Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu as prefera sa-i dau pestele proaspat, nu congelat. Salaul se gaseste proaspat? Poate pe la Metro sau Selgros. Eu cel mai des am intalnit caras si crap.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Adriana felicitari pt tata!

Ramo voiam sa-ti mai zic ceva legat de danone, o prietena i-a dat bebelui danonino si are diaree de vreo 3 zile, nu mai reuseste sa scape. O verisoara de-a mea face rezidentiatul la spitalul de copii si m-a sunat special sa-mi spuna sa nu-i dau ca e plin spitalul de copii mici cu alergii la el. Acuma depinde de copil, cunosc multe mamici care dau la bebei si nu au nici o problema si le place mult, e singurul care-l accepta... eu ti-am spus ce stiam doar...


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by GETY

Ramomar, eu ma feresc de branzica de la Danone. Am citit si eu "fara conservanti", dar daca te uiti la "compozitie", te razgandesti. Practic, ceva trebuie pus ca sa reziste din momentul producerii pana a fi mancata. Mi-a adus si mie cineva pt. Maria, dar am mancat-o eu.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA


Da, da si asta am observat, am citit si eu, am retinut doar ca contine carmin care e colorant.

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

In sfarsit am reusit sa vad poze cu Patricia frumoasa foc! Am vazut de asemenea un Matti jucaus si strambacios si super dulce!
Multumim fetelor pentru incurajari, sper sa o dam pe brazda pe Maria cu papatul.
Pufy, uite ca eu ti-am simtit lipsa dar stiam ca esti plecat de aceea n-am intrebat de tine.

quote:
Originally posted by Mirabelac
Lexi nu e tarziu niciodata sa legati prietenii, am vazut ca si Maria ta s-a mai vazut cu cativa bebei de pe forum, ma insel?



Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.




Mira, nu te inseli, s-a intalnit intr-adevar. Din pacate nu cred ca se va repeta figura prea curand...

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andra felicitari pt. progresele lui Vladutz, asa este, evolueaza f. repede, eu am ajuns la stadiul ca a inceput sa faca atat de multe intr-un timp scurt incat nu mai apuc sa trec in jurnal totul si as vrea sa le prind pe toate.

O sa fac si eu compot, poate o sa-i placa si zeama pt. sete. Am luat ananas, l-am portionat si l-am congelat, azi dimineata a papat f. bine, ma bucur ca-i place, fructele oricum le papa, de as gasi o solutie si pt. legume tare bine ar fi...


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

quote:
Originally posted by Mirabelac
Lexi nu e tarziu niciodata sa legati prietenii, am vazut ca si Maria ta s-a mai vazut cu cativa bebei de pe forum, ma insel?



Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.




Mira, nu te inseli, s-a intalnit intr-adevar. Din pacate nu cred ca se va repeta figura prea curand...

de Maria Cornelia (20.09.2006)



Am citit o urma de dezamagire in cuvintele tale... s-a intamplat ceva?

Nu faci un drum la Iasi?


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Evident ca iarasi am uitat ceva...offf neuronu' meu cred ca a expirat demult.
La multi ani tuturor Bucuriilor nascute intr-o zi de 25 !!!
Eloise, imi pare tare rau sa aud ca Vladut are probleme, sper din suflet sa-i treaca mastita cat mai repede si de asemenea sa-i treaca degetelul in cel mai scurt timp

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mamici de baietei ai vostri se trag de putza? Al meu cum scapa de pampers o si insfaca si trage de ea de se inroseste toata, cand face kk tre sa am grija sa nu bage mana prea tare... si cand facem baie tot cu mainile acolo sta, ii dau peste manutza si rade de nu mai poate...

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aoleu Mira, nu pomeni de Iasi ca as veni si azi! Am o matusa in Iasi care face niste prajituuuuuri . Mai ales niste gogosele cu crema...mmmm, nu ma mai gandesc ca deja imi ploua-n gura Oricum daca o sa trec prin Iasi la vara, va anunt, poti fi sigura de asta.
Referitor la cealalta tema de discutii nu s-a intamplat nimic, e vorba doar de lipsa de timp si distante mari in Bucuresti. De fapt asta e dezavantajul unui oras mare, distante imense...(Niciodata nu mi-au placut orasele mari si aglomerate)

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Buna dimineata
La multi ani pentru bucuriile de azi ce isi mai adauga o lunita de viata pentru toti.
felicitari pentru "tata" Adriana
Itzy mi-ai dat si mie de lucru ca ascult melodia intr-una.
Fii-miu spune intr-una "mama" acum. si.... stam chiar bine in picioare acusica. greut la ridicat dar merge.
Mirabela in cee ce priveste cucu noi timid tragem inca in schimb se scarpina pe burtica cand ii scot pampersul

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput