Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

a, am vazut si bebei nostri. super frumosi toti

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Vad ca puiutzii nascuti in perioada 20-30 sept. fac progrese frumoase. Peste vreo 10 zile sa intre si Maria mea la rand?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

nu stiu mi se pare doar mie sau cresc repede? acum cateva zile a inceput de-a busilea . apoi mama repede in picioruse. asa daca il tin face pasi de mult nici nu mai tin minte de cand dar cred ca in curand va merge binisor. uneori chiar ma sperie lucrul asta. se intampla prea repede parca.

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, stie el ce stie. Cred ca considera cuculetzul acum obiect de joaca. A mea se joaca cu talpitzele. De cand i-am luat jucarele, se ocupa de ele.
Am citit intr-o reteta de pe site-ul bucuriilor ca se lasa marul ras 5-10 min. inainte de a se da la bebei. Eu vrea sa spun ca i-l serveam imediat. Care o fi motivul? Ca-si schimba culoarea daca-l las un pic.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

quote:
Originally posted by GETY

Vad ca puiutzii nascuti in perioada 20-30 sept. fac progrese frumoase. Peste vreo 10 zile sa intre si Maria mea la rand?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA


poate sa fie chiar mai repede

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ce bine ca i-ai tinut un jurnal. Eu i-am creat unul pe net, dar n-am completat mare lucru in el. Solutia este sa-mi tin un caiet si-un pix la indemana si sa notez ce mai face.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Gety in reteta aia se referea sa nu se lase marul mai mult de 5-10 min ca sa nu se oxideze, am modificat acum ca sa inteleaga toata lumea.

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ma gandeam ca i l-am dat eu gresit atata timp. Pupici.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor
Multumim de aprecieri

Ramomar Matteo mananca la 10 iaurt cu fruct,la 13 supa de lagume in care pun 50 gr vita si iese cam 200 gr (uneori o mananca toata,alteori nu) si la 17 doua mere cu 2 biscuiti sau cu branzica care iese din 250 ml lapte,n-am stat sa cantaresc de fiecare data,dar castronasul e plin mereu.
Eloise Eu toate le fac la blender,si merele merg si fara apa sau pun un pic de suc portocala sau piersica din compot.
Mirabela Eu i-am dat piersica si caise din compot,cand o sa apara fructele o sa incep sa-i fac si io.Peste nu i-am dat dar cred ca o sa-i dau Dorada se gaseste in supermarketurile care au peste,stiu ca se aduce de 2 ori pe saptamana si e peste de mediteraneeana super bun.De tras de cucu inca nu.
Astazi o sa-i dau si eu la 13 broccoli cu carnita sa vedem cum o sa reactioneze.
Azinoapte am avut doar o sculare la 5,de fapt doua dar aia de la 00 eram treaza si n-o mai pun.Ce bine am mai dormit,nici n-am simtit cand a trecut noaptea.Sper sa ne revenim si noi la normal.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ma laudam dimineata ca i-am dat ananas, de placut i-o fi placut, dar a facut o urticarie de toata frumusetea pe burtica, am sunat pediatra si-i dau zyrtec si calciu, ea zice ca nu de la ananas, mai ales ca-i dadusem pe la 10 si la 11 avea deja bubitze, se poate asa repede? De atunci i-au ramas la acelasi stadiu, nu s-a agravat, offf, altceva nu i-am dat nou...

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput