Durerea unei pierderi de sarcina (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Multumesc mult de tot dragele mele. Sunteti toate niste scumpe. Mi-e asa de frica, incat nu ma voi putea bucura decat in momentul in care voi face eco ssptamana viitoare si samburelul e bine. De dimineata in goana in loc sa iau No-spa la mine am luat Quarelin, si burta deja doare destul de tare. Plus ca mai fac ture prin fabrica si ma simt aiurea. Merg asa de incet incat mi-e frica sa nu ma sparg cumva. Mama ei de treaba. Si pana vinerea viitoare mai e asa de mult timp. Sper sa vrea DD sa fie bine de data asta.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Vreau si eu sa o felicit pe Catalina ...sa aveti parte de un bebe sanatos si mancacios care sa va umple sufletele numai de bucuri. La multi ani ! sotului tau..asta da cadou.

Irda si eu cred ca e dupa simptomele ce le descri tu acolo. Tin pumni sa vezi dublu la test in weekend .

Flavia era cazul sa se mai incalzeasca si la voi. Cred ca asa lunga iarna n-ati mai prins... Si acu e cazul sa te faci bine ca destul ai tras-o cu raceala asta. Ai grija de tine si nu mai pune la suflet toate rautatile sefei.

Mirela scoate nasu afara din butoi nu te "balaci" acolo. Va fi bine si la tine .

Laura, Michelle, mcrissa, ella, andreea,elaa si restul aspirantelor care mi-au scapat va imbratisez pe toate si va doresc sa aveti parte cat de curand de doua liniute la test.

Fetele care sunt in sa va rezolvati problemele cu brio si la treaba cu voi .

Va
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

CatyFELICITARI!!! SA AI O SARCINA USOARA SI UN COPIL SANATOS SI FRUMOS pt. sotul tau!!! Ce cadou frumos!!! Sa dea Dumnezeu ca de data asta sa fie totul bine si sa duci sarcina cu bine pana la capat.
Eu sunt in asteptare...ce grea este perioada asta pana la testare...Poate ma ajuta si pe mine Dumnezeu si vom fi colege la Odisee!

toate fetele!

Bebica te asteptam! august 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

teo2rina si eu am luat 5 zile ofloxacina, 10 zile azitromicina, 7 zile doxiciclina si inca multe altele.pe astea mi le amintesc acum.mi le dadea dr in functie de cum iesea antibiograma.a facut si sotul acelasi tratament ca si mine.eu la mine nu stiu exact daca scadea sau ramanea tot aceeasi valoare, pentru ca pe analiza scrie doar daca e sub 10000 sau peste si nu sunt date si alte valori intermediare.cand am luat zanocin (ofloxacina) nu dormeam nici eu nici sotul.aveam insomnii si ne trezeam noaptea uitandun-ne pe tavan

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

mcrissa, multumesc de informatii.eu nu am probleme daca am insomnii ca nu mai lucrez, dar sotul va fi nervos si terminat ca el trebuie sa doarma cam 9 ore.e "somnofil".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyx spune:

buna dimineata fetelor.

Catty felicitari pentru sarcina. Sa stii ca si pe mine ma durea burta la inceputul sarcinii. E adevarat ca nu foarte tare dar ma durea. Stai linistita si nu face efort. Mi e imi daduse doctorita pentru sustinerea sarcinii utrogestan 2 pe zi intravaginal si acid folic de 5 tot 2 pe zi. Iar pentru dureri no-spa.
La multi ani sotului tau si sa va bucurati deminunea voastra.
Mirela iti inteleg starea de tristete. Si eu ma gandeam ieri dupa amiza in drumul spre casa ca deja e primavara au inflorit copacii, totul e asa de frumos numai eu ma simt ingrozitor. Inca am momente dese de tristete si depresie, mai am momente in care imi dau lacrimile. Va rog sa nu va suparati pe mine daca va intristez dar numai voua va pot spune toate acestea pentru ca m-am hotarat sa-i las in pace pe cei din jurul meu. Nu vreau sa-i intristez si pe ei.
Ma bucur asa de mult cand vad ca mai sunt si vesti bune pe aici si fete curajoase si optimiste. Eu m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa las lucrurile la voia intamplarii. Nici macar nu mai pot sa sper la ceva bun si poate e mai bine sa nu am asteptari prea multe pentru ca nu stiu ce o sa-mi ofere viata pana la urma. Si decat sa trec iar prin ce am trecut in ultimul an, cand dorinta de a avea un copil devenise o obsesie, mai bine nu.
Irda sa stii ca eu cand am ramas insarcinata prima data mi-au dat de gandit sanii. Aveam furnicaturi si se marisera un pic. Si ma mancau. Stiu ca toate suntem diferite si simptomele difera de la una la alta, dar ma gandesc ca si tu esti insarcinata.
va doresc o zi frumoasa si cu impliniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelus ma bucur ca am reusit macar un pic sa te scot din butoi.

Alina e perfect normal sa ai momente de tristete! Si te gandesti cum ar fi fost daca...dar sa incercam acum, cand natura reinvie, ca e un nou inceput pt noi toate!

Ela poate-ti da un semn bebele tau ca luna asta vine in burtica

Flavia a venit si la voi caldura? Ma mir, dupa cata iarna ati avut, ma gandeam a s-a mutat la voi


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dragele mele, stiu ca nu am mai aparut de tare multa vreme pe aici, dar am avut o perioada tare agitata! La munca s-au inghesuit o multime de probleme, am umblat pe la o multime de doctori si am avut de repetat o multime de teste.

Ma bucur sa vad ca tocmai a aparut o veste buna pe aici! Felicitari Catty, sa fiti snatosi amandoi si sa dea D-zeu sa ai o sarcina si o nastere lipsita de probleme, iar peste vreo 8 luni sa iti tii comoara in brate!

Dragele mele, astazi e o zi tare trista pentru mine! Acum ar fi trebuit sa taiem motul baietelului nostru! Uneori parca nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an de atunci! In ultima vreme am asa sentimentul ca nu mai exista coincidente! Anul trecut, pe 18 aprilie, in jur de ora 22.30 primeam vestea bomba: nu mai exista activitate cardiaca. Copilasul vostru a murit! Iar anul acesta, ca un facut, tot pe 18 aprilie, si tot la ora 22.30 am primit un telefon: a nascut vara mea, un baietel sanatos de 3250 g!! Ciudat, nu?
Bineinteles, ca azi dimineata, l aora 6,20 m-am trezit deodata, cu ochii cascati pe tavan! Era exact ora la care anul trecut l-am nascut pe ingerasul nostru!! Of ...e tare greu!!
Doar speranta ca de data asta va fi totul ok imi mai da energie!

De asta, draga Mirelush si Laura, va inteleg perfect cum va simtiti cand inca mai aveti de tras si sperat pana vedeti cele doua liniute! Ma rog ca totul sa fie bine pentru voi si pentru toate fetele minunate de aici! Si sper ca dorintele voastre sa devina realitate cat mai curand!

Acum intru in urma sa citesc ce ati mai scris!
Si de luni sunt in concediu, asa ca sper sa revin in forta pe site!

Mari 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

catty FELICITARI! si pentru sotul tau. Mi-au dat lacrimile cand am citit despre reactia lui si despre bucuria voastra. Sa dea Doamne-Doamne sa fiti sanatosi toti trei, sa ai o sarcina usoara si tot binele din lume. Ma bucur din suflet pentru reusita voastra!
Flavia, ma bucur ca sunteti bine si tu si Dominic si samburelul David. CM inca nu a venit, dar de cateva zile am un albus mai abundent ca pana acum si as dormi cam mult, dar nu pot ca am destula treaba de facut . In rest, toate bune si frumoase. si numai bine !
msemcu nu te mai necaji, va vegheaza de acolo de la ingerasi si acum ai trei fete cucuiete care o sa-ti umple viata cu multa bucurie, tie si familiei tale. Sarcina cat mai usoara in continuare si ai grija de voi.
In rest, si la toata lumea.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Pana vine BB,mi-am inscris papagalutzu la concurs:/www.concurspapagali.lx.ro/detaliifoto.php?id_poza=502



Lau-Meli si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna minunatelor,
Michelle ma bucur mult sa aud ca incerci din nou. Sper luna asta sa ne dai vestea cea mare.
Laura sa dea DD sa fie intr-un ceas bun luna asta.
Flavia cred ca foarte bine sa urmezi sfatul Laurei, ingnora sefa.
Caty felicitari pt sarcina.
Eu sunt in ultimul semestru si am mult de invatat. Nu prea am timp sa intru pe net. Abea astept sa termin odata. Mai am mai putin de o luna.
Va pup dulce pe toate
Cristina

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

25+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput