FIV in Ungaria 14

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Fetelro , cam toata lumea ia Ac ininte de stimulare?
Nu mai stiti cumva ci a facut Fiv cu doamna doctor, au fost ceva fete dar nu le mai tin minte?

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Fetelor- aveti dreptate cu petele si eu am avut in jur de a 18a sau a 19 a zi, eu sambata le am terminat dar fara folos din pacate;
Magda- din cate stiu dna dr. Krisan nu are acelasi protocol pt. FIV, mi se pare ca nu da nici AC, eu stiu o fata care merge la dansa m am intalnit acolo cu ea si are probleme cu prolactina, data trecuta cand ne am vazut acolo mi a zis ca are 3 foliculi restanti si se mira si d-ra ei de acest lucru cum s a mirat si dr. Z. de mine;ii daduse medicamente pt. prolactina si venea mereu sa si verifica prolactina acolo pt. ca era din apropiere(Salonta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Daria, inseamna ca la doctotita nimerin fetele prolactinoase . E cumva de pe forum? Ai pute sa imi scrii cine e? dar un mail de la ea nu ai cumva? Scuze de iti cer prea multe1

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Daria de ce spui ca ai terminat AC-urile fara folos? Ti-a raspuns Chivu? De ce esti deceptionata? Haide incearca sa fi mai optimista.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

magdaam o prietena foarte buna care e la FIV 2 cu Krisan , la primul nu a luat AC, acum la al 2-lea i-a dat si ei AC. Si ea are prolactina marita...ultima data la analizele facute la Szeged i-a iesit 32!

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Liana te asteptam cu vesti bune de la echo, nu cred ca e dopul gelatinos, poate e vreo secretie. Te pupam si ne rugam sa fie bine
Pussi acum 15 minute am vorbit cu Lelia, se simte bine, a facut laparo.
Am si eu o prietena care incepe stimularea prin 25-27 nu stiu exact, poate o sa fiti 4 care speriati vestul. Bafta la toate .
Va pupam pe toate

Tia si Daria
Poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/doreltia/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor. la toate!
Intru mai greu ca am inceput reparatiile pe la casa si e zona plina de muncitori .

Liana, eu n-am avut asa ceva, ce am avut eu au fost pete clar maronii, dar numai pana in sapt. 11. Iti tin pumnii sa fie bine, dar nu cred ca e dopul gelatinos, am inteles ca trebuie sa aiba firisoare sangerii, nu maronii...poate ai vreo secretie, cine stie?! nu te mai gandi si tu la toate alea!
Tia, pup-o pe Leliuta si din partea mea si ureaza-i refacere rapida! pt voi toate!

Si eu am avut pete maronii de la AC, dar nu de la Lyndinette, ci de la altele pe care mi le daduse dr dupa operatia de extrauterina. Mi-a zis ca se intampla in prima luna cand iei AC noi, e ca o reactie a organismului si ca nu trebuie sa le opresti, ca altfel te dereglezi mai rau.
Cornelia, si multa sanatate!
Pussi, x3!]
Cenusareasa, Crinuta, !



Andicu 27+Filip Cristian
Poze noi cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pussi, am citit mai la inceput , nu stiu cine a scris, ca Ac s-ar da pt relaxarea ovarelor dar mai degraba pt cele care au tecut de virsta de 35 de ani. Si o alt ainterbare. La primul Fiv poti avea optiunea de ati congela embrionasi ca daca nu reusesti din prima sa nu mai treci prin stimulare iar?!

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

Acum am venit de la eco,pe la pranz am avut o secretie din aia albus de ou de ma speriasem ca s-au spart deja foliculii,dar m-a linistit Zadori a zis ca e de la nivelul ridicat de estradiol.Treaba e ca sunt mari,"big enough" ca sa fie punctionati,ii simt tot timpul si pe stg si pe dr,dar nu sunt multi (3 mari si unul mic)si atunci sansele scad dar incercam ce sa facem.Ca sa creasca si ala mic mi-e mai dat azi 3 merionale si diseara fac ovitrelle.Miercuri la 9 e punctia, ca sa stiti cind sa tineti pumnii.Ma gandesc acum ca poate daca luam maca cu vreo 3 luni inainte as fi avut si eu o superproductie,dar acum regretele sunt tardive.Teoretic ET ar fi sa-l fac sambata,dar el sambata nu cred ca lucreaza,dar nici n-as crede sa ma lase din mina la cita grija a avut cu mine pina acum.
Daria eu zic sa scanezi poza de la eco si sa i-o trimiti frumos pe mail,el daca vede poza sigur iti raspunde ce se vede acolo.
M-am intalnit si cu mirela care va pupa pe toate,era la lucru pina diseara la 10.
Doamne-ajuta!

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Hai Cenusareasa un pic de optimism, dar citi ar trebui sa fei de zici ca patru si putini? Nu doar dou iti implanteaza? Hai ca tin pumnii de acuam sa fie mai multi si mai mari, apoi pe miercuri trebuie sa facem galerie. cE mai trebuie sa vi de acolo cu bebici. pt tine.

DM

Mergi la inceput