Durerea unei pierderi de sarcina (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:


Pepsi-sper si eu sa fie de bine luna asta...Atat de mult imi doresc!!!Inca nu am facut poze cu noua freza si culoare si nici nu stiu sa le pun aici.Imi pare rau ca Dominik nu se simte prea bine!te rog sa nu te mai stresezi ca nu e bine pt David!Vezi ce ti-am spus eu stai relaxata ca vine soarele,vremea frumoasa,vine imediat si David si totul va fii frumos ca un vis!!!
L5845-incerc cat pot sa raman cu capul sus...desi e atat de greu.atat m-am saturat de atata suferinta!!iti multumesc pentru cuvintele tale de incurajare!Asa este viata merita triata desi uneori pare imposibil!Te pup dulce!
Catty-nu inteleg de ce mai ai dubii,chiar daca cea de-a doua liniuta este pala este clar ca esti GRAVIDUTZA!Da-mi voie sa te felicit!!!!Este cel mai minunat cadou pe care il faci sotului si tie!Ma bucur fff mult pentru tine!FELICITARI FELICITARI si SARCINA USOARA SA AI!!!Sper sa te urmam multe fete!
Irda-draga ia sa faci un test sa fim sigure!Sa stii ca si pe mine ma gandilau sanii cand am ramas gravida asa ca...Desi dupa simptome nu cred ca mai ai nevoie de test dar asa ca sa alungi orice indoiala si sa te pot felicita"oficial"!
Laura-esti ziua 23 deci prea mult nu mai ai de asteptat pana faci un test!Iti tin pumnii sa nu-ti vina uratii si da ne dai si tu vestea cea mare!Nici nu stii cat de mult ma bucur cand imi spuneti ca sunteti gravide cat mai multe!Duminika sa ne spui daca ti-au venit uratii sau nu!Eu iti doresc sa nu mai vina noua luni de zile!Sa nu vina,sa nu vina,sa nu vina uratiii!!!Vezi am inceput sa ii sperii sa nu apara!
Blueeyes-si mie mi se intampla sa cad in butoiul cu tristete si inca ff des!Si eu am crezut si cateoadata cred inca ca a fost doar un cosmar dar din pacate nu e asa,este cruda realitate desi de multe ori nu vrem sa o acceptam pentru ca doare foarte tare!E bine ca ne scrii ca nu tii in tine,sa stii ca te inteleg intr-u totul!Nu inteleg de ce Dumnezeu ne-a pus sa trecem prin aceasta groaznica durere si cum ai spus si tu oare cerem prea mult o sarcina normala si copil sanatos?Stii ma doare cand aud"lasa ca esti tanara,ai tot timpul inainte"nu pot sa aud aceasta fraza!!!Numai cele care am trecut prin asa ceva intelegem ceea ce simtim....Draga mea incearca sa fii optimista caci va fii bine la toate sunt sigura!Tre sa fim puternice si sanatoase!Mai ai putin si vei incerca din nou si va fii bine de data asta!Te imbratisez cu mult drag!
Elaa-lasa nu te gandi la ceva rau ca visul e doar datorat stresului prin care treci in ultimul timp!Cum se face monitorizarea ovulatiei?iti tin pumnii maine!Sa nu-ti fie frica suntem alaturi de tine!
Irinabobe-putintica rabdare ca nu mai ai mult de asteptat,nu fii trista!
Sicuta13-da da aseara nu a scapat sotul meu!!!sper sa se prinda ca e cea mai mare dorinta sa raman gravida si sa imi tin copilasul sanatos in brate!Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Mccrisa-suntem in aceeasi perioada,atat de aproape,poate dam deoadata vestea cea mare!!!Ce mult m-as bucura!
Teo2rina-m-am aranjat(tot parul lung il am)ca il aveam f lung(m-am tuns si vopsit)asa ia placut la sot!! aseara ne-am simtit atat de bine!De ce sa te simti aiurea la petrecere?Eu sunt sigura ca vei fii cea mai aranjata de pe acolo si sotul va fii tare mandru cand toate privirile vor fii asupra ta!Multumesc pentru gandurile bune si pentru galerie!
Joahnna-mersi pentru urari,sper si eu sa venim cat mai multe fete cu cele doua liniute cat mai curand!Tu cum mai esti?ai aflat ce ai in burtica:fetita sau baietel?Sa ne spui si noua!
Kaloselina-asa este,e grea asteptarea asta pana la testare!O cunoastem toate!A cata zii esti?
Alyx-da, e bine sa lasi la voia intamplarii,fara stres...o sa fie bine,nu-ti pierde speranta te rog oricat de greu este!
Msemcu-off draga mea imi pare atat de rau!!Hai nu te mai gandi ca numai rau iti faci!!Gandeste-te la minunile din burtica care nu vor sa te vada trista!Pe 26 luna asta sunt sase luni de cand am pierdut-o pe fetita si nu numai atunci ci in fiecare zi ma gandesc la acel moment si doare!!!!Nu mai fii trista!!
Cristina26-ma bucur ca ne-ai scris si ca esti bine!imi pare trau ca ai atata de invatat,abia astept sa gati si sa revii aici la fel de activa ca inainte!Sarcina usoara in continuare!Te imbratisez si mai usor cu stresul ca nu e bine!
Va astept cu vesti bune fetelor dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Michelle fata scumpa. Mereu gasesti cate o vorba buna pt. fiecare dintre noi. Sunt abia Z19 din 26/27. Trec printr-o stare asa urata de asteptare...acum sunt optimista si zic ca sigur am bb in burta si in urmatoarea secunda cad in butoi si ma gandesc ca de fapt or sa vina uratii si ma intreb cum voi reusi sa o iau de la capat. Am inteles din mesajele tale ca si tu vrei sa reincepi proiectul bb, asa este? Iti doresc din toata inima sa ramai cat mai curand gravi si de data asta sa duci sarcina cu bine pana la capat si sa iti ti copilasul sanatos in brate.

Bebica te asteptam! august 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,va multumesc din suflet pentru incurajari!Sunteti minunate!

Flavia mersi mult pt cuvintele frumose!Sper sa fier bine intr-o zi pentru toate fetele!
In sfarsit s-a incalzit vremea si la voi,cred ca te-ai saturat de atata zapada!Este bine ca iesi cu Dominic la plimbare,stiu ca este foarta buna miscarea mai ales in ultimile luni de sarcina.Ai grija de tine si nu face efort ca sa dispara contractiile!
Felicitari ca ati obtinut cetatenia! Multi pupici pt Dominic!

Catty in sfarsit o veste buna!Felicitari!!!Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!Si eu am avut usoare dureri de burta dar au trecut cu no-spa.Incearca sa nu faci efort!
La multi ani sotului tau,foarte frumos cadou a primit de ziua lui!Sa fiti sanatosi si fericiti!

Mari inteleg ce simt,e greu dar gandeste-te la printesele tale pe care in curand le vei tine in brate!
Sunt din ce in ce mai convinsa ca nimic nu este intamplator,ce interesant,in aceiasi zi si aceiasi ora cand ai aflat de bebe ca nu mai este,atunci sa afli ca s-a nascut copilul verisoarei tale!
Ai grija de tine si de printese!Ma bucur ca vei intra mai des de acum!

Mcrissa multumesc de incurajari!
Inteleg ce simti cand intri la odiseea unde ai fost!Dar cum spui si tu,trebuie sa fim optimiste si increzatoare ca intr-o zi va fi bine!
Spor la prestat!

Michelle iti multumesc pentru gandurile bune!Am sa incerc sa nu ma mai gandesc la ce a fost!
Sunt convinsa ca esti foarte frumoasa cu noul look!Mi-ar placea sa vedem poze cu tine!
Ai grija sa nu pierzi nici o zi din perioada fertila!Foarte bine ca nu il lasi pe sotul tau sa scape! Abia astept sa ne dai vestea cea mare!

Alina este normal sa fii trista dupa tot ce s-a intamplat si sa stii ca noi intelegem ce simti si nu trebuie sa iti ceri scuze ca ne intristezi.Suntem aici sa ne ajutam una pe alta!
Nu-ti pierde speranta!

Laura bineinteles ca ai reusit,ca intotdeauna,sa ma faci sa ma simt mai bine.Iti multumesc!
Cand faci un test? Cred ca esti tare nerabdatoare!

Joahnna mersi!Ma bucur ca mai intri pe la noi!Cum merge sarcina?

Lau-Meli te asteptam si pe tine cu vesti bune cat mai curand!

Cristina26 bafta la examene,ai grija de tine si nu exagera!

Cristina ne este dor de tine!Ce mai faci?

Va pe toate!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle, asa si trebuie sa fii, cu capul sus, increzatoare si optimista.Te felicit pentru asta si te sustin in continuare si astept ca in curand sa vii cu veste buna,veste cu II. si multi -ici.
blueeyes si eu sper din tot sufletul ca in curand sa te iau de mana pe tine, pe tiza mea Laura,pe Michelle si toate fetele care au aleasi tel comun : si sa ne alaturam viitoarelor mamici. Momentan, astept sa vad ce o mai fi cu mine, sa fac niste analize si cam atat. si numai bine.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Pana vine BB,mi-am inscris papagalutzu la concurs:/www.concurspapagali.lx.ro/detaliifoto.php?id_poza=502



Lau-Meli si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, iubita, da asa am vazut, am un dictionar de vise, si imediat m-am uitat, si scria ca-i semn bun! pai ma apuc de acuma de urlat sa nu vina duminica nesimtitii de urati! lasa simptoamele da ce eu am avut? merci mult de urari, mi-am luat inima-n dinti si am inceput tratametul ptr alergia asta pacatoasa, am sa vad cum va fi in citeva zile, mai ales ca vine si la noi caldura! asa e cu sefa, am atita de lucru ca nu-mi vad capul, si azi mi-au intrat si mai multe dosare si toti vor totul ieri! dar, cum zice sotul fa ce si cit poti, ieri am avut contractii dureroase, ceea ce nu am avut cu Dominic deloc, e drept ca si faptul ca Dominic si-a spart aseara buza de parchet nu m-a ajutat, era plin de singe, m-am sperita tare rau! acuma e bine, am avut reflexul sa-i pun o halca de carne imediat pe buza, ca numa am vazut ca se dubla!! mult singe...si eu sint o sensibila la singe....ce sa mai zic! dar, ma gindesc la lucruri frumoase, el e bine acuma, mai putin si incepe sotul munca, si eu ies in maternitate, va fi in mai ziua lui DOminic i-o tinem cu toti prietenii, etc te pup, astept vesti bune!

catty, felicitarile mele, ce frumos cadou i-ai facut sotului de ziua lui, un mare La multi ani ptr el, si sa sarbatoriti cum trebuie! si eu am fost speriata(si inca mai sint citeodata) dar nu ai de ales decit sa te fortezi sa gindesti pozitiv! sa spui de data asta va fi bine! lasa simptome si dureri, ca eu nu am avut nici un semn cind am pierdut sarcina! va fi bine, asta sa-ti repeti de citeva ori pe zi!cu mare placere te pun gravi, si daca poti sa-mi dai datele care lipsesc!

sicuta, merci!Dominic o are deja, ca e nascut aici,si am tinut neaparat sa fie si cetatean roman(m-am luptat cu ambasada RO de aici 9 luni) si David le va avea pe amindoua!

mcrissa, sper din tot sufletul sa fiti cit mai multe gravidute!sper sa marcheze armata!si sa vii cu vestea buna luna ce vine!

teo, si eu ma mir citeodata cum de mai rezist! dar, nu prea am de ales, decit sa merg cu capul inainte!si sa sper la zile mai bune! asa e viata cu urcusuri si coborisuri! per general nu am de ce sa ma pling!da, sint super fericita c-a venit primavara mult asteptata, am fost deja ieri in parc!distractie sa aveti la petrecere!

joahnna, ma bucur sa te vad ca mai scri, ca si celelalte gravidute, ca uneori ma simt aiurea ca scriu aici si ma gindesc sa nu cumva sa intristez pe cineva, ca am vazut ca din ce in ce mai putine gravidute scriu aici, din pacate! si ca esti bine!cum iti mai este, ati aflat ce aveti? da, asa e, am avut o iarna grea, ptr ca in loc sa ninga in noiembrie cum era de obicei, a nins in ianuarie, asa ca iarna s-a mai prelungit! ai grija de tine!

mari, vai ce bine ca scri, chiar vroiam sa-ti dau un PM sa vad ce mai faceti, ma gindeam la voi cind am intrat in 8 luni!of draga de tine, lasa ca vei taia 3 moturi la anul! vezi ca sint si vesti bune ptr tine in 18 aprilie, sa va traiasca nepotelul! de data asta VA FI bine ai sa vezi!e super ca intri in concediu, ai timp sa scri mai des! te pup, ai grija de tine/voi!n-ai mai pus poze cu burta!

lau, eu aveam albusul ala cind eram la ovulatie! am o prietena care a ramas gravi dupa chiuretaj fara sa mai aibe ciclul, si medicul s-a crucit, ca fara ciclu nu ai ovulatie! dar se pare ca nu stie nici medicina tot!

cristina26, ma bucur sa aud vesti de la tine, chiar ma intrebam ce mai faci! asa fac, am sa incerc sa-mi ignor sefa! bafta la examene!

michelle, merci mult iubito, cind citesc ce scrii, inchid ochii si-mi imaginez ce-mi spui tu, parca simt si razele soarelui pe spinare! da, va fi tare frumos! nu uita sa prestezi......miine e20, asa ca numa bine ca te-ai aranjat, la treaba cu voi!haha, faza cu `lasa ca esti tinara, etc, si eu am auzit-o, in plus la mine ziceau ce mai vrei il ai pe Dominic.....

kalosalina, curaj mult, tre sa fie grea asteptarea, dar si cind vine vestea buna vei uita tot raul!

mirelush, esti o draguta, merci mult!ma bucur ca esti mai bine!cu DOminic am facut multa miscare si tot am nascut tare greu! ma lupt cu arsuri mari la stomac!

della, ce ati facut pina la urma?

ileana, pe cind nasti exact ca sa fim aici la galerie! apoi urmeaza mari, si apoi eu!(ma apucase panica sa nu cumva sa nasc prea repede...)

va pup pe toate!

Flavia 32+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

CATTY, felicitari!!!Ce bine, capitolul acesta a inceput cu o veste buna. M-a impresionat mult povestea ta si mi-a adus aminte de cat de mult ne-am bucurat eu si sotul anul trecut cand a iesit primul test pozitiv...tot de ziua lui s-a intamplat!!M-ai facut sa doresc sa simt iarasi un bebe in burtica!!

Va spuneam ca voi merge la Protectia copilului...a fost sotul si a luat o lista cu documentele necesare pt dosarul de adoptie. Acum stau cu ele pe birou si ma tot intreb ce sa fac...Mi s-a facut dor sa simt iar picioruse micute in burtica:)))).Abia astept sa vina luna iulie, cd trebuie sa merg la control...poate primesc unda verde, cine stie?


Pupici tuturor si mult, mult succes pt cele care abia asteapta sa vada dublu pe test!:))))))



Andra
Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala...Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia imi pare tare rau ca Dominic a cazut...vai,saracutul de el,cred ca l-a durut destul de tare...imi inchipui ce tare te-ai speriat si tu! Ma bucur ca acum este bine!
Ai grija cu contractiile,nu poti lua nimic pt ele?
Nu te mai gandi la rau,trebuie sa gandesti pozitiv,si ai sa vezi ca totul va fi bine si vei naste la termen!

Andra ma bucur sa aud ca-ti doresti sa simti din nou un bebe in burtica!
Stiu ca ai suferit si inca suferi mult pentru cele intamplate dar incearca sa nu-ti pierzi speranta si ai sa vezi ca totul va fi bine pana la urma.Acum vine iulie si veti primi unda verde pentru bebe!
E o minune sa simti cum in burtica ta creste un sufletel,caruia ,intr-o zi, ii vei darui toata dragostea ta.
Fii optimista!

Va !




Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Pepsi tot stau si ma minunez prin cate tot treci, saraca de tine. Cred ca te-ai speriat destul de tare cand a cazut puiutul Dominic, bine ca s-a rezolvat si e ok acuma. E bine ca te-ai hotarat sa rezolvi cu alergia, iar cu contractiile, la cat stres ai avut parte, nici nu e de mirare. Incearca sa fii mai calma, ca se agita si BB si nu va e bine la nici unul. Fii calma, draga mea (scuze ca ma repet), ca se vor aseza pana la urma toate, acolo unde le e locul. Cu albusul, auzisem si eu ca exista posibilitatea, mica ce-i drept, ca sa existe ovulatie si fara CM, cine stie, poate am eu norocul asta, sa vedem.Multa sanatate si bafta sa "decimezi" alergia nesuferita. pe burticutza .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Pana vine BB,mi-am inscris papagalutzu la concurs:/www.concurspapagali.lx.ro/detaliifoto.php?id_poza=502



Lau-Meli si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna dimineata, dragele mele!

20 aprilie....ora 4 a.m....a aparut 1 bucata liniutza 2
Pala, slaba, cum vreti voi, dar e clar acolo....si cu simptomele cu care v-am batut la cap mai sus.....ma declar oficial !
Acuma....Dumnezeu sa ma ajute sa-mi vad puiutzul sanatos in brate mai pe la sfarsitul anului!
O sa mai repet testul maine dimineatza, dar e clar bebeu la bord!


Va multumesc de sustinere si de vorbele bune pe care le gasesc intotdeauna la voi (nu nominalizez pentru ca toate sunteti niste femei extraordinare) si mai "bantui" pe-aici in asteptare de colege de Odisee!
Nici nu stiu ce sa zic...DPN-ul ar fi 1 ianuarie, dar sigur nasc in decembrie daca o sa fie bine si-l duc la termen (cezariana clar)......daca vrea mai repede afara o sa-l nasc in noiembrie........nici nu stiu ce sa fac......sa ma "lipesc" de fetele de noiembrie-decembrie ...sau sa deschid o noua Odisee
Voi ce ziceti?


Pupicei speciali lui Dominic!

Pupicei tuturor fetelor inimoase de la acest topic!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

irda felicitari!sa-ti traisaca samburelul din burtica si o sarcina cat mai usoara!eu zic ca ar fi tare frumos sa deschizi tu odiseea pe 2008.poate ne aduce noroc si venim si noi dupa tine!eram sigura ca la ce simptome ai avut e , dar acum ca e si testul

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput