Doctori de care sa NU te feresti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Dr.IRIMIA VASILE- Spitalul Cantacuzino, Bucuresti. Mi-a urmarit ambele sarcini si mi-a facut 2 operatii cezariene super reusite.

Cornelia, mami dewww.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eduard si Eric

MAI 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dynana spune:

Buna! As dori sa aflu pareri despre "prestatiile" doctoritei Rodica Cristian de la Spitalul Elias!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Buna a-ti putea sa-mi dati cateva informatii despe dr Nicola poiana de la spitalul Polozu?In 2-3 sapatamani voi naste prin cezariana cu el si veu sa stiu ce parere aveti si voi de el.Multumesc mult!



36+ Stafan Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

Dr. Gabriel Olaru, maternitatea Bucur - bebelusul e pe primul loc.
Nici nu vrea sa auda de avort.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Ma tot laud peste tot cu medicul meu, dar am realizat ca aici nu am spus nimic despre el, despre Doctorul Ion Ionut, de la Giulesti, cel mai bestial medic ginecolog din cati exista:). Stiam despre el de la cele doua sarcini ale surorii mele (a doua cu gemeni), asa ca, atunci cand am ramas insarcinata, am mers tot la el. Ce sa spun, desi e foarte ocupat, nu pleci din cabinetul lui fara sa primesti raspunsuri la toate intrebarile, niciodata nu zice el primul: "Ne vedem data viitoare", de fiecare data sta si raspunde, si asculta, si se intereseaza el de diverse aspecte. E o persoana foarte logica, atunci cand explica ceva urmareste firul cu foarte mare acuratete. E foarte bine informat, e la curent cu tot ce presupune meseria lui, cu toate tendintele si teoriile, pe care ti le expune, de fiecare data cand situatia o cere. Te lasa sa iei decizii, dar, pentru a le putea lua in cunostinta de cauza, te informeaza despre tot, riscuri si avantaje. Te incurajeaza, zambeste, chiar daca este extrem de obosit, lasa impresia ca fiecare pacienta este cea mai importanta pentru el, intelege importanta sarcinii pentru fiecare dintre noi. Inspira incredere, iar asta este foarte important pentru mine. Nu a dat inca nici un rateu, deci bile negre n-am.
Si asta este si parerea sotului meu, deci nu vorbeste doar subiectivitatea din mine:).

BBPuck
32+ si Serban/Calin/Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Doxinu si eu sunt pacienta dr Poiana de la Polizu. Am nascut primul copil cu el anul trecut prin cezariana. Desi doream nastere naturala, am asteptat pana la 40 sapt si 3 zile, dar nu aveam urma de contractie si colul era inchis. Decizia lui a fost cezariana cu anestezie gen. si a fost foarte bine. E un medic foarte bun, un profesionist excelent. Eu am facut si tratament cu el inainte cu mult timp pentru a reusi sa raman insacinata.
M-am refacut f rapid, iar acum sunt din nou insarcinata si tot la el merg.
Iti doresc nastere usoara si bb sanatos.

Roli 6+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006)
http://bd.lilypie.com/uGYJp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by roli25

Doxinu si eu sunt pacienta dr Poiana de la Polizu. Am nascut primul copil cu el anul trecut prin cezariana. Desi doream nastere naturala, am asteptat pana la 40 sapt si 3 zile, dar nu aveam urma de contractie si colul era inchis. Decizia lui a fost cezariana cu anestezie gen. si a fost foarte bine. E un medic foarte bun, un profesionist excelent. Eu am facut si tratament cu el inainte cu mult timp pentru a reusi sa raman insacinata.
M-am refacut f rapid, iar acum sunt din nou insarcinata si tot la el merg.
Iti doresc nastere usoara si bb sanatos.

Roli 6+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006)
http://bd.lilypie.com/uGYJp3.png




Multumesc mult pentru raspuns!MAi am foarte putin si vreau sa stiu cum se poarta el!Poti sa-mi scri pe PM cam care sunt peturile lui?io l-am intebat caci asa am fost sfatuita si a zis ca mai intai munca si apoi distractia.Te rog mult caci tare as vre sa fiu pegatita.io tot prin cezariana nasc si as vrea sa stiu tot ce-mi poti spunr depe el.Multumesc mult !


37+ Stefan Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Doxinu ti-am trimis PM

Roli 7+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006)
http://bd.lilypie.com/uGYJp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Cristian Peteu - Municipal
Indiana Pelin - Giulesti



Andreea saptamana 36 Radu Stefan
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna fetelor,
vreau sa adaug la lista voastra pe d-na doctor Cristina Parpalici de la Spitalul Judetean Ilfov (fostul Titan - b-dul Basarabia) pt ca denota profesionalism si explica pe intelesul nostru al mamicilor nebune!!! toate detaliile necesare si in plus tot timpul intreaba cum te simti, daca mananci, etc. Puteti sa o contactati la clinica Hipocrat unde te simti ca in occident dpdv personal medical si aparatura sau la Spital cand e de garda. Va primeste cu zambetul pe buze si intotdeauna e optimista si incearca sa destinda atmosfera ca sa va puteti simti bine (mentionez ca sunt o mamica care a avut probleme).
O recomand cu toata caldura atat pe dansa cat si spitalul care foarte bine pus la punct in ceea ce priveste maternitatea!!!
Mie mi-a placut mult.


E greu sa fii mamica!

Mergi la inceput