Clipe din trairile sufletelor noastre...(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Bagheera, imi pare rau pt ce ai patit cu bona, poate ar fi bine sa-i dai numele pe forum sa nu mai pateasca si alte mamici la fel.
Sper ca vei reusi sa-ti gasesti o bona ca lumea. Si nu te mai enerva.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

bagheera,naspa situatiune,dar zic ca nu merita sa te consumi,ai patit altele mai naspa decit asta,asa ca fruntea sus,ca nimic nu este de nerezolvat,si daca tu stai si plingi si te framinti,tot nu mai poti repara nimic,nu?
Asa ca linisteste-te si mergi inainte,ia-o de unde ramasesesi cind ai inceput cu bona.....
Nu prea am inteles ce e cu spitalul,esti bolnava? sau bebe? sau altcineva?
O sa-ti trimit pe mess nr.de tel.



BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uitai sa va spui ca am fost la sala,cind am venit am papat o farfurie de ciorbica de loboda,una de stevie si un kiwi(vai mama mea,ce s-o intimpla in stomacul ala).

Si ma pregatesc sa ma bombardez cu neste injectziutze din gama vitaminelor B.Asa mi-a venit mie.Le-am mai facut cindva,demult,si parca m-am nascut a doua oara.....

Aasadar am inceput marea curatenie prin organismul meu.Si pentru ca se cere si o curatenie spirituala,iaca ce va propun:

Exercitiu de inspiratie
Aminteste-ti ca în viata trebuie sa te comporti întocmai ca la un banchet. Daca un platou cu bucate care face înconjurul mesei este adus pâna la tine, întinzi mâna si te servesti cu modestie si cumpatare. Se îndeparteaza de la tine, nu-l retii. Nu vine înca? Nu-ti trâmbitezi dinainte dorinta, ci rabzi pâna este adus lânga tine. Fii la fel fata de sot(sotie) si de copii, de înaltele dregatorii, la fel fata de bogatii, si cândva vei deveni vrednic sa fii tovaras de ospat al zeilor. Iar daca, desi aceste bunuri ti-au fost oferite, tu nu le iei, ci dimpotriva le dispretuiesti, atunci vei fi nu numai tovaras de ospat cu zeii, ci vei împarti cu ei chiar puterea lor cârmuitoare.
(Epictet)



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:

[quote]Originally posted by brendamitran

Ooooops.....dar vad ca n-ai activat nici optiunea de PM si nici cea de yahoo.....

BRENDA

Cea de yahoo am reusit s-o activez dar PM..nu stiu cum
ma ajuti plzz



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Io vreau inapoi in vacanta... Pic de somn si inca n-am terminat ce am de facut pentru maine... si dup-aia mai am si de facut curatenie, spalat vase etc.

Bagheera, bun venit in clubul nemultumitilor de bone! Desi tu ai patit-o rau de tot, citind ce-ai scris mai ca am ajuns s-o apreciez pe bona noastra. Nici eu n-am inteles ce e cu spitalul, cine e bolnav? Multa sanatate, oricum!

Pantherutza, pentru activarea PM du-te la mesaje private, o sa-ti apara mai multe casute, outbox, new pm etc, ultima e options, si de acolo alegi activare PM.

Ma intorc la lucru... Pup pe toata lumea, noapte buna!




Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

neatza
fac eu cafeaua astazi:)
bb Cosminelul are colici de la 12 am ,e 3:33 am si tot urla saracutzul,am noroc ca e mama cu mine ca alt fel ma urcam pe pereti:D acuma face ca trenu "uuuuuuuuuu ci ci ci !!!" vad ca tzine,poate o adormi macar de oboseala daca nu ii trec colicile:D
io sunt bine sanatoasa grasa si frumoasa,op s-a inkis infectia s-a dus, ma duc joi la control sper ca totul sa fie bine:)
Va multzumesc pt urari si va pup dulce pe toti:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yana ma bucur ca esti bine! De grasime sa nu-ti faci probleme, va trece... Sper sa treaca si colicile cat mai repede!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Buna cafea!

Yana,pai cum asa? Cosminelul care era asa cumintel a patit-o? Ei,mai au si ei nopti proaste,ca si noi,adultii!

Yasmine,cabana e in Busteni,toate conditiile,centrala termica(apa calda si caldura cum vrei si cit vrei),gratarel si foisor in curte,curat si frumos.....Plus ca daca te duci si o ocupi pe toata(adica 3 dormitoare),nu te lovesti de nimeni strain nici la bai,nici la bucatarie,esti ca la tine acasa.

Si uitai sa va spui ca aveam si in fiecare dimineata cite 2 litri de lapte proaspat muls.....mmmmm.....o minunatie!

Hai,gata cu nostalgiile! La treaba! O zi buna!



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:

Uraaaaa am activat si PM,multumesc Ameera.

Astazi am scos finutele din spital si am avut marea onoare sa-mi duc finuta in brate....ce bine m-am simtit..vreau si euuuu

Va pup pe toate,abia am intrat in casa si am la treabaaa,casa mea e cu susul in jos,decand a nascut fina le-am lasat pe toate vraiste..sa vad ce mai pot sa fac..deja ma simt obosita
numai bine si sa aveti BB cumunti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

seara buna
Da Brenda o patzit-o si Cosminelul,odata pe sapt tot o comite si inca in stil mareazi a adormit in jur de 5 am :D suspinand a dormit lemn pana la 9 am si io langa el!!!!!!!!!!!!!!
Am slabit 6kg de cand am nascut!!!!!!!
Pup la toata lumea!!!muaaaaaaaaaah!!!

Mergi la inceput