Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Alexutza, eu ii dau vreo 60 ml. lapte dupa pireul de fructe. Cateodata da, cateodata nu. Dupa ala de legume nu-i dau, ca mi se pare destul de consistenta mancarica. Nici eu nu stiu cat o sa le dam, ca si eu am citit "completare lapte, daca vrea". Si cum ei vor cam tot timpul...

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Hello Dolly, fetelor... Itzy, ce mi-ai facut... vad ca si asta mica ingana ceva pe acolo...
Sa stiti ca melodia asta e buna pentru aerobic!
Ramomar, ce chestie... si eu ma gandeam sa-i fac Narcisei o mamaliguta... si sa i-o dau cu branzica si outz...
Mirabelac, eu i-am fiert Narcisei fructe, nu puneam foarte multa apa; fructele fierte le pasam si le amestecam cu cereale, iar zeama o puneam in bibe si o sufleca imediat; am gustat si eu, era foarte aromata si buna la gust chiar fara zahar.
Adriana, felicitari! Dudu!
Alexutza, eu iaurtul il dau fetei si cu fructe si cu legume (dar nu de doua ori pe zi), numai simplu nu i-am dat; la fructe pun si cereale, cat sa la ingros, si mananca zdravan.
Eloise, tinem pumnii!
Gety, zic si eu ca tine: fara Danone! Nici la cea mare nu-i prea cumpar...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI! Bucuriilor nascute intr-o zi de 25. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

De fapt Holly Dolly...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

xandrutza, ce fructe ai fiert?




***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Pai, la inceput, doar mere; apoi am fiert mar, ananas (Gety, buna idee ananasul...), banana, piersica... Zeama iese foarte aromata, Narcisa o bea, ii place, de fapt ea bea bine compotul asta, supa asa si asa, suc de fructe, dar ceai nici o picatura! scuipa!asa ca am renuntat la ceai... a baut o singura data, vazand-o pe maica-mea, i s-a facut pofta si a baut cu lingurita ceai de salvie...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Am uitat sa va spun ca panaritiul a drenat ieri seara. Oricum nu asta era marea problema ci mastita... Azi dimineata cand i-am dat antibioticul l-am uns si cu crema local si era parca si mai mare umflatura

Deci pot sa fac fara probleme marul cu mixerul....

Azi i-am dat prima jumatate de masa de fructe. a papat vreo 50ml de piure Nestle, fara prea mare incantare. Se stramba, ca era acrisor.

Sa va mai spun de progresele lui Vladut: sta in fundulet dar cu sprijin pe manutze, sta in 4 labutze dar nu avanseaza, ci se balanseaza inainte si-napoi, e mult mai receptiv si mai comunicativ, mult mai interesat de motan (rade in gura mare cand se apropie matza, iar daca o prinde prin apropiere isi baga manutzele in blana lui, foarte incantat...si iar rade in hohote...poate pun un filmulet -bineinteles ca apoi il spal pe manutze si apa care curge iar il amuza si o priveste cu mult interes-), daca ma aplec la patutul lui sa il pup cateodata ma prinde zdravan de par cu o manutza si ma trage spre el iar cu un piciorus ma impinge de fatza (vizualizati imaginea?)


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:


La multe lunite, bucurii de 25: Bianca Maria, David, Mario, Luca Ionut, Katia, Emanuel, Darius Stefan, Bogdan Tudor, Bianca, Radu Andrei!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Fetelor, aveti mare grija cu pestele. Este un aliment puternic alergen! Mai ales acum, cand toate apele sunt poluate rau de tot. Cunosc destui oameni alergici la peste care nu pot manca deloc. Cel mai bine asteptati dupa 8 luni ca sa-l introduceti, si atunci alegeti salaul sau alt peste dietetic cu carne alba.

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, Maria chiuie cand ne apuca de par, asa de incantata e. Si mai e fascinata de ceasuri, lantisor de aur, chestii din astea.
Sunt curioasa pe ce-o sa puna mana prima oara bebeii nostri la un an, cand li se va taia motzul.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput