Clipe din trairile sufletelor noastre...(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Neatza!
Buna cafea!

Yana,pai cum asa? Cosminelul care era asa cumintel a patit-o? Ei,mai au si ei nopti proaste,ca si noi,adultii!

Yasmine,cabana e in Busteni,toate conditiile,centrala termica(apa calda si caldura cum vrei si cit vrei),gratarel si foisor in curte,curat si frumos.....Plus ca daca te duci si o ocupi pe toata(adica 3 dormitoare),nu te lovesti de nimeni strain nici la bai,nici la bucatarie,esti ca la tine acasa.

Si uitai sa va spui ca aveam si in fiecare dimineata cite 2 litri de lapte proaspat muls.....mmmmm.....o minunatie!

Hai,gata cu nostalgiile! La treaba! O zi buna!



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Brenda am fost la Busteni in februarie, chiar in seara cind ne-am intalnit veneam de la Busteni, statusem si acolo intr-o cabana dar mai mare Alpin 1 se chema, dar asta ca e o cabana intreaga de inchiriat e super, te rog pe PM niste date, telefon sau asa ceva.
Noi vom fi in Ro ultimele 3 saptamani din August si din ele vrem o saptamna la Mare. Sa vedem daca ne rezerva un prieten la acelasi hotel unde stau si ei, ca au si ei 2 copii si s-ar bucura sa se intalneasca din nou, despre noi ce sa mai zicem :D


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Poftiti la cafea!

Aceasta a fost masa mea de aseara.Cam asta este de vreo 3 seri,si e delicioasa,va asigur!
Si ca sa nu salivati,va ofer si voua sa gustati....

Pofta buna si o zi asemenea!

P.S.Yasmine,vorbim in salonas!





BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ce frumoase-s capsunile!!!! Insa ieri in sfarsit am reusit sa fac o paine ca lumea, asa ca raman la paine de casa+crenvusti:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Aratoase-s capsunile! Am luat si eu din piata, dar cam fara gust, am pus zahar peste ele...

Yana, iti urez nopti mai linistite!

Yasmine, poate in august vin si eu la intalniri cu fetele, sunt in concediu in perioada aia. As vrea sa ajung si la mare, la bulgari, dar sa vad cum stau cu finantele.

Panterutza, pai daca vrei si tu, treci la treaba ! Eu am momente cand vreau, apoi cand citesc la proapetele mamici cate nopti nedormite... Eu sunt rea de somn si-am avut noroc de copil dupa sufletul meu, insa la al doilea nu se stie niciodata.

Gabi, painica si crenvursti, hmmm! Crenvurstii la mine sunt exclusiv pentru Diana, dar paine mananc si eu multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nu stiu ce am, ori de cate ori intru la Profi, imi iau crenvursti, fiindca acolo-s proaspeti. Imi plac nefierti, la fel si copiilor mei:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Am revenit in Cluj... sintem franti amandoi, desi am calatorit binisor.... s-a trezit pe la 3 sa ceara de papa, deci, si-a bagat iarasi o masa de noapte.. sper sa fie ceva accidental
Acuma am apucat sa ma uit si eu la pozele Brendai....VREM SI NOI!! Doamne, ce bine arata cabana.. si asa un chef de Busteni mi s-a facut. Ma bucur tare mult ca ai avut o asa vacantza reusita...
Panterutza, merci de urari... Luca are o fatza de mare smecherasi inca de acuma...
Yana, o sa treaca si colicii... si ce noroc ai ca este mama ta acolo..
Bagheera, chiam am intrebat-o pe Marce de tine.. imi pare rau sa aud vestile proaste despre bona...
Sper ca data viitoare sa ne revedem iarasi la o terasa, doar grupul nostru, ca toate le-am facut pe fuga in Bucuresti, si nu-mi place asa..
A fost o mare bucurie sa va cunosc: Yana, Brenda, Miha, Marce, Eliza
Luca e marait... cred ca incep dintisorii
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

salutare la toata lumea. am gasit o noua bona prin cineva de pe site, vine sambata sa ne vedem la moace si sper sa fie ok. nu ma mai pronunt pentru ca am acum o frica de ele ceva cumplit. ca tanti asta neserioasa m-a mintit si cu varsta, mi-a spus ca baiatul ei e nascut in acceasi zi cu bebe al meu si evident toate astea sunt brasoave. chiar nu se gandea ca ii voi cere o copie dupa buletin. mai frate handicapati ne cred unii. whatever. probleme la doctor eu am dar pana nu aflu tot nu ma mai pronunt.destul de serios dar mergem inainte. va anunt cand am toate detaliile ca s ama pot vaita in liniste. va pup pe toate si sper sa imi fac timp si poate ne vedem si noi ca oamenii. weekendul asta ce faceti? eu in afara de sambata dimineata cand ma vad cu bona sunt libera. bagati un semn daca e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Io facui cafea,cine doreste e invitat,aici sau in salonas.....

Si in timp ce bem cafeaua,eu vreau sa va spun urmatorul lucru:
pentru ca unii au considerat de cuviinta ca e frumos si civilizat sa se retraga din joc,desi mai erau altii carora le venea rindul,eu m-am hotarit ca banii pe care i-am primit de la respectivele(sau respectiva,ca inca nu pricep cite persoane s-au retras)persoane,sa ii trimit celor care mai au de primit suma respectiva pe care eu am primit-o in plus.Le-o trimit impartita in mod egal.
Astfel ne echilibram: nici eu n-am bani in plus(chiar nu vreau),nici cei care mai au de primit nu sint privati de banii celor care s-au retras.
Voi incepe de luna asta,deci Alma,mai am sa-ti trimit ceva banuti.

S-aveti o zi!





BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Salutu-v-am!
Ce mai faceti "gagicelor"? (si nu numai...)
Mi-era dor de voi kiar si virtual ...k fata in fata ne-am vazut un picutz.

Brenda, super pozele de la munte. Eu ma gindeam asa, cam prin iunie sa facem si noi toate un we la munte ...ce ziceti? Si cabana aia suna suuuuper ca pret, conditii si locatie.
Se mai baga cineva?
Ahhh...vreau si eu pozicile de la intilnire, te rog. Poate te prind pe mess sa mi le dai. Sau dak ai timp iti faci pomana si mi le pui si mie pe mail. M-au zapacit fetele celelalte cu bebici k vor si ele pozele.
Yagmurica, a fost super sa va cunosc, pe tine si pe smekerul Luca, care e un fruuuuumoooos si un zimbaretz! Pacat k nu esti mai aproape. Esti o tipa super! Vesela si optimista, bravos...ce sa mai... imi place de tine! Aaaaa...si "unchiu' Johnny e simpatic si de gaska. Nu il interseaza un job de baby sitter, part-time?
Sa stii k am incercat si noi treaba cu baitza in cada si nu a tinut. Urla maimutzica mea, ceva de speriat. Clar nu ii place apa si baia. Ii place asa, murdarica... (dar in nici un caz cu kaki la funduletz).
Ma bucur k in sfirsit am cunoscut-o si pe Eliza! E cam scumpa la vedere... Sper sa isi mai faca timp sa iasa cu noi desi ...o urasc profund pt cit de bine arata! La fel si Ameera...dom'le ...e inadmisibil, daaa? Nu mai zic de Miha, care se imbraca k pustoaicele si arata k ele ...deci...e gravida situatia! Mame neserioase, dom'le!
Bagheera, ti-am trimis nr mele de tel pe PM. Sper k le-ai notat. Zi-mi unde sa te sun, k dak nu ai tel nu mai stiu cum sa dau de tine. Sint convinsa k ti-ar prinde bine sa mai vb cu cineva din cind in cind. Asa k...dak ai un alt nr de mobil da-mi-l...sau zi-mi cind sa te sun pe fix. Sa stii k ma tot gindeam la tine si mi-era doric sa te aud. Hai si tu prin parc cind mai ai timp. Iti va prinde bine! Imi pare rau sa aud k tot ai probleme. Sper din tot sufletul sa se rezolve. Cu bonele, nu dispera! Esti doar la prima! Nu ai mai citit din experienta altora? Care au schimbat nusht cite bone pina au gasit una k lumea? Tre' sa stai bine cu nervii si cauta pe cineva de incredere, prin cunostinte. Ce sa mai zic? Ma ingrozeste gindul k atunci cind voi avea si eu nevoie, voi pati la fel.
Yasmine, dak vii in tara, poate ne zici din timp si iesim si noi in gaska, un we la munte. Asta dak nu esti ocupata, bineinteles. Oricum, as fi vrut sa apucam sa schimbam mai mult de doua vorbe pe fuga...k data trecuta ne-ai pacalit...ai stat 5 minute si ...
Yana, mama...bine k o ai pe maica-ta acolo! K e naspa rau cu colicile! Cind ti-am zis, nu ma credeai! Eu tot va astept, pe tine si Cosminelu', la rolarit, in parc!
Pantherutza, bine ai venit! Felicitari pt finutza, multa sanatate si noroc. Sa va bucurati de bebe mic! Siiii...nu te gindi la inca unu' mic...nu inca, zic eu....
Bueiiii...e naspa perioada asta. E f frumoasa dar si naspa in acelasi timp. Totusi...eu una, nu as prefara-o inapoi in burta! Cu toate colicile si urletele si noptile nedormite..tot nu as baga-o pe bebitza la loc in burta. Nu as mai vrea sa fiu gravi k mi-e taaareeee bine asa, acum! Pot sa alerg, sa urc scari, sa car sacose fara sa mor, sa ma dau cu rolele, sa ma aplec sa imi tai unghiile de la picioare... Dom'le ce bine e!
Despre noi...
"Tati" e cu noi aici si sta toata luna. Se poarta exemplar cu bebitza, nu am ce sa ii reprosez. Are rabdare si e calm. A invatat sa faca de toate...schimbat pampersi, imbracat, baitza, laptic, spala biberoane...A inceput sa o cunoasca dupa plins... A vazut si el ce inseamna colici si nopti nedormite. Acum nu i se mai pare asa usor sa cresti un bebe, sa stai toata ziua si noaptea cu el/ea... A capatat un pic mai mult respect fatza de mamici.
Zilele astea, l-am mai lasat singur cu ea cite 2 ore, si am fugit la salon sa imi termin orele de electrostimulare si impachetari. S-au descurcat ei doi pina la urma. A vazut printre altele, cum e sa fii singur-singurel cu ea si sa aiba o faza din aia de plins numita "k nu am altceva de facut" si sa nu ii intri cu nimic in voie...
Asaaaa...Vreau sa zic, k am impresia k dau ceva rezultate kestiile astea. De ex, in doua luni (adik de cind am nascut) eu am dat jos 19 kile!
Mai ramin 11 plus inca 3 restantza... Si nici nu m-am infometat, nici nu am slabit urit. O sa ziceti k am dat apa multa..nu e adevarat. Din pacate, nu am avut atita apa pe cit am crezut/sperat. Dupa nastere, am dat numai 7 kg jos iar la salonul asta, au un cintar smeker care iti zice cit procent ai de apa si cit de grasime...nu vreau sa intru in detalii, k e rushinica.
By the way...traiasca pufuletzii!!! (...aia de 5 mii)

Altceva... nu mai stiu ca sa va zic...Eu va astept in parc, de obicei in Cismigiu (poate fi si alt parc, dak vorbim inainte). Hadeti la aer, la un suc, la o vorba, cind aveti timp un picutz.

Puuup mult pe toata lumea (si pe cei absenti pe care nu am mai apucat sa ii amintesc aici) si fug "la job", cu bebitza in parc.
Gata! Am fugeat...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io ma bag la iesirea la munte,daca e,rezervam cabanutza si mergem acolo.....

Cine mai vine?

BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput