si eu ii dau bani lui David. Are pusculitza lui si ii numara mereu... Dar pana acum nu i=am cumparat nimic din banii aia, caci niciodata nu i-am luat cu noi!!! Poate ar trebui sa ii cumpar un portofel sa ii pun cate 1-2$ in el cand mergem la piatza sa ii gestioneze el...

Karina, aveti grija cu dintii!!! O fetita de la noi de la gradi a dat cu dintii in capul alteia si tot asa i-au intrat dintii in interior...unul a reusit dentistul sa il puna la loc, dar pe celalalt a trebuit sa il scoata de tot...

Cristina22, super!!! As vrea si eu, dar David nu e atras de cai...

Noi azi am avut maraton la gradi...a fost tare amuzant...copiii au alergat sa stranga fonduri pentru copii cu probleme din spitale...
La fiecare tura primeau o stelutza iar nr de stelute stranse in final au reprezentat suma de bani pe care au donat-o!!!




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Elenaintr-adevar nu amiesit ca am fost ocupata si cand am si eu un weekend liber e frig afara. Despre curaj, nu pot sa zic ca il am dar sunt in garda ca cine stie. Ma entuziasmez pe moment si apoi in revin in memorie momentele mai grele si ma pleostesc. Dar cine stie...inca nu zic nu definitiv.
Nicoletamulta sanatate unchiului tau.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput